Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. detsembril kell 12.41 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval oma patsiendi ukse taga olev hooldaja, kes ütles, et kuuleb läbi korterukse, kuidas tema hoolealune palub abi, kuid ust ta avama tulla ei saa. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid eest voodist põrandale kukkunud naisterahva, kes anti üle kiirabile.

27. detsembril kell 20.27 helistas häirekeskusse Lasnamäe linnaosas Kivila tänaval asuva üheksakordse sotsiaalmaja turvamees, kes teatas, et ühes viienda korruse korteris on suitsuhais ning töötab ka suitsuandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et koristamata ning prügi täis korteris viibis joobes seltskond, kes polnud esialgu märganudki, et peo käigus põrandale kukkunud suitsukoni oli süüdanud seal vedelenud madratsi. Päästjad viskasid põleva madratsi korterist välja ning kustutasid selle lumega misjärel tuulutati ka korter ja trepikoda. Ükski korteris viibinud peoline kiirabi ei vajanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. detsembril kell 23.52 teatati, et Peipsiääre vallas Virtsu külas on näha tulekuma ja kuulda põlemisel puruneva eterniidi pauke. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb elumaja, mille katus ja üks pool oli täisleekides. Kustutustööde käigus leiti rohkem põlenud majapoole vahelae rusude alt tõenäoliselt majaomanikust hukkunud 55-aastane mees. Tulekahjus hävis täielikult kogu maja katus ning pool maja. Tulekahju esialgne põhjus on rike tööriista-akudes, mis süttisid ja ümbruse süütasid. Asjaolud viitavad, et majast puudusid töökorras suitsuandur, mis oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud mehel majast väljuda ning oma elu päästa. 

Viljandimaa
27. detsembril kell 20.58 said päästjad väljakutse sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusele Viljandi valda Loodi külla. Päästjad aitasid kaugele põllule sattunud autost välja juhist kannatanu, kes kiirabiautosse viidi.

28. detsembril kella 00.22 ajal süttis Viljandi vallas Tänassilma külas elektrilise soojendusteki rikkest tekk ning sealt levis tuli tuppa, maja katuse alla ja mujalegi. Hoones olnud ema ja poeg pääsesid välja ning läksid sauna varju. Kiirabitöötajad võtsid põletada saanud naise oma hoole alla ning toimetasid ta haiglasse. Poeg sai ulualust lähedaste juures. Päästjad lõpetasid ulatuslikult põlema läinud palkmaja kustutustööd kell 6.01. Hoone muutus kasutuskõlbmatuks. Kella 7.51 ajal hommikul käisid päästjad hoone järelkustutustöödel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. detsembril kell 13.09 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kreenholmi tänaval levis naaberkorterist gaasilõhna. Päästjad keerasid trepikojas asuva gaasikraani kinni ning võtsid ühendust omanikuga, kes poole tunni pärast koju jõudis. Selgus, et gaasipliidile oli unustatud toit ning tekkinud gaasileke. Päästjad tuulutasid korteri ja nõustasid elanikke. Pliidile unustatud toit tekitas seekord tõsise gaasilekke.

27. detsembril kella 19.24 paiku oli päästjate abi vaja Sillamäel J. Gagarini tänaval, kus isa oli hakanud lastega õue minema, kuid viimasena väljuv 2-aastane laps oli end korterisse lukustanud. Kella 19.41-ks avasid päästjad ukse ja põngerjas pääses ülejäänud pere juurde.

27. detsembril kell 19.56 andis naabermaja elanik teada, et Kiviõlis Keskpuiesteel oli kasutuseta jäetud hoones näha põlengut. Päästjad tegid kindlaks, et 2. korrusel põles umbes kaks ruutmeetrit põrandapinda, mis kell 20.49 kustutatud sai. Politseipatrull leidis hoonest kolm alaealist, kes enda sõnul tulid päästjate tööd uudistama.

Lääne-Virumaa

27. detsembril kella 12.26 ajal oli päästjate abi vaja Tapal Kivilo tänaval kaupluse parklas, kus sõiduauto uksed olid lukustunud, kuid võti jäänud masinasse. Kuna omanikul olid terviseprobleemid, mille leevendamiseks mõeldud ravimid oli samuti autosse jäänud, oli vaja kiiresti tegutseda ning polnud aega oodata, mil autoabi kohale jõuab. Nii avasid päästjad 6 minutit pärast väljakutse saabumist masina uksed ja omanik sai vajalikud ravimid kätte.

Lääne päästekeskus

Läänema

27. detsembril kella 10.30 ajal käisid päästjad Haapsalus Valgevälja külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus andsid kannatanule kiirabi saabumiseni esmaabi ja kõrvaldasid avariilise sõiduki süttimisohu.

Pärnumaa

27. detsembril kell 21.58 teatati, et Saarde vallas Metsaääre külas põleb elumaja. Päästjate saabudes oli kahekorruseline maja üleni leekides ja mõne minuti pärast kukkus sisse katus. Kustutustöödeks ja inimeste otsimiseks majja sisenemine oli võimatu. Kell 00.35 leiti maja rusudest hukkunud, tõenäoliselt majaomanikust 60aastane mees. Päästetööd lõpetati kell 2.10. Kustutusvett said päästjad maja lähedal asuvast tiigist. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.
Asjaolud viitavad, et majast puudusid töökorras suitsuandur, mis oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud mehel majast väljuda ning oma elu päästa.