Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  5.-6. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. jaanuaril kell 1.21 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna, kus Sõle tänaval asuva neljakordse elumaja ühes korteris kõrbes toit. Päästjate saabudes magas joobes kokk ise põrandal ning õnnekombel viga ei saanud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid kõik ruumid kella 1.36-ks.

Harjumaa

5. jaanuaril kell 9.59 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Rebala külas põleb ühistranspordipeatuses buss. Päästjate saabudes oli bussijuht käsikustuti abil mootoriruumis aset leidnud põlengu ise kustutanud, kuid päästemeeskond teostas siiski kontrollavamised, mille käigus veenduti, et edasine oht põlemisele puudub. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

6. jaanuaril kell 5.21 helistas häirekeskusesse Jõelähtme vallas Loo alevikus asuva viiekordse elumaja elanik ning teatas, et tema naaberkorteris töötab suitsuandur ning asus koheselt ka seal elavate vanainimeste evakueerimist. Päästjate saabudes olid kolm eakat elanikku majast väljas ning nad anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad sisenesid suitsu täis korterisse ning leidsid tulekolde ahjust, kus küpsesid samaaegselt nii toit kui ka mitu tühja panni. Hõõguv ning sulanud komplekt toidust ja selle valmistamise tarvikutest eemaldati ahjust ning ruumid tuulutati. Kuna ahi sai tugevaid kahjustusi, siis keelasid päästjad elanikel selle edasise kasutamise.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

5. jaanuaril kella 20.31 ajal süttis Põlva vallas Kauksi külas Keskuse teel korteri magamistoas voodi kõrval hooletust suitsetamisest põrand. Elanikud suutsid tulekahju enne päästjaid kustutada. Sigaret tuleb pärast suitsetamist hoolikalt kustutada, ohutum on suitsetada ruumidest väljas.

Tartumaa

5. jaanuaril kell 21.25 teatati, et Tartus F. R. Kreutzwaldi tn on veterinaarapteegis ja väikeloomakliinikumi osas läks vool ära ja koridoris on suits. Kliinikumis oli sees kolm kassi ja väiksemat koera. Kiiresti selgitasid päästjad, et kärssas hoones oleva alajaama kõrgepinge kaabel. Voolu välja lülitamisel sumbus põleng ise. Riket jäid parandama kohale saabunud elektrikud.

6. jaanuaril kell 5.10 teatati, et Tartu vallas Tammistu külas süttis ahju kõrval madrats. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud madratsi välja toonud. Päästjad kustutasid madratsi lumega. Ruumides olnud inimese tervist kontrollis kiirabi. Põlevmaterjalist esemed tuleb ohutuse tagamiseks kütteseadme kuumenevatest osadest panna.

Viljandimaa

5. jaanuaril kell 11.29 teatati, et Mõisaküla linnas Vabriku tänaval põletatakse pargis prügi. Päästjad leidsid järelevalveta lõkke, milles põles diivan, riided ja muud prügi. Keskkonda saastav lõke kustutati ja keskkonnaameti menetluse jaoks tehti sündmuskohast pildid.

Võrumaa

5. jaanuaril kell 11.14 teatati, et Võrus Jüri tänaval kukkus kodus 83aastane naine, ei saa enam püsti ja kannatab valusid. Päästjad kohe ust lõhkuma ei hakanud ning õnneks jõudis kell 11.53 kohale tütar, kes võtmega ukse avas. Kiirabi vaatas patsiendi üle ja andis esmaabi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. jaanuaril kella 10.38 ajal oli päästjate abi vaja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel toimunud liiklusõnnetusel, kus sõiduauto oli veoautole peateele ette sõitnud. Päästjad eemaldasid sõiduautol süttimisohu ning puhastasid tee. Sõiduautojuhi viis kiirabi haiglasse.

5. jaanuaril kell 12.52 andis Kohtla-Järve Põllu tänava elanik teada, et tema korterisse tungis suitsuhais ja kuulda oli naabri suitsuanduri signaali. Päästjad tegid kohapeal selgeks, et vanemaealine naaber oli hakanud pliiti kütma, kuid unustanud siibri avada. Korter tuulutati ning omanikul keelati pliidi kütmine, kuni korstnapühkija on selle üle vaadanud.

Lääne-Virumaa

5. jaanuaril kell 21.06 sai häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Kiltsis Kalda tänaval oli korter täitunud suitsuga ning tööle rakendunud suitsuandur. Päästjad leidsid eest alkoholi tarvitanud omaniku, kes oli pliidi alla tule teinud, kuid ise magama läinud. Samal ajal aga hakkas pliit suitsu sisse ajama ning suitsuandur alarmeeris omanikku, kes ise häirekeskusesse helistas. Päästjad tuulutasid korteri ning viisid läbi selgitustöö. Pliidi vaatab üle korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. jaanuari hommikul kella 8.23 ajal juhtus liiklusõnnetus Järva vallas Kaalepi külas. Päästjad puhastasid tee veoauto ja sõiduauto kokkupõrke tulemusel teele pudenenud auto osadest. Lisaks likvideeriti sõidukitel süttimisoht.

6. jaanuari varahommikul kell 4.36 ajal reageerisid päästjad Türi vallas Põika külas toimunud tulekahjule. Põles tehnika ladustamise garaaž. Päästemeeskonna saabumise ajaks oli umbes 230 ruutmeetri suuruse hoone katus sisse kukkunud ning hoone oli lausleegis. Päästjad asusid lisaks kustututustöödele jahutama naftatünne süttimise eest. Tulekahju levikule suudeti panna piir kell 6.00 ning lõplikult kustutati tulekahju kell 7.05. Tulekahjus hävines kogu hoonesse paigutatud tehnika, päästa suudeti järelkäru ning ära suudeti hoida kolme naftatünni süttimine. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Pärnumaa

6. jaanuari varahommikul kell 3.02 ajal kiirustasid päästjad Sauga alevikku Peoleo tänavale, kus oli põlema süttinud sõiduauto. Omanik püüdis ise ka kohe käsikustutiga tuld summutada, kuid lõplikuks kustutamiseks läks vaja siiski päästjate abi. Teadmata põhjusel süttinud sõiduauto mootoriruum ja salongi esiosa hävinesid tules.

Raplamaa

5. jaanuaril kell 15.10 teatati häirekeskusele, et Raplas Juuru-Rapla teel oli põlema süttinud kaubik. Päästjad kustutasid kaubiku kapoti all olnud põlengu kell 15.37. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest.

5. jaanuaril kell 16.11 said päästjad väljakutse Märjamaa alevisse, kus Aia tänaval oli põlema süttinud elumaja kelder. Päästjad tuvastasid põlengukolde keldrikorrusel asuvas katlaruumis. Päästjate esialgsel hinnangul sai põleng alguse elektrijuhtmetest, mis asusid puuriida läheduses. Põlengu suurus oli ca 3 ruutmeetrit, mille päästjad kustutasid kella 16.53ks.

Saaremaa

5. jaanuaril kell 11.51 kiirustasid päästjad Kuressaare-Püha-Masa maantee 13. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusele. Teataja sõnul lekkis lumesaha ning sõiduauto kokkupõrke tulemusel traktorist kraavi ca 30-40 liitrit diislikütust, mida päästjatel kokku korjata enam ei õnnestunud. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning aitasid sõiduauto uuesti teele.