Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. detsember kuni 3. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. detsembril kell 15.34 teatati, et Kesklinna linnaosas Narva maanteel asuva viiekordse hoone esimesel korrusel asuva baari laua juures põleb prügikast. Päästjad kustutasid põlengu ning tuulutasid ruumid kell 15.44. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

1. jaanuaril kell 2.14 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänaval on ilutulestiku rakett lennanud elumaja rõdule, kus hoiustati rehve. Põleva raketi tagajärjel süttinud rehvid said lume ning vee abil õigeaegselt kustutatud üleval korrusel elava tähelepaneliku naabri poolt. Kohale saabunud päästjad teostasid kontrolli ning veendusid, et edasine oht süttimiseks puudub.

1. jaanuaril kell 9.21 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Õle tänava kortermajas elav inimene, et tema toas põleb voodi ning kogu tuba ja koridor on tossu täis. Kohale saabunud päästjad kustutasid joobes isiku korteris süttinud voodi kella 9.36 ajal ning kiirabi isik ei vajanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

2. jaanuaril kell 5.34 teatas Kristiine linnaosas Tedre tänaval elav inimene, et tema eakas naaber on oma kodus voodist kukkunud ning ei saa enam püsti. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

2. jaanuaril kell 14.37 vajati päästjaid appi Nõmme linnaosas asuvasse Mustamäe parkmetsa kelgumäele, kus 50-aastane naisterahvas oli kelguga kukkunud ning kaebas seljavalu. Päästjad transportisid kannatanu ATV abil mäelt kiirabini, kes temaga edasi tegeles.

2. jaanuaril kell 20.24 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel põleb elumaja ees ning teiste autode vahetus läheduses sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduk lahtise leegiga ning suurem tuli saadi maha kella

20.31 paiku. Päästjad likvideerisid tulekahju lõplikult kella 20.46 ajal ning nende esialgsel hinnangul võis see alguse saada elektrisüsteemi rikkest. Kõrval asunud sõidukid põlengus õnneks kannatada ei saanud.

Harjumaa

1. jaanuaril kell 2.01 sai häirekeskus teate saunapõlengust Anija vallas Kaunissaare külas. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid lausleekides saunamaja kella 4.04 ajal ning inimesed selles õnneks kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

2. jaanuaril kell 14.06 said päästjad väljakutse Raasiku alevikku, kus Raudtee tänaval asuva kahekordse eramaja korstnast oli kuulda raginat ning teataja kahtlustas seal tulekahju. Kohale saabunud päästjad tegid selgeks, et korstnas oli süttinud tahm ning kustutasid lõppfaasis olnud põlengu kella 14.42 ajal. Lisaks tuvastati, et elanik ei olnud korstent üle 5 aasta puhastanud ning keelasid tal enne korstnapühkija kutsumist küttekollet kasutada.

2. jaanuaril kell 20.23 teatati häirekeskusele, et Anija vallas Kehra linnas on Aia tänaval asuva elumaja ühes korteris tunda suitsulõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning likvideerisid selle kell 20.41. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 9 väljakutset, mis olid seotud prügikastipõlengutega (neist 7 Tallinnas ja 2 Harjumaal). On alust arvata, et osaliselt võisid need alguse saada neisse visatud ilutulestiku rakettide jahtumata jäätmetest.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

31. detsembril kell 19.05 põles Põlva vallas Kauksi külas suitsusaun (3x4 m), mille katusest ulatusid leegid välja. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvale majale ja kustutasid põlengu kell 20.28.

Tartumaa

31. detsembril kell 21.26 teatati, et Kastre vallas Päkste külas põleb korstnas tahm ja maja katusele lendavad sädemed ähvardavad tulekahjuga. Päästjate saabudes selgus, et põleng on katla korstnas, kust oli näha ka leeke. Päästjad valvasid põlengu sumbumiseni hoone tuleohutust ja õnneks see ei süttinud. Elanikele anti juhis enne järgmist kütmist korstnapühkija kutsuda. Tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja lõõre puhastada.

31. detsembril kell 22.47 teatati, et Luunja vallas Veibri külas Emajõel vajus 10 meetri kaugusel kaldast läbi jää ATV, millega esialgsetel andmetel sõitsid mees ja naine. Inimesed said õnneks uppuva sõiduriista pealt maha ja ise kaldale. Päästjad vedasid vees ulpiva ATV vintsiga tõmmates ja mootorsae abil jääd lõhkudes kalda äärde. ATV omanikuga tegeles edasi politsei. Sõidukijuht väitis esialgu, et sõitis jääle kogemata. 

1. jaanuaril kell 2.38 käisid päästjad Tartus Mõisavahe tn kustutamas platsil põlevaid ilutulestikupatarei jäänuseid.

1. jaanuaril kella 18.22 ajal süttis Tartu vallas Toolamaa külas garaaži (8x30 meetrit) katus, kust tuli levis hoonesse. Tule levik garaaži sees oli kiire kuna seal oli laiali palju põlevmaterjali. Päästjate saabudes oli katus lausleekides ja kukkus sisse. Garaaži jäi kaks sõiduautot. Õnneks puhus tuul elumajadest ja teistest kõrvalhoonetest eemale, millele suurt ohtu ei tekkinud. Tulekahju kustutati kell 21.58. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul süttis põleng tuleohutusnõuetele mittevastavalt paigaldatud küttseadmest, mille suitsutoru oli räästale väga lähedal. Hommikul käisid päästjad hoones suitsema hakanud heinahunniku järelkustutustöödel.

Kell 23.00 süttis Tartus Alasi tn eramajas õhuhapniku kontsentratsiooni tõstev elektriline aparaat. Aparaat kustutati elanike poolt ja toodi hoonest välja. Päästjad kontrollisid tuleohutust, viga saanud patsiendiga tegeles kiirabi. Kannatanu viidi haiglasse.

Valgamaa

31. detsembril kell 22.23 teatati ATVga juhtunud liiklusõnnetusest Otepää vallas Tiidu külas. Päästjad aitasid joobetunnustega kannatanu võssa sõitnud ATV juurest kiirabiautosse.

Viljandimaa

1. jaanuaril kell 11.41 teatati, et Põhja-Sakala vallas Jaska külas on teel purunenud kõrgepingeliin. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Kella 12.56 ajal põles Põhja-Sakala vallas Ängi külas elumaja pliidi soojamüüri lõõrides tahm. Põleng summutati pulberkustutiga. Omanikule anti juhis kutsuda korstnapühkija. 

Võrumaa

1. jaanuaril kell 12.20 käisid päästjad Antsla vallas Haabsaare-Saru teelt eemaldamas murdunud ja liiklust ohustavat kasepuud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. detsembril kell 20.54 andis naaber teada, et Kiviõlis Võidu tänava kortermajas oli tööle hakanud suitsuanduri alarm. Kuna keegi ust koputamisele ei avanud, kutsuti kohale päästjad, kes avastasid korterist kõrbeva toidu ja laest alla võetud suitsuanduri. Korter tuulutati ning suitsuandur asetati tagasi lakke.

1. jaanuaril kell 3.28 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Kukruse külas oli süttinud Uikala prügila. Kustutustööd kestsid kella 5.18ni ja hinnanguline põles umbes 10 ruutmeetrit prügila pinnast.

1. jaanuaril kella 19.51 ajal oli päästjate abi vaja Sillamäel Viru puiesteel, kus teataja eakad invaliididest vanemad olid oma korteri esikus mõlemad kukkunud ja seetõttu ei saanud korteriust avada. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning aitasid mõlemad vanurid voodisse, et kiirabi saaks nad üle vaadata.

2. jaanuaril kell 7.52 anti häirekeskusele teada, et Narvas Tallinna maanteel oli korteris põleng. Päästjad leidsid eest suitsu täis elamise, kus oli põletatud paberit. Teataja oli tulekahju ise kontrolli alla saanud, kuid korteris maganud teine elanik tuli üles äratada, et kiirabi saaks tema tervise üle kontrollida. Päästjad leidsid mittekorras suitsuanduri. 

2. jaanuaril kell 13.29 tundis tähelepanelik inimene põlemise lõhna ja märkas tossu Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Aru tänaval kasutuseta hoonest. Päästjad leidsid mahajäetud maja keldrist kahe ruutmeetri suuruse prügipõlengu, mis kustutati kell 14.07.

2. detsembril kell 18.45 kutsuti päästjad Kiviõlisse Maidla teele, kus 11aastase lapse käes oli duši all kuuma vee tõttu süttinud survestatud pesemisvahendi balloon. Laps sai põletushaavu ning päästjad andsid ta üle kiirabile, kes lapse haiglasse toimetas.

2. detsembril kell 21.21 käisid päästjad kustutamas järelevalveta jäetud lõket Jõhvis Narva maanteel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

31. detsembril kell 23.35 teavitati päästjaid Paides põlema süttinud prügikastist. Arvatavasti süttis Pärnu tänaval olnud prügikast sellesse visatud pürotehnika tõttu. Põleng kustutati kell 23.44.

1. jaanuari varahommikul kell 4.26 teavitati teisestki pürotehnika tõttu põlema süttinud prügikastist Paides. Mündi tänaval põlema süttinud prügikast kustutati kell 4.33.

1. jaanuaril kell 23.29 teatati häirekeskusele, et Türi linnas Tallinna tänaval oli väike tulekahju, mille pererahvas küll ise kustutas, kuid kardeti, et sädemed on läinud põranda alla. Päästjad tuvastasid köögi põrandal olnud väiksema prahipõlengu ning tahmajäljed ja kontrollisid termokaameratega põlengukoha temperatuuri üle. Ohtu rohkem ei tuvastatud.

2. jaanuaril kell 16.34 teavitati häirekeskust tulekahjust Aravete alevikus Maarjamõisa teel asuvas kortermajas. Päästemeeskonna saabumise ajaks oli esimesel korrusel asuva korteri akendest leek väljas ning trepikoda täitunud paksu suitsuga. Koheselt alustati ülemiste korruste elanike ning kahe kassi evakueerimisega, kasutades redelit. Alumiste korruste elanikud pääsesid välja trepikoja kaudu. Arvatavasti sai esimese korruse korteris olnud põleng alguse hooletust suitsetamisest, mis seadis ohtu kogu maja. Kõik elanikud pääsesid seekord õnnelikult ja vigastusteta.

Läänemaa

1. jaanuaril kell 10.21 ajal süttis Lääne-Nigula vallas Nõva külas põlema väikebuss. Arvatavasti kasutatud ilutulestikurakettide paketi tõttu põlema süttinud bussi sisemus kustutati kella 11.07ks.

2. jaanuaril kell 1.18 teavitati häirekeskust Haapsalus Metsa tänaval asunud auto kapotile tehtud lõkkest. Esimesena kohale saabunud politseipatrull summutas paberist ja papist tehtud lõkke pulberkustutitega ning päästjad tegelesid järelkustutuse ning sõiduki ohutuse kontrollimisega. Lõkkemeistriga tegeleb edasi politsei.

Pärnumaa

31. detsembril kell 12.07 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Metsavere külla, kus asuvas alajaamas oli põlema süttinud tugipost. Kohale saabunud elektrikud maandasid posti ning seejärel said päästjad põlengu kustutada.

1. jaanuari varahommikul kell 2 teavitati päästjaid põlevast paberikonteinerist Pärnus Mai tänaval. Arvatavasti süttis suur maa-alune prügikonteiner põlema sellesse visatud pürotehnika tõttu. Põleng kustutati kell 02.21.

Kell 3.10 said päästjad teavituse teisest põlevast prügikastist Mai tänaval. Samuti pürotehnika tõttu süttinud prügikast kustutati paari minutiga.

1. jaanuaril kell 12.04 kiirustasid Taali vabatahtlikud päästjad Tori valda Randivälja külla, kus päästjate abi vajas vundamendi alla kinni jäänud koer. Ilmselt kedagi taga ajanud koerake puges väikesest vundamendiaugust sisse ning välja enam omal jõul ei pääsenud. Koer aidati elus ja tervelt välja ning anti pererahvale üle.

2. jaanuaril reageerisid päästjad kahel korral kõrbema läinud toidu tõttu tehtud väljakutsetele. Päästjad eemaldasid nii Riia maanteel kui Väike-Jõe tänaval kõrbema läinud toidu pliidilt ning tuulutasid ruumid.

Saaremaa

01. jaanuaril kell 03.14 teavitati päästjaid põlema süttinud prügikastist Kuressaares Kihelkonna maanteel. Prügikasti süütas põlema sinna visatud pürotehnika. Põleng kustutati kell 3.16.

2. jaanuaril kell 12.44 kiirustasid päästjad Kuivastu – Kuressaare maantee 10. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusele. Kaubik oli sõitnud kraavi, inimesed kannatada ei saanud. Päästjad tegid kindlaks, et sõidukil lekkeohtu ei olnud ning aitasid sõiduki uuesti teele pukseerida.

Kell 12.55 juhtus teinegi liiklusõnnetus Saaremaal Masa külas. Auto oli sõitnud teelt välja vastu puud. Päästjad kontrollisid üle autos olnud inimesed, kes õnneks meditsiinilist abi ei vajanud ning likvideerisid sõidukil süttimisohu.