Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  3.-4. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. jaanuaril kell 21.19 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Silde tänaval asuvas tööstushoones on ruumid suitsu täis. Õnneks inimesi sel hetkel hoones ei viibinud. Kohale kiirustanud päästjad asusid koheselt otsima suitsuallikat, milleks osutus tehnoruumis asuv üle kuumenenud õlikompressor. Päästjad lülitasid kompressori välja ning veendusid, et edasine oht puudus.

Harjumaa

3. jaanuaril kell 11.15 said päästjad abikutse Saue valda Riisipere alevikku, kus teataja sõnul oli tema tuttav, eakas ja üksi elav naisterahvas, oma korteris kukkunud. Kuna teataja ise ust avada ei saanud, sest võti oli seespool ees ning ka abivajaja ise ainult oigas ega saanud uksele tulla, siis sisenesid kohale saabunud päästjad korterisse akna kaudu ning andsid põrandal lebava kannatanu üle kiirabile.

4. jaanuaril kell 4.01 saabus häirekeskusele teade liiklusavariist Saku vallas Männiku külas, kus veoauto sõitis teepiirdesse, mille tagajärjel purunes sõiduki kütusepaak. Päästjate saabudes oli maanteel risti paiknev veok sulgenud liikluse ühes sõidusuunas ning kütusepaak praktiliselt tühjaks jooksnud. Kella 6.34 ajal said päästjad kütusereostuse saepuruga kaetud ning kell 7.02 sai ka liiklus vabastatud. Seejärel asus Transpordiamet teostama maantee puhastustöid. Veok toimetati tee pealt ära kohale tellitud puksiiri abil ning ükski inimene õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

3. jaanuaril kell 18.29 käisid päästjad Tartus Vallikraavi tänaval kustutamas ilmselt pürotehnikast süttinud puuõõnsust.

4. jaanuaril kell 3.59 põles Elva vallas Purtsi külas suur puukuur (6x8 meetrit). Lausleekides põlenud kuur kustutati kell 7.10. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

3. jaanuaril kell 20.47 teatati, et Viljandi Vallas Heimtali külas matka- ja õpperaja läheduses kukkus puu teele ja teataja oli sellele autoga otsa sõitnud. Päästjad leidsid koha, kus ootas avarii teinud inimene ning kus teel murdunud puu ja maas auto purunenud detaile. Ohtlik puu eemaldati teelt.

Võrumaa

3. jaanuaril kella 13.54 ajal purunes Antslas Nurme tänaval ridaelamus elektrikatkestuse tõttu tekkinud ülerõhust akumulatsiooni ja ülerõhupaagi vaheline toru. Päästjad jahutasid süsteemi, tuulutasid ruumid ja kontrollisid õnnetuse järgset ohutust. Inimesed viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. jaanuaril kell 11.45 andis murelik inimene teada, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris oli vannitoas korduvalt tööle rakendunud vingugaasiandur. Vaatamata sellele, et elanik ise midagi ei tundnud, tegid kohale saabunud päästjad kindlaks suurenenud vingugaasi taseme. Selgus, et rikke põhjustas valesti ühendatud suitsulõõr, millest teavitati Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametit. Päästjad tuulutasid korteri ning nõustasid omanikku.

3. jaanuaril kell 14.16 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Kukruse külas oli süttinud Uikala prügila. Kell 14.36 alustasid päästjad kopa abil lahtise leegiga põleva prügila kustutamist. Kustutustööd lõpetati kell 16.42, et järgmisel päeval jätkata prügila lahti kaevamist ja kustutamist. Kahjuks aga võttis prügila uuesti tuld kella 20.44 ajal ning seekord lõõmas lahtise leegiga umbes 50 ruutmeetri suurune ala. Päästjad lõpetasid kustutustööd südaööl. Sündmustele reageerisid mõlemal korral Kohtla-Järve, Jõhvi ja Sillamäe päästemeeskonnad.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. jaanuaril kell 17.38 kiirustasid päästjad Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 66. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud sügavasse kraavi. Päästjad kontrollisid üle inimese tervise ning auto seisukorra. Sõiduk sai minimaalseid kahjustusi ning süttimisohtu ei tuvastatud. Inimese tervise kontrollisid üle kiirabiarstid.

Läänemaa

3. jaanuaril kell 19.49 ajal andis suitsuandur Haapsalu linnas Posti tänaval märku ohtlikust olukorrast korteris, kus kedagi kodus ei olnud. Päästjad kontrollisid läbi akende olukorda ning otsest tulekahju ei tuvastanud. Koju tagasi pöörduva omanikuga suhtlemisel tõdeti, et tõenäoliselt oli anduri käivitanud liiga vara suletud siiber.

Raplamaa

3. jaanuaril kell 21.51 ajal eemaldasid päästjad Lelle-Vahastu maantee 4. kilomeetril sinna kukkunud puu.