Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. detsember

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. detsembril kell 11.52 käisid päästjad Haabersti linnaosas Taela tänaval eemaldamas auto ning maja varikatuse kohal ohtlikult rippuvat suurt puuoksa. Oht sai eemaldatud kella 12.27 paiku.

29. detsembril kell 16.01 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Rohu tänaval asuva tsentraalgaasiga elumaja ühes korteris hakkas äkitselt tööle gaasiandur. Päästjad tuvastasid saabudes, et tõenäoliselt maja keldris toimunud remonttööde käigus on kõikidesse korterisse lekkinud vähesel määral gaasi ning tuulutasid kella 16.46-ks kogu maja. Ükski elanik õnneks kannatada ei saanud.

29. detsembril kell 19.10 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse Paldiski maanteele, kus ühe viiekordse elumaja trepikoda oli suitsu täis. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid ühes teise korruse korteris toidukõrbemise, kust iseseisvalt väljunud elanik juhatati läbi suitsuse koridori ning anti üle kiirabile. Isik toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad likvideerisid toidukõrbemise ning tuulutasid ruumid kella 19.30 paiku.

29. detsembril kell 20.04 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas elanik, kes teatas, et näeb oma aknast, kuidas üks mahajäetud maja põleb. Kohale saabunud päästjad kustutasid kella 20.21 paiku mahajäetud hoones põlenud rehvid.

29. detsembril kell 20.39 sõitsid päästjad kustutama Haabersti linnaosas Õismäe teel põlevat prügikonteinerit. Põleng sai likvideeritud kella 20.56 paiku.

Harjumaa

29. detsembril kell 11.24 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Tammneeme külas asuva eramaja elanik oli oma basseinipumpa kloori kallanud ning selle tegevuse käigus kloori kogemata ka põrandale ajanud. Kuna terve majapidamine oli kloorihaisu täis, siis asusid kohale saabunud päästjad esialgu ruume ülerõhuventilaatori abil tuulutama ning seejärel neutraliseerisid nad ca 1000 liitri veega ka kogu pumbasüsteemi ja pesid põrandad. Kella 13.18 paiku näitasid mõõteriistad, et kloorisisaldust õhus enam ei ole ning päästesündmus sai lõpetatud.

29. detsembril kell 17.27 saabus häirekeskusele mitu kõnet Kose alevikust, kus märgati, et Pikal tänaval asuva kahekordse elumaja katus põleb. Kohale kiirustasid päästemeeskonnad Assakult, Koselt, Kehrast, Kohilast, Lasnamäelt ning Piritalt. Päästjate saabudes olid leegid maja katusest väljas, kuid elanikud õnneks iseseisvalt majast väljunud ning kannatada ei saanud. Põlemispindala oli hinnanguliselt 200 ruutmeetrit ning kustutustöid teostati kuues töölõigus. Tulekahju lokaliseeriti kell 19.22 ning lõplikult panid päästjad tulelevikule piiri kell 20.26. Kella 22.38 paiku käis Kose päästemeeskond olukorda veelkord kontrollimas ning edasist ohtu ei tuvastanud.

30. detsembril kell 03.07 teatati häirekeskusele, et Viimsi SPA saunakeskusest tuleb suitsu ning töötab andur. Kohale kiirustanud päästjate saabudes oli turvafirma alustanud inimeste evakueerimist hotelli fuajeesse. Kokku evakueeriti tubadest ca 150 inimest. Päästjad sisenesid saunakeskusesse ning tuvastasid, et seal põles saunakeris. Põleng lokaliseeriti kell 03.56 ning seejärel asusid kohale reageerinud päästemeeskonnad hoones teostama tuulutustöid, mis lõpetati kell 04.16. Kella 04.43 paiku, pärast päästjate teostatud kontrolli, lubati inimesed tagasi oma tubadesse. Ükski inimene viga ei saanud.

30. detsembril kell 09.01 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa 51. kilomeetril on maanteele maha kukkunud suur metallplaat. Päästjad eemaldasid plaadi teelt kella 09.33 paiku.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. detsembril kell 16.24 käisid päästjad Põltsamaa vallas Neanurme külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjate saabumise ajaks oli üks kannatanutest ise autost välja saanud, teine vajas selleks päästjate abi. Autost välja aidatud naine sai kiirabi tulekuni politseiautos sooja. Kiirabitöötajad kontrollisid tema tervist ja õnneks tõsisemaid vigastusi ei leitud. Avarii teinud auto juhiks olnud mees tellis autole järele treileri.

Viljandimaa

29. detsembril kell 16.17 teatati häirekeskusele, et Mustla lähedal Tarvastu külas on koer läbi Tarvastu jõe jää vajunud ja uppumisohus. Hädas koera avastas juhuslikult jõe äärde sattunud inimene. Pinnaltpäästevarustuses päästjad tõid alajahtunud looma kaldale, panid ta teki sisse ja viisid komandosse sooja. Loomade varjupaiga töötajad võtsid koera alguses enda hoole alla, kuid komandoga võttis õhtul ühendust ka koera omanik ning sai päästjatelt juhised loomale varjupaika järgi minna.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. detsembril kell 9.08 sõitsid päästjad Toila valda Kukruse külla Uikala prügilasse läbi viima järelkustutustöid, mis kestsid kella 11.27-ni.

29. detsembril kell 10.25 kutsuti päästjad appi Kohtla-Järvele Viru Keemia Grupi tootmisterritooriumile, kus torustiku demonteerimise käigus toimus lokaalne põleng. Päästjad alustasid kustutustöödega kell 10.36 ning hoidsid ära põlengu leviku. Tulekahju likvideeriti kell 11.31. Põlengus inimesed viga ei saanud. Sündmusele reageeris kaks põhiautot, paakauto, redelauto ja vabatahtlik tulekustutusauto.

29. detsembril kella 14.53 ajal oli päästjate abi vaja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval, kus 80aastane elanik oli oma kodus kukkunud ning lukustatud ukse tõttu ei pääsenud abi temani. Päästjad sisenesid 3. korruse korterisse avatud lingiga akna kaudu ning andsid kannatanu kiirabile üle.

30. detsembril kell 0.59 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Altserva tänaval oli kahekorruselise kortermaja elanik tundnud keldris plastiku põlemise lõhna ning tekkinud elektrikatkestus. Kontrollimise käigus leidis ta keldrist põlenud juhtme, millest pildus sädemeid. Koos kohale kiirustanud päästjatega vigane kaabel isoleeriti. Päästjad soovitasid elanikul ühendust võtta elektrikuga, kes hoone elektrisüsteemi üle vaataks, kuna keldris oli see vananenud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

29. detsembril kell 17.54 käisid päästjad Järva vallas Järavere külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid juhi avariilisest autost välja. Kannatanu pandi lahasesse ning viidi kiirabiautosse, mis ta Tartu Ülikooli Kliinikumi toimetas.

Kell 18.08 said päästjad väljakutse Paide linna Korba külla kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariile. Päästjad lõikasid hüdrauliliste tööriistade abil raskelt viga saanud kannatanu avariilisest autost välja. Ühtlasi tagati tuleohutus. Kiirabi viis kannatanu haiglasse, kus ta kahjuks vigastuste tagajärjel suri.

Läänemaa

29. detsembril kell 11.51 käisid päästjad Haapsalu linnas Vilkla külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid avariilise sõiduki süttimisohu. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud.