Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  6.-7. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. jaanuaril kell 15.17 said päästjad väljakutse Tondi tänaval juhtunud liiklusõnnetusele, kus kahe sõiduki kokkupõrke tagajärjel oli üks auto osaliselt trammiteele paiskunud ning juhipoolne uks kinni kiilunud. Päästjad aitasid inimesed autost välja ning likvideerisid süttimisohu. Kiirabi õnneks keegi ei vajanud ning trammiliiklus taastati kell 15.31.

6. jaanuaril kell 15.26 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Ädala tänaval asuva lasteaia hoovis vajab abi viltuse kaelaga kajakas, kes juba mitu tundi imelikus asendis lumehange otsas istub. Päästjad toimetasid linnu loodusesse toibuma.

7. jaanuaril kell 6.18 vajati päästjaid appi Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Randla tänaval elav eakas naisterahvas oli diivanilt maha kukkunud ning ei saanud enam püsti. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajaja üle kiirabile.

Harjumaa

6. jaanuaril kell 11.50 helistas häirekeskusesse Tallinn-Narva maanteel Jõelähtme vallas liigelnud kodanik, et näeb tee peal põlevat autot. Paar minutit hiljem teatas põlengust ka autoomanik ise, kes käsikustutiga tuld summutada püüdis. Päästjate saabudes olid inimesed sõidukist väljas ning masina mootoriruum põles lahtise leegiga. Päästemeeskond pani põlengule piiri kell 12.27 ning esialgsel hinnangul tehnilise rikke tagajärjel süttinud sõiduk hävis tulekahjus täielikult. Inimesed õnneks viga ei saanud.

7. jaanuaril kell 6.29 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Lagedi alevikus asuvas tehases on naisterahva käsi vertikaalsae vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid kannatanu käe sae vahelt kell 6.54 ning andsid ta üle kiirabile, kes toimetas naise haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

6. jaanuaril kell 17.42 käisid päästjad Põlva-Reola mnt 9. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid sõidukite süttimisohu. Kiirabi viis haiglasse mehe ja 2aastase lapse. Seal neil tõsisemaid vigastusi õnneks ei leitud.

Viljandimaa

6. jaanuaril kell 12.11 teatati, et Viljandi vallas Aindu külas Imavere- Viljandi- Karksi-Nuia mnt 43. km sõitis väikebuss kraavi. Külili vajunud bussis olnud 11 inimest said katuseluugi kaudu välja. Kiirabi kohale jõudmiseni said inimesed päästeautodes sooja. Päästjad tagasid ühtlasi tuleohutuse. Kolm kannatanut toimetas kiirabi abi andmiseks ja vigastuste selgitamiseks haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. jaanuaril kell 16.35 käisid päästjaid Toila vallas Kukruse külas kustutamas põlengut Uikala prügilas. Põlengu pindala oli umbes üks ruutmeeter ning kella 17.40 ajal lõpetasid päästjad kustutustööd, milles osales kaks põhiautot ja üks paakauto.

7. jaanuaril kell 4.43 andis elanik teada, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval oli kortermaja trepikojas tunda kõrbemise lõhna. Päästjad tegid kindlaks korteri, kust lõhn pärines ning leidsid eest joobes elanikud, kes olid söögi pliidile unustanud. Päästjad tuulutasid korteri ning sedastasid, et elamisest puudus kohustuslik suitsuandur.

Lääne-Virumaa

6. jaanuaril kell 17.06 andis murelik kassiomanik häirekeskusele teada, et tema lemmik oli Kadrina vallas Võipere külas kukkunud kaevu ning istus seal kivide vahel. Kadrina vabatahtlikud päästjad võtsid looma kätte saamiseks maha kaevurakked, pärast mida õnnestus nurrumootor viie meetri sügavuselt elusa ja tervena kätte saada ning omanikule üle anda.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. jaanuari keskpäeva paiku eemaldasid päästjad Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 162. kilomeetril teele kukkunud ja liiklust ohustanud puu.

6. jaanuaril kell 16.35 teatati häirekeskusele, et Pärnus Metsa tänava kortermajas oli trepikojas tunda suitsulõhna. Päästjad leidsid kolmanda korruse korteris tukkuma jäänud inimese ning pliidil kõrbeva toidu. Ohtlik olukord lahendati päästjate poolt kiiresti. Korteris puudus suitsuandur, mis õnnetusest juba varem oleks märku andnud.

Raplamaa

7. jaanuaril kell 9.15 teavitati häirekeskust, et Märjamaa vallas Jädivere küas on maantee ääres süttinud põlema sõiduauto. Auto tehnilise rikke tõttu süttis auto kapotialune. Päästjad likvideerisid põlengu kell 9.52. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Saaremaa

7. jaanuaril kell 1.26 teatati häirekeskusele, et Saaremaal Üru külas on põlema süttinud eluhoone. Kaks elanikku oli põlevast majast väljunud iseseisvalt, kuid kaks elanikku olid veel majas sees. Päästemeeskondade kohale saabumise ajaks olid leegid väljas nii maja katusest, uksest kui ka kuumuse tõttu purunenud aknast. Kahe hoonesse jäänud inimese otsimiseks sisenesid suitsusukeldusvarustuses päästjad