Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. detsembril kell 11.44 andis tähelepanelik inimene teada, et Mustamäel Kassi tänaval oli mahajäetud maja juurest näha suitsu tõusmas. Päästjad leidsid saabudes eest ruutmeetri suuruse lõkke, mille ämbritäie veega ära kustutasid.

17. detsembril kell 13.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Purje tänaval TopGun lasketiirus, kus angaari teisel korrusel põles kuulide pidurdamiseks mõeldud sein. Tulekahju käigus vajus sisse lasketiiru lagi, mis tõkestas ligipääsu relvalaole. Esimeselt korruselt toodi välja paadid koos alustega. Alumine korrus sai veekahjustusi. Kustutustööd lõpetati kell 19.35.

18. detsembril kell 14.23 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinna linnaosas 3. liinil oli tulekahju mahajäetud hoones. Päästjad leidsid saabumise järel hoone keldrikorruselt umbes 20 ruutmeetri suuruse prahipõlengu. Päästetööd lõpetati kell 15.50.

19. detsembril kell 15.06 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Pae tänaval oli puhkenud korteris tulekahju. Naaber aitas naisterahval põlevast korterist enne päästjate saabumist välja saada. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 15.20. Korteris põles tugitool ja muu pehme mööbel. Omaniku viis kiirabi haiglasse ning kohapeal kontrolliti üle ka naabri tervis, kes aga hospitaliseerimist ei vajanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

19. detsembril kell 22.02 oli päästjate abi vaja Põhja-Tallinna linnaosas Tõllu tänaval, kus kiirabibrigaad oli korteris tuvastanud vingugaasi. Päästjad kinnitasid vingugaasi olemasolu ning tegid kindlaks, et gaasiboileriga vannitoas oli ventilatsiooniava kinni teibitud. Varem halba enesetunnet kurtnud omanikule viidi läbi selgitustöö ning tehti ettekirjutus vingugaasianduri soetamiseks.

Harjumaa

17. detsembril kell 10.07 andis murelik inimene teada, et Maardus Jaama teel jooksis juba kolmandat päeva aiaga suletud territooriumil metskits. Päästjad avasid saabumise järel värava ning päästsid looma vabaks.

17. detsembril kell 11.39 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Klooga alevikus Aedlinna teel Klooga koolimajas oli tunda kõrbelõhna. Lapsed evakueeriti hoonest. Päästjad tegid kindlaks, et põles koolikellade elektriplokk. Ruumid tuulutati ja kell 12.10 lubati lapsed hoonesse tagasi.

18. detsembril kell 7.12 andis tähelepanelik möödasõitja teada, et Soodevahe külas Roosivälja teel oli lennujaama taga näha põlengut. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lausleekides 15 ruutmeetri suuruse puidust kuuri, mis tulekahjus hävis.

18. detsembril kella 19.10 ajal oli päästjate abi vaja Kose vallas Kose-Uuemõisa alevikus Küüni tänaval, kus 2-aastane laps oli pea pannud läbi laste prill-laua. Päästjad pidid prill-laua eemaldamiseks kasutama tange ning paarkümmend minutit pärast abi kutsumist sai mudilane oma igapäevatoimetustega jätkata.

18. detsembril kell 21.51 andis murelik elanik teada, et Kiili vallas Vaela külas Astelpaju teel oli kahekorruselise hoone katusele ladustatud lahtiselt plastipaneele, mis tuulega osaliselt alla lendasid ning ümbrust ohustasid. Saku vabatahtlikud päästjad ronisid redeli abil katusele ning eemaldasid sinna jäänud ohtlikud paneelid.

19. detsembril kell 4.03 kutsuti päästjad Kiili alevisse Lasteaia tänavale, kus viiekorruselises kortermajas oli tunda suitsu. Päästjad tegid kindlaks, et 1. korruse korteris oli eakas elanik unustanud toidu pliidile ning see oli kõrbema läinud. Kiirabi kontrollis elaniku tervise üle ja päästjad viisid läbi nõustamise.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. detsembril kell 15.25 teatati, et Jõgeva vallas Änkkülas on Kuremaa järve libedal jääl hädas noor metskits, kes ei saa püsti. Pinnaltpääste varustuses päästjad tõid kurnatud looma kaldale ja lasid ta vabadusse.

Kell 15.50 käisid päästjad Põltsamaal Veski tn jõejäält ära kutsumas kolme poissi. Neile selgitati sulailmadega jääle mineku ohte ning jääle mineku keeldu.

19. detsembril kell 17.24 põles Avinurme alevikus Rakvere tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm. Tuleohust teatas naaber, kes nägi korstnast leeke väljumas. Kohale rutanud päästjad tagasid hoone tuleohutuse. Ohtlike tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja lõõre puhastada.

Põlvamaa

20. detsembril kell 4.36 käisid päästjad Räpina vallas Kikka külas eemaldamas teelt murdunud ja sõiduraja sulgenud puud.

Tartumaa

18. detsembril kell 17.41 põles Tartus Kaunase pst kortermaja keldris vana voodikarkass, mille päästjad kustutasid. Ruumid tuulutati. Esialgsetel andmetel süttis põleng elektrilühisest. Päästjad juhivad tähelepanu, et põlevmaterjali hoidmine keldrite vahekäikudes on tuleohtlik ning keelatud.

