Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. detsembril kell 15.01 andis murelik inimene teada, et Lasnamäel Liikuri tänava korteris on tema 70aastane ema kukkunud ja lamab põrandal. Kuna ust võtmetega avada ei õnnestunud, tuli päästjatel see maha võtta. Patsient anti üle kiirabile. Paneme lähedastele südamele, et eakate ja üksi elavate inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

21. detsembril kell 16.07 oli Mustamäel Akadeemia teel süttinud sõiduauto. Päästjad kustutasid pärast saabumist lahtise leegiga lõõmava sõiduki, mis omaniku sõnul oli süttinud sõitmise ajal.

21. detsembril kell 19.26 anti häirekeskusele teada, et Mustamäe linnaosas A. H. Tammsaare teel oli kortermajas kuulda suitsuanduri signaali ning tunda põlemise lõhna. Päästjad tegid kindlaks, et 2. korruse korteris olid elanikud sööki valmistanud, kuid ise magama jäänud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning nõustasid elanikke.

Harjumaa

21. detsembril kell 6.20 anti häirekeskusele teada, et Loksal Posti tänaval oli kahekorruseline kortermaja täitunud suitsuga. Kohale kiirustanud päästjad evakueerisid hoonest inimesed ning kustutasid 2. korruse korteri elutoas toimunud põlengu. Korteri omanik toimetati pärast tervisekontrolli hooldekodusse. Kortermaja elanikud said kella 7.37 ajal naasta oma kodudesse. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

21. detsembril kella 12.22 ajal toimus liiklusõnnetus Rae vallas Aruvalla külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 28. kilomeetril, kus sõiduauto sõitis tagant sisse bussile. Sõiduautos viibis juht, bussis lisaks juhile 30 inimest, kellest 26 olid lapsed. Kuna masinatest lekkis välja õli, tuli päästjatel see absorbentaine abil kokku koguda ning tee puhastada. Sõiduauto juht toimetati kiirabiga haiglasse, bussis viibinud inimesed viga ei saanud. Päästjad lõpetasid oma töö kell 15.03.

21. detsembril kell 17.17oli Kose vallas Kata külas põlema süttinud sõiduauto. Päästjad likvideerisid kapoti all toimunud põlengu kell 17.25. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse elektririkkest.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. detsembril kell 7.14 teatati, et Tartus Rõhu külas põleb elumaja korstnas tahm. Maja ohustav põleng summutati pulberkustutiga. Majaomanikule selgitati, et ohtlike tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja lõõre puhastada. Minimaalselt tuleb hooldustöid teha kord aasas, kuid aastaringsel kütmisel tihedamalt. Eramajas peab hooldustöid iga viie aasta järel tegema kutseline korstnapühkija. Kui muul ajal korstnapühkijat kutsuda ei raatsi, siis tuleb hooldustöö ise ära teha.

Viljandimaa

22. detsembril kell 3.45 teatati, et Mulgi vallas Abja-Paluojas vajus maastur vana raudteetammi äärele, jäi kinni ning tekkis oht, et auto vajub 10 meetri sügavusse kraavi. Autos olnud mees, naine ja laps said välja. Laps ja naine said päästeautos sooja kuni päästjad maasturi teele tagasi aitasid.

Võrumaa

21. detsembril kell 17.32 teatati Võru vallast Pritsi külast, et vanemal naisel on rinnus valu. Kiirabitöötajad ja päästjad selgitasid, et ruumides on kõrge vingugaasi tase (150 ppm). Aknad tehti ruumide tuulutamiseks lahti. Kahjuks puudus ruumidest vingugaasiandur, mis tervisele ohtlikust olukorrast märku oleks andnud. Koju tulnud kannatanu lapselaps lubas anduri kiiremas korras paigaldada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. detsembril kell 10.19 süütas Narvas Daumani tänaval Neste tankla lähedal 14-aastane poiss ilutulestiku raketi, mis tal käes plahvatas. Noormehe sõnul oli ta paketi saanud tundmatutelt inimestelt. Kiirabi toimetas paistes käega noormehe Narva haiglasse.

21. detsembril kell 21.59 teatati Häirekeskusele tulekahjust Toila vallas Konju külas, kus hävis ühekorruseline elumaja. Inimesed kannatada ei saanud. Kustutustööd lõpetati kella 4.04 ajal. Sündmusele reageeris neli põhiautot, kolm paakautot, redelauti, juhtimisauto, politsei ja kiirabi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

21. detsembril kella 10.37 ajal oli Vinni vallas Ulvi külas Antsu teel end korterisse lukustanud 4aastane laps. Kuna isa juhistest abi polnud, tuli päästjatel uks jõuga avada. Kiirabitöötajad kontrollisid lapse tervise üle ja andsid ta üle isale.

22. detsembril kell 00.26 teatati häirekeskusele plahvatusest Tamsalus Sääse tänaval, kus kortermaja neljanda korruse korteris oli elanik süüdanud 25 lasuga ilutulestiku paketi, mille tagajärjel tekkis tulekahju. Inimesed kannatada ei saanud. Peale korteri kontrollimist ja ruumide ventileerimist lubati evakueeritud majaelanikud korteritesse tagasi. Tulekahju likvideeriti kell 1.09. Sündmusele reageeris neli põhiautot, kaks paakautot, juhtimisauto, politsei ja kiirabi. Toimunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

21. detsembril kella 9.16 ajal süttis Türi vallas Laupa külas kortermaja korstna jalas tahm. Korstnajalal puudus tahmaluuk, mille asemele oli torgatud kalts. Kalts süttis ning süütas omakorda seinavalgusti. Tulekahju levik saadi pidama ja päästjad eemaldasid korstnajalas põleva tahma. Korstnaga seotud korteri omanikul keelati enne korstna parandustöid kütmine. Ühistu esindaja kinnitas, et kogu hoone kütteseadmete hoolduseks ja tuleohutuskontrolliks on kutsutud korstnapühkija. Veel juhtisid päästjad tähelepanu, et keldri vahekäikudes on palju põlevmaterjali, mida seal hoida ei tohi.

Raplamaa

21. detsembril kell 9.48 käisid päästjad Raplas Tallinna mnt kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid autode süttimisohu ja vabastasid tee liikluseks.

Kella 21.06 ajal süttis Rapla vallas Lõiuse külas sauna leiliruumis saunaahju suitsutoru ümbruses sein ja lagi. Elanikud summutasid leeke pulberkustutiga. Päästjad kustutasid uuesti jõudu koguma hakanud põlengu, avades tulekolletele ligipääsuks korstna ümbruses mootorsaega teise korruse põrandakattematerjali ja leiliruumis asuva suitsutoru ümbrust. Tulekahju põhjuseks oli tuleohutusnõudeid eiravalt paigaldatud kütteseadme suitsutoru.