Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-27. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. detsembril kell 21.27 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas Sooviku tänaval on pargitud sõidukile peale kukkunud suur puu. Päästjad eemaldasid auto peale murdunud puu kella 21.54 paiku ning õnneks sõiduk suuremaid vigastusi ei saanud.

25. detsembril kell 12.47 sõitsid päästjad Gonsiori tänavale, kus oli vaja eemaldada kahe elumaja katuseräästastelt suured kukkumisohus lumelahmakad. Päästjad eemaldasid lumerohmakad katustelt autoredeli abil kella 13.37-ks.

25. detsembril kell 15.49 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Juhkentali tänaval asuvas hotellis on puhkenud tulekahju. Päästjate saabudes olid kõik inimesed majast õue liikunud ning õnneks end ka soojalt riidesse pannud. Päästemeeskond tuvastas, et hotelli paremas tiivas kuuendal korrusel oli põlenud kaabliredelil asuv ühenduskarp, mille töötajad pulberkustutiga kustutasid. Päästjad kontrollisid edasise ohutuse huvides ruumid veelkord üle ning seejärel lubati inimesed hotelli tagasi. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada elektrilühisest, kuid täpne tekkepõhjus selgub alustatud menetluse käigus.

26. detsembril kell 05.11 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Nisu tänaval asuva elumaja hoovis põleb sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu kell 05.42 ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

26. detsembril kell 10.17 helistas häirekeskusesse Pirita linnaosas Aia teel elav inimene ning teatas, et ta oli soojapuhuri abil külmunud torusid sulatanud ning seejärel oli tekkinud tulekahju maja seinas. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljunud ning kiirabi teostas kohapeal tervisekontrolli ühele inimesele, kes hospitaliseerimist õnneks ei vajanud. Päästemeeskond kustutas maja esimese ja teise korruse vahel põlenud vaheseina kella 11.18-ks.

26. detsembril kell 20.04 helistati hädaabinumbrile teatega, et Estonia puiesteel Solarise parkimismajas põleb auto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põleva sõiduki kell 20.55 ning esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada auto tehnilisest rikkest.

Harjumaa

23. detsembril kell 19.28 paluti päästjaid appi Rae valda, kus oli vaja maanteelt eemaldada veoki koormast maha kukkunud postid. Päästjad eemaldasid takistused teelt kella 19.46-ks.

23. detsembril kell 20.42 reageerisid päästjad väljakutsele Keilasse, kus sealse lauluväljaku juures asuval kelgumäel oli teismeline poiss kelguga kukkunud ning jalale väga haiget saanud. Päästjad transportisid poisi kelgumäelt kiirabini, kes toimetas ta lastehaiglasse.

23. detsembril kell 22.26 helistati häirekeskusesse teatega, et Harku vallas Rannamõisa külas põleb kahekordne eramaja. Päästjate saabudes põles maja esimesel korrusel asuv tuba, milleni jõudmine oli raskendatud, kuna maja oli maast laeni igasugu asju täis ladustatud. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 23.17 paiku ning inimesed selles õnneks viga ei saanud. Tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

24. detsembril kell 18.49 saabus häirekeskusele teade, et Keila linnas Luha tänaval põleb kahekordne kivimaja. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli tahmapõlenguga maja korstnas ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 19.25 paiku. Päästjad tuletasid elanikele meelde, et ohtlike tahmapõlengute ennetamiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada.

25. detsembril kell 15.53 said päästjad väljakutse Saue valda, kus Vatsla külas põles elumaja. Päästjate saabudes olid elanikud majast väljas ning koheselt sai alustada kustutustöid hoone teisel korrusel, kus tulest olid haaratud kaks tuba. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 17.00 ning likvideerisid selle lõplikult kella 17.32 paiku. Kahjuks hukkusid tulekahjus pere kaks kassi. Elanikele leidis ajutise peavarju valla esindaja. Päästjate esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrilühisest, kuid täpne tekkepõhjus on veel selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. detsembril kella 9.10 ajal kustutasid päästjad Adavere alevikus põlema süüdatud kuivanud puuõõne. Puu oli kukkumisohus ja sellest anti teada Põltsamaa vallavalitsusele. Päeval käidi puud veelkord kustutamas.

Põlvamaa

23. detsembril kell 11.10 teatati, et Räpina vallas Meeksi külas põleb remondiruumina kasutusel olev kivihoone (6x8 m), kus hulk seadmeid, tööriistu ja mõned vanad mootorrattad. Omanik märkas põlengut, kui leek juba katusest välja paistis. Osa asjadest õnnestus päästjatel ja omanikul välja tuua. Ära hoiti tule levik elumajale, saunale ja kõrval asuvale telgist varjualusele, kus hoiti samuti tehnikat. Järelkustutustööd lõppesid kell 13.11. Hoone sai ulatuslikke kuuma- ja veekahjustusi, katus kukkus sisse. Põlengu esialgseks tekkepõhjuseks arvati mõne seadme elektrisüsteemi riket.

Tartumaa

23. detsembril kell 9.22 teatati Tartus Kalda tee Maxima poes ventilatsioonitorusse kinni jäänud linnust. Päästjad avasid toru ja lind pääses vabadusse.

Kell 14.59 käisid päästjad Tartu vallas Pataste külas nelja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja aitasid politseil liiklusohutust tagada. Hiljem eemaldati teelt purunenud detailid ja väljavoolanud vedelikud.

Kella 19.29 ajal andis vingugaasiandur Luunja vallas Sirgu külas märku ruumidesse imbunud vingugaasist. Elanik andurit ei uskunud, sest tema midagi ei tundnud. Päästjad selgitasid, et vingugaas on nähtamatu ja lõhnatu ning seda aitab just seepärast õhust tuvastada ainult vingugaasiandur. Kui kohe mürgistuse sümptomeid ei avaldu, kahjustab ka vähene vingugaasi pikema aja jooksul tervist. Seekord oli vingugaas tuppa imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. 

26. detsembril kell 13.37 süttis Peipsiääre vallas Koosalaane külas soojapuhuriga auto soojendamisel kapotialune, mille omanik ise kustutas.

Valgamaa

23. detsembril kell 20.52 käisid päästjad Otepää vallas Põru külas veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, milles hukkus sõiduauto juht. Päästjad tagasid tuleohutuse ja puhastasid pärast politsei toiminguid tee segamatuks liikluseks.

25. detsembril kella 4.17 ajal süttis Tõrva vallas Piiri külas ärklikorrusega saunahoone katusealune. Elanikud püüdsid pulberkustutiga põlengut piirata, kuid see levis kiiresti kogu katusealuse ulatuses ja ärklikorrusele. Päästjad kustutasid tulekahju kell 6.18. Põlengus hävisid plekk-katus ja selle konstruktsioonid ning lisaks sauna eesruumi sein. Esialgu seostatakse põlengu põhjust kütteseadme kasutamisega.

25. detsembril kell 14.23 käisid päästjad Valgas Kungla tänaval kustutamas süttinud metallist prügikonteinerit.

Kella 17.19 ajal süttis Otepää linnas Jaani tänaval elumaja korstnas tahm, leegid ulatusid korstnast välja. Päästjad kontrollisid termokaameraga hoone tuleohutust ning õnneks see ei süttinud. Majaomanik tõestas, et suvel oli korstent pühitud. Päästjad selgitasid, et vajadusel tuleb kütteseadmeid hooldada tihedamalt kui minimaalne üks kord aastas. Tihedamalt tuleb kütteseadmeid hooldada eriti siis, kui neid kasutatakse aastaringselt.

Viljandimaa

25. detsembril kell 14.38 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Paaksima külas nelja autoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad tagasid tuleohutuse ja aitasid ühel kannatanul autost välja saada. Kiirabi toimetas haiglasse viis kannatanut. Kohapeal anti esmaabi kuuele inimesele. Ühtlasi aidati korraldada liiklust.

26. detsembril kell 15.08 teatati, et Mulgi vallas Univere külas Killaste järvel vajus ATVga järvele sõitnud mees jääst läbi. Mees suutis enne sõiduki põhjavajumist selle pealt maha hüpata ning oma elu säästa. 

Võrumaa

24. detsembril kella 8.34 ajal süttis Võrus Kose teel sõiduauto all katalüsaator. Päästjad tõstsid pneumaatiliste patjadega auto üles ja kustutasid põlengu.