19. detsembril kell 17.29 käisid päästjad Kambja alevikus Võru mnt ühe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Autos reisijana olnud vanem naine toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Viljandimaa

18. detsembril kella 11.20 ajal leiti Viljandi maakonnas Mulgi vallas Karksi külas tiigijäässe külmunult 20. novembril kadunuks jäänud 52-aastase mehe surnukeha. Päästjad aitasid surnukeha jääst välja saada ning tõid selle kaldale. Juhtumi asjaolusid selgitab politsei.

Võrumaa

17. detsembril kell 15.33 teatati, et Võrus Männiku tänaval on mees jäänud tõstetungilt maha vajunud auto alla. Päästjad tõstsid pneumaatiliste tõstepatjadega sõiduki üles ja said kannatanu kätte, keda asuti kohe elustama. Kahjuks suri mees kiirabiautos teel haiglasse.

Lõuna-Eesti pommigrupp

18. detsembril kella 19.20 ajal leidis Viljandimaal Mulgi vallas Leeli külas 35-aastane mees koristamise käigus vana signaal-valgustusraketi, mis käivitades plahvatas ja vigastas tõsiselt mehe sõrme. Kannatanu toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi. Sõbrad olid alkoholi tarvitanud kannatanut küll keelanud raketti käivitamast, kuid ohutunde minetanud mees sellest kahjuks ei hoolinud.

Demineerijad leidsid sündmuskohalt metallihunnikust veel pooliku mürsu ja pooliku miinipildujamiini, mis kaasa võeti. Päästeameti demineerijad hoiatavad, et ühtegi leitud lõhkekeha ega lõhkeainet ei tohi ise käsitleda ega isegi puutuda. Ohutuse tagamiseks tuleb hädaabi numbri 112 kaudu kohale kutsuda demineerijad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. detsembril kell 11.51 andis Kohtla-Järve Järveküla tee kortermaja elanik teada, et tema korteris oli tunda gaasilõhna. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks köögis väikse gaasilekke ning sulgesid torustiku. Tööle oli hakanud ka vingugaasiandur.

18. detsembril kell 15.49 oli Narvas Karja tänava korteris tööle rakendunud vingugaasiandur ja tunda gaasilõhna. Päästjad kontrollisid ja tuulutasid koridori ning korterid üle. Kuna gaasilekke allikat ei tuvastatud, lepiti ühistu esimehega kokku, et kohale kutsutakse töömees, kes kontrollib ventilatsiooni üle.

18. detsembril kell 20.33. anti häirekeskusele teada, et Narva bussijaama juures oli välisvalgustuse post viltu vajunud. Päästjad ümbritsesid ohtliku ala lintidega ja teavitasid elektrikuid.

19. detsembril kell 13.18 teatas Kohtla-Järve L. Koidula tänava elanik, et tema korteris oli tunda gaasilõhna. Päästjad leidsid torustikust gaasilekke ning tuulutasid korteri. Omanik pöördus gaasiteenistuse poole lekke eemaldamiseks.

19. detsembril kella 17.52 ajal oli päästjaid appi vaja Toila valda Kohtla-Nõmmele Savi tänavale, kus sõiduauto uksed lukustusid, kuid masinasse jäi 3-kuune laps. Päästjad avasid kell 18.10 sõiduki uksed ning andsid lapse vanemale üle. Imikuga oli kõik korras.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. detsembril kell 17.40 teatati, et Järva-Jaanis Lehise tänaval on ridamaja boksi korstnast näha leeke ja sädemeid. Korstnas oli süttinud tahm. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ja õnneks põleng konstruktsioone ei süüdanud. Ohtlike tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada.

Pärnumaa

17. detsembril kell 11.53 teatati kaevetöödel vigastatud gaasitrassist Pärnus Papsaare külas. Päästjad piirasid ohuala ning evakueerisid sealt inimesed. Olukorrast informeeriti ümberkaudseid elanikke. Gaasitrassi pealevool suleti ning leke peatus. Kella 14.05 remontis gaasiavariibrigaad trassi ning olukord normaliseerus.

19. detsembril kella 3.29 ajal aitasid päästjad Pärnus Aida tänaval asuvas majas kinni jäänud liftist välja seitse naisterahvast. Ilmselt põhjustas rikke lifti ülekoormamine.

20. detsembril kella 1.28 ajal käisid päästjad Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 153. km eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud. Kell 6.04 eemaldati sõidusuunad sulgenud murdunud puu teelt Suurejõe-Vihtra-Jõesuu mnt 6. km.

Läänemaa

20. detsembril kell 7.49 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Variku külas eemaldamas teelt ühe sõidusuuna sulgenud murdunud puud.

Raplamaa

18. detsembril kell 23.57 teatati, et Kohila vallas Urge külas põleb saun. Süttinud oli sauna lavaruum ja eesruum. Inimesi põlengu puhkemise ajal saunas ei olnud. Päästjad avasid konstruktsioone ning kustutasid tulekahju kell 1.35. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

20. detsembril kell 7.22 käisid päästjad Koikse-Purku mnt 7. km eemaldamas teelt murdunud puud.