Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. detsembril kella 14.46 andis tähelepanelik inimene teada, et Lasnamäe linnaosas Pae järvel mängisid kaks noorukit jalgpalli. Päästjad selgitasid poistele ning telefonitsi ka nende vanematele, et veekogudel viibimine on keelatud. Noormehed mõistsid olukorra ohtlikkust ning lahkusid.

23. detsembril kell 3.56 kustus Põhja-Tallinna linnaosa Kopli tänava kortermaja elanik päästjad, sest tööle oli rakendunud vingugaasiandur. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et päevasel ajal keldris toimunud remonttöödel kasutati sisepõlemismootoriga lihvmasinat, mistõttu paiskus õhku vingugaas, mis levis läbi katmata ventilatsiooni 1. ja 2. korrusele. Päästjad tuulutasid elamise ja andsid juhised remonttööde ohutuks jätkamiseks.

Harjumaa

22. detsembril kell 9.17 andis möödasõitja teada, et Maardu järvel oli näha inimesi. Päästjad leidsid järvelt kahest kohast kalastajad, kellele selgitati, et jääl viibimine on keelatud, ning juhatasid nad järvejäält ära.

22. detsembril kell 17.19 anti häirekeskusele teada, et Maardus Sookailu teel põles kasvuhoone. Päästjate saabumise ajaks oli kasvuhoone lausleekides. Pärast kustutamist selgus, et tules hävis ka kasvuhoonesse jäetud nõudepesumasin. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

22. detsembril kella 16.01 ajal plahvatas juhtmete vale ühenduse tõttu Kanepi vallas Krootuse külas hakkepuidulaaduriga veoauto Volvo aku. Aku purunes, juht viga ei saanud. Päästjad tagasid edasise tuleohutuse ja aitasid katkise aku autolt maha tõsta.

Tartumaa

22. detsembril kell 21.52 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval põleb kortermaja rõdu. Päästjad selgitasid, et rõdul oli põlenud paberihunnik, mille omanik oli ise kustutanud. Põlengu süütas tõenäoliselt kuskilt mujalt aknast või rõdult visatud suitsukoni. Päästjad hoiatavad, et suitsukoni tuleb alati korralikult kustutada tuhatoosi. Hoolimatult minema visatud suitsuots võib põhjustada tõsise tulekahju.

Valgamaa

23. detsembril kell 2.32 teatati, et Valgas Rohelisel tänaval on kortermajas suits. Päästjad leidsid ühe korteri ukse taha tõstetud suitsevate sütega metallist tuhaämbri. Tuleoht kõrvaldati ja tuhaämbri omanikule selgitati, et koldest võetud tuhaga ämber tuleb viia õue ja panna alati jahtuma kaugemale põlevmaterjalidest. Söed võivad tuhas hõõguda soodsatel tingimustel isegi mitu ööpäeva ning süüdata ümbruse või põranda.

Võrumaa

22. detsembril kell 11.57 teatati suvemaja põlengust Kose alevikus Pappjärve tänaval. Päästjate saabudes oli katusest näha leeke. Siiski sisenesid suitsusukeldujad kohe majja ning piirasid tulekahju leviku seal. Tulekahju lõplikuks kustutamiseks avati ulatuslikult hoone konstruktsioone. Tööd lõpetati kell 13.13. Inimesi majas ei olnud. Hiljem kohale tulnud omanik kinnitas, et laupäevast saati pole majas kedagi käinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. detsembril kell 12.10 teatas Pärnus Ehitajate teel Papiniidu silla peal jalutanud tähelepanelik kodanik, et keset jõge on jääauk, kuhu võib olla kukkunud inimene. Päästjad selgitasid, et jääauk oli juba kinni külmunud ja kedagi esialgu ei leitud. Asjaolusid selgitab edasi politsei.

Siseveekogude jääolud on tänini väga erinevad ning eriti ohtlikud on need vooluveekogudel. Praegu kehtib Päästeameti üleriiklik siseveekogude jääle mineku keeld, mis jääb kindlasti kehtima ka jõulupühade ajaks.

Kella 15.40 ajal süttis Tori vallas Tammiste külas liha suitsetamise järel suitsuahi. Ahi kustutai, kuid pool sellest hävis tulekahjus.

Raplamaa

22. detsembril kell 9.28 teatas automaatne tulekahjusignalisatsioon tulekahjust Kohila Gümnaasiumis. Päästjad selgitasid, et süttinud oli ühe õpilase mobiiltelefon, mis aknast lumme visati ja seal kustus. Edasist tuleohtu ei leitud.

Kella 15.31 ajal põles Märjamaal Pärnu mnt asuva töökoja kütteseadme metallkorstnas tahm. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse ja andsid juhise kutsuda korstnapühkija. Tuleohtu põhjustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt puhastada.