Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  4.-5. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. jaanuaril kell 14.48 saabus häirekeskusele teade, et päästjate abi vajatakse Kesklinna linnaosas Kristiina tänaval, kus elumaja katusel oli lume raskusele järele andnud lumetõke, mis ohtlikult katuseserval kõlkus. Päästjad eemaldasid lahtise lumetõkke katuselt kell 15.11.

Harjumaa

4. jaanuaril kell 12.57 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Jõgisoo külas on põlema süttinud sõiduauto. Juht, kes põlengust teatas, püüdis esialgu autot ka ise kustutada, kuid kuna see ei õnnestunud, likvideerisid tulekahju kohale saabunud päästjad. Esialgsel hinnangul tehnilise rikke tagajärjel alguse saanud põlengus hävis sõiduki mootoriruum. Sõidukijuht viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. jaanuaril kell 11.10 teatati, et Tartus Mõisavahe tänaval on tõenäoliselt hädas vanem inimene, kelle korterisse abistaja sisse ei pääsenud. Päästjad ei hakanud esialgu ust lõhkuma, sest purustused oleks osutunud liiga suureks. Ukse avamine õnnestus lukuabi spetsialistil. Päästjad aitasid korteri põrandalt leitud 87aastase naise kiirabiautosse.

4. jaanuaril kell 11.42 teatati, et Nõo vallas Nõgiaru külas töötab korteris vingugaasiandur, kuid gaasi allikat ei leita. Korteris olnud inimesele andis kiirabi esmaabi. Päästjad leidsid, et vingugaasi tuli hoopis naaberkorterist, mille elanikust mees oli ahjusiibri liiga vara sulgenud. Päästjate andur näitas vingugaasi tasemeks õhus 250 ppm-i. Sellises keskkonnas viibimine kutsub esile peavalu, väsimust, uimasust, iiveldust ja ärrituvust. Vingugaasi mürgistuse sümptomid leiti ka mehel, kes aga oma süüd alguses tunnistada ei soovinud ja keeldus haiglasse minekust. Päästjad suutsid lõpuks elanikule selgitada olukorra tõsidust, avasid siibri, tuulutasid ruumid ja selgitasid ahjukütmise põhitõdesid. Mees lubas edaspidi hoolsam olla.

Viljandimaa

4. jaanuaril kell 19.11 põles Viljandi vallas Sultsi külas elumaja puhastamata katlakorstnas tahm. Siibrid suleti ja tuli katlas kustutati. Järele jäänud tukid viisid päästjad õue. Õnneks korstnapõleng maja ei süüdanud. Päästjad andsid juhised enne järgmist kütmist korstnapühkija kutsuda.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. jaanuaril kell 11.55 kutsus murelik kassiomanik päästjad appi Narva Männi tänavale, kus hommikust saati oli tema lemmik kõrgel puu otsas konutanud. Päästemeeskond tõi tõmberedeli abil hiirekuninga maa peale tagasi.

4. jaanuaril kell 21.42 andis tähelepanelik mööduja häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel oli süttinud buss, mille vahetus läheduses asusid ka teised sõidukid. Kella 22.02-ks olid päästjad sõiduki põlenud mootoriosa kustutanud. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada eelsoojendusseadmest.

Lääne-Virumaa

4. jaanuaril kella 14.40 ajal oli Vinni vallas Rahkla külas Roela-Rahkla maantee 7. kilomeetril libedale sõiduteele kukkunud puu, mis takistas liiklust. Paarkümmend minutit pärast väljakutset olid Roela vabatahtlikud päästjad tee liikluseks vabastanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. jaanuaril kell 17.18 juhtus Pärnus J. V. Jannseni tänaval liiklusõnnetus. Auto oli sõitnud otsa tänavavalgustuspostile, mis nüüd jalakäiatele ohtu kujutas. Päästjad piirasid ohuala lindiga ning elektrifirma tegeles posti ohutustamisega.

Raplamaa

4. jaanuaril kell 20.00 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Valgu külas on kortermaja trepikoda suitsu täis valgunud ning tööle oli rakendunud ka suitsuandur. Paksu suitsu täis korterist tõi naaber välja meesterahva. Kohale saabunud päästemeeskond leidis ühest korterist eest küdeva ahju, mille siiber oli suletud. Siiber avati ja toad ventileeriti. Kiirabi viis elaniku tervise kontrollimiseks haiglasse.

Saaremaa

4. jaanuaril kell 22.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Liigalaskma külas. Teataja sõnul põles maja katus, kedagi maja sees ei olnud. Päästemeeskonna saabudes põles 5x11 meetri suuruse hoone katus ning pööninguosa lahtise leegiga, majas sees andis häiret ka suitsuandur. Esialgu veel teadmata põhjusel süttinud hoone pööning ning katus kustutati kell 00.51.