Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. detsembril kell 23.45 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva viiekordse elumaja elanik ning teatas, et tunneb esimesel korrusel suitsuhaisu. Ta suutis tuvastada ka korteri, kus andur töötas ning suitsu- ja kärsahaisu levis, kuid koputamise peale keegi ust ei avanud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest magava elaniku ning pliidil kärssava toidu. Päästemeeskond likvideeris ohtliku olukorra kella 00.12 paiku ning korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

28. detsembril kell 23.50 vajati päästjaid appi Anija valda, kus Aegviidu alevikus elav eakas mees oli oma toas kukkunud ning ei saanud enam püsti. Päästjad avasid ukse ning andsid kella 00.18 paiku kannatanu üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. detsembril kell 11.43 käisid päästjad Peipsiääre vallas Virtsu külas öösel põlenud maja järelkustutustöödel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. detsembril kell 16.56 andis tähelepanelik inimene teada, et Jõhvis Narva maanteel lõõmas järelevalveta jäetud lõke. Päästjad kasutasid ära lumeolusid ning kustutasid umbes kahe ruutmeetri suuruse lõkke lumega.

28. detsembril kell 23.34 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Kukruse külas oli tulekahju tekkinud Uikala prügilas. Päästjad alustasid enne keskööd kustutustöödega, mis kestsid kuus tundi. Ekskavaatori abil kaevati prügila nõlv lahti 10 meetri sügavuselt ning hinnanguliselt oli põlemise pindala 300 ruutmeetrit. Kustutustöödel kasutati lafetti ning sündmusel osales kaks põhiautot ja kolm paakautot.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

28. detsembril kell 23.57 teatati, et Kehtna vallas Järvakandi alevis Vabaduse tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et ühe korteri köögis kõrbes pliidile unustatud pannil toit. Tuleoht kõrvaldati ja elanikule selgitati, et omapäi jäetud toidu kõrbema minemisest võib süttida ümbrus ning alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.