Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. detsembril kell 18.11 anti häirekeskusele teada, et Kristiine linnaosas Seemne tänaval oli autoremondi töökojas süttinud sõiduauto. Päästjate saabumise ajaks olid kohapeal viibinud inimesed pulberkustutite abil saanud põlengu kontrolli all. Päästjad tegid järelkustutuse ning veendusid, et poleks edasist ohtu hoonele ja teistele sõidukitele. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada elektririkkest.

Harjumaa

20. detsembril kell 8.49 kutsuti päästjad appi Keila linna Tuula teele, kus Keila Vee territooriumil oli puu kukkunud elektriliinile. Päästjad saagisid kella 9.29 ohtliku puu liinilt maha.

20. detsembril kell 14.20 käisid Kolga vabatahtlikud päästjad Kuusalu vallas Virve külas Leesi-Hara maantee 3. kilomeetril eemaldamas teelt puud, mis takistas liiklus ja ohustas sõidukeid.

20. detsembril kella 19.53 ajal anti häirekeskusele teada, et Jõelähtme vallas Loo alevikus Kostivere teel oli eramaja vahetus läheduses leekidesse lahvatanud kõrvalhoone, kus hoiti küttepuid. Omaniku sõnul oli ta eelnevalt hoonet kütnud, kuid jätnud järelevalveta. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 21.21. Kahjuks hukkusid põlengus koer ja kolm kassi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. detsembril kell 10.08 teatati, et Siimustis Toominga tn tuleb kortermaja aknast suitsu. Tulekahjust andis märku ka korterisse paigaldatud suitsuanduri häire. Pääste suitsusukeldujad sisenesid jõuga ruumidesse, kust leidsid põrandalt mehe, kes välja toodi ja kiirabi hoole alla anti. Seejärel kustutati köögis ruutmeetrisele alale levinud tulekahju. Põlengu oli põhjustanud hooletu suitsetamine.

Põlvamaa

20. detsembril kell 13.58 teatati, et Kanepi vallas Prangli külas kukkus koer jääauku ning on uppumisohus. Päästjate saabumise ajaks oli omanik looma ise välja saanud. Päästjad aitasid koera koju kanda. Jäässe raiutud augud tuleb ohutuse tagamiseks tähistada ning vajadusel piirata.

Viljandimaa

20. detsembril kell 9.57 teatati, et Viljandis Tallinna tänaval hakkas sõidu ajal BMW kapoti alt suitsu tulema. Päästjate saabudes põles kapotialune lahtise leegiga. Põleng kustutati, auto muutus kasutamiskõlbmatuks. Omanik tellis auto teisaldamiseks puksiiri.

Kella 12.12 ajal põles teise BMW kapotialune Viljandis Männimäe teel. Päästjad kustutasid tulekahju, mille põhjustas ilmselt tehniline rike. Kuumakahjustusi sai BMW kõrvale pargitud Audi, mille omanikku juhtunust teavitati.

Võrumaa

20. detsembril kell 12.35 käisid päästjad Koobassaare-Rebasemõisa mnt 3. km eemaldamas teelt murdnud puud.

Kell 15.43 teatati, et Kose-Käbli mnt vajus haagisega veoauto libeduse tõttu mäest alla ja kraavi. Päästjad tagasid liiklusohutust ning aitasid tellida kohale puksiiri, mis veoki teele tõmbas.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

20.detsembril kella 9.44 ajal anti häirekeskusele teada, et Rakvere vallas Uhtna alevikus Nooruse tänaval leiti üle 100 kg granosaani, mis oli ladustatud läbiroostetanud metalltünnidesse. Granosaan on põllumajanduses kasutatud puhtimisvahend, milles on toimeainena 2–2,5% etüülelavhõbe(I)kloriidi. Väga mürgise toimeaine tõttu on see paljudes riikides keelatud. Päästjad konsulteerisid kohapeal erikeemiatalitusega ning said infot, et võivad kummikindaid ja FSP 3 tasemega kaitsemaski kasutades aine kokku koguda. Omanik lubas ohtliku aine ise utiliseerida. Päästjad tuletavad meelde, et ohtliku kemikaali leidmisel tuleb helistada häirekeskuse infotelefonil 1247, kust saab täpsed juhised edasiseks tegutsemiseks või kutsuda kohale päästjad. Keemilise aine iseseisev käsitsemine võib kaasa tuua tõsiseid tervisekahjustusi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. detsembril kella 20.27 ajal hukkus Tallinn-Tartu mnt 90. km autoga kokkupõrkes metssiga. Inimesed viga ei saanud. Päästjad aitasid auto omanikul puksiiri tellida ning näitasid kohale kutsutud jahimeestele kätte hukkunud looma asukoha.

Pärnumaa

20. detsembril kell 9.49 teatati, et Pärnus Papiniidu tänaval kukkus korteris 80aastane naine ja ei saa enam püsti. Päästjad otsisid võimalust siseneda ilma ust lõhkumata. Samal ajal õnnetus kannatanul ukseni roomata ja see avada. Päästjad aitasid naise kiirabiautosse viia.

20. detsembril kella 10.29 ajal põles Põhja-Pärnumaa vallas Vihtra külas elumaja korstnas tahm. Päästjad summutasid leegid käsikustutiga ning tagasid hoone tuleohutuse. Ohtlike tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada, milleks ka majaomanikule juhis anti.

Hiiumaa

20. detsembril kella 11.45 ajal põles Kärdlas Uuel tänaval pargis seest tühja puu õõnsus, mille päästjad ämbri veega kustutasid.

Saaremaa

20. detsembril kell 9.50 käisid päästjad Leisi alevikus eemaldamas teele kukkunud puud.