Kella 11.18 ajal süttis Võrus Uuel tänaval soojenema pandud sõiduauto BMW juhipoolne armatuurialune. Kohal olevad inimesed summutasid leeke pulberkustutiga. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult.

Kella 16.50 ajal süttis Setomaa vallas Lüübnitsa külas elumaja pliidi soojamüüri kõrval ruutmeeter palkseina. Elanik summutas põlengut pulberkustutiga, et see laiemalt ei leviks. Päästjad võtsid tulekolletele ligipääsuks ja tuleohutuse kontrolliks lahti laekonstruktsioone. Põleng kustutati kell 17.46.

25. detsembril kella 22.39 ajal süttis Võru vallas Loosu külas elumajas LED-lampide trafo kuumenemisest ruutmeeter vahelage ja selle soojustust. Päästjad eemaldasid kuumenenud materjalid ja kastsid põlengukoha veega üle.

26. detsembril kella 14.57 ajal süttis Antsla vallas Vaabina külas sauna korstna ümbruses vahelagi. Päästjad avasid kustutamiseks laetarindeid.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

24. detsembril kell 12.08 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuu linnas Tõrvajõe külas oli Riigiküla kalmistu ääres lõõmamas suur järelevalveta jäetud lõke. Päästjad kustutasid umbes seitsme ruutmeetri suuruse lõkke, milles lisaks kalmistu prahile leidsid ka kilekoti elektrijuhtmetega. See annab põhjust arvata, et kalmistu ääres püüti sulatada metalli.

25. detsembril kell 0.48 teatati häirekeskusele tulekahjust Jõhvis Narva maanteel asuvas endises kohtumajas. Päästjate saabudes põles kahekorruselise kivist hoone (24x54 m) katusealune lahtise leegiga. Maja on ka varem põlenud ning hoone juures oli näha inimeste jälgi. Tulekahju lokaliseeriti kell 9.05. Sama päeva õhtul kell 21.13 tuli päästjatel käia tegemas järelkustutustöid, mis lõpetati kell 22.14.

25. detsembril kell 1.01 märgati Narvas Mõisa tänava kortermaja trepikojas suitsu ning kuulda oli suitsuanduri signaali. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et omanik oli pliidile unustanud kohvi, mis läks kõrbema. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid elanikele selgitustööd.

25. detsembril kella 12.46 ajal tuli päästjatel käia Kohtla-Järvel Järveküla teel abis kortermaja elanikul, kellel oli gaasitihend lekkima hakanud, kuid kodus puudusid vajalikud tööriistad. Päästjad kontrollisid torustiku üle, avastasid lekke, sulgesid gaasikraani ning käskisid omanikul kutsuda gaasitehnikud. Korteris puudus kohustuslik vingugaasiandur.

25. detsembril kell 20.46 tuli järjekordne teade gaasilekkest Kohtla-Järvel Olevi tänavalt, kus päästjad avastasid avariilise olukorra ühe korteri köögist. Tööle oli rakendunud ka vingugaasiandur. Päästjad sulgesid torustiku ning omanik kutsus gaasitehnikud.

26. detsembril kell 15.52 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Aruserva tänaval nähti mahajäetud hoones leeke. Päästjad leidsid saabumise järel, et hoone esimesel korrusel oli süüdatud praht. Tulekahju likvideeriti kell 16.36.

Lääne-Virumaa

24. detsembril kell 21.49 teatati häirekeskusele, et Tapal Linda tänaval oli süttinud kuuriukse kõrval prügihunnik. Katusealune, kus seisis sõiduauto, ühendas kuuri ja elumaja ning ohus olid nii sõiduk kui eluhoone. Päästjad said põlengule piiri kell 21.57. Kuna kodus kedagi tulekahju ajal ei viibinud, ei ole teada, kuidas kuuri kõrval olnud prügi süttis.

26. detsembril kella 16.24 paiku toimus Vinni vallas Rakvere-Luige maantee 5. kilomeetril liiklusõnnetus, kus Rakvere poolt Luige suunas liikunud sõiduauto kaldus paremkurvis vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastu tulnud sõiduautoga. Päästjad vabastasid ühest sõidukist lapse ja andsid ta üle kiirabile, kes toimetas lisaks lapsele Rakvere haiglasse ka mõlema sõiduki juhid. Pärast süttimisohu likvideerimist ja tee puhastamist avati tee liikluseks kell 17.50.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. detsembril kell 11.43 käisid päästjad Türi vallas Piiumetsa külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Kiirabi toimetas haiglasse kolm kannatanut.

Läänema

23. detsembril kella 23.31 ajal süttisid Vormsi vallas Hosby külas varem köetud moodulsauna sein ja katuseääre vahe. Omanik summutas leegid auto pulberkustutiga. Päästjad kastsid põlengukoha veega üle.

24. detsembril kella 11.30 ajal aitasid päästjad Haapsalu linnas Haeska külas ennast metsas vigastanud mehe 200 meetri kaugusele jäänud kiirabiautoni transportida.

25. detsembril kell 17.24 teatati Palivere alevikus kelguga vastu puitsildi stendi sõitnud ja viga saanud lapsest. Päästjad asetasid kiirabi kohale jõudmiseni lapse päästelauale ning katsid ta sooja hoidmiseks tekkidega.

26. detsembril kella 2.17 ajal süttis Haapsalu linnas Tallinna mnt kortermaja korteris riidekaltsude all sisse lülitatud elektriline õliradiaator, mis hakkas sutsu välja ajama. Tulekahjust andis märku suitsuanduri häire. Päästjate saabumise ajaks oli korterist elekter välja võetud ning lahtist põlemist polnud näha. Päästjad kõrvaldasid tuleohu. 

Raplamaa

26. detsembril kell 1.04 põles Rapla vallas Kuimetsa külas generaatori-kuur (1x1 meetrit), mille päästjad lumega kustutasid.

Kell 8.54 teatati, et Märjamaa vallas Vana-Vigala külas murdus vana tamm, kukkus osaliselt teele ja ohustab elumaja. Päästjad eemaldasid tamme, maja katus jäi terveks.

26. detsembril kella 16.22 ajal põles Kehtna vallas Kärpla külas majapidamishoones asuva katla ja korstna vahelises suitsutorus ja korstnalõõris tahm. Omanik summutas põlengut pulberkustutiga. Toru ümbert eemaldati vill ja oodati kuni see jahtub. Kütteseadmeid lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb seadmeid järjepidevalt hooldada ja lõõre puhastada.

Pärnumaa

23. detsembril kella 11.41 ajal süttis Häädemeeste vallas Piirumi külas sõiduauto elektrisüsteemi rikkest kapotialune. Omanik kustutas põlengu kahe kuuekilose ja ühe ühekilose pulberkustutiga. Päästjad kastsid põlengukoha veega üle.

Kell 15.04 teatati, et Pärnus Paikuse alevis on Reiu jõel mootorratturid. Päästjad said ühe ratturi kätte ja talle selgitati vooluveekogu jääl varitsevaid ohte ja jääle mineku keelu kehtivust. Isik lubas tegevuse lõpetada.

24. detsembri päeval käisid päästjad Häädemeeste alevikus ja Häädemeeste vallas Soometsa külas ja Saarde vallas Saunametsa külas teedelt eemaldamas murdunud puid.

26. detsembril kell 17.10 käisid päästjad Lihula linnas Alaküla teel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Kiirabi viis ühe viga saanud naise haiglasse, teise tervist kontrolliti kohapeal. Autos olnud laps vigastuste üle ei kurtnud.

Saaremaa

23. detsembril kella 22.11 ajal põles Kuressaares Talli tn maja seina ääres plastmassist prügikast, mille päästjad kustutasid.

24. detsembril kell 16.15 teatati, et Kudjape alevikus sõitis naine koos tütrega kelgul kraavi ja sai viga. Päästjad aitasid kannatanud kiirabiautosse.

25. detsembril kell 14.07 teatati, et Saaremaa vallas Kiratsi külas on sauna korstnas kakuline. Päästjad said linnu tahmaluugi kaudu kätte ja vabastasid ta loodusesse.

Hiiumaa

24. detsembril kella 7.14 ajal teatati, et Nõmme külas sõitis auto kraavi ning süttis. Kaks autos olnud meest said ise välja. Päästjad kustutasid põlengu ja tagasid edasise tuleohutuse. Ühe kannatanu viis kiirabi haiglasse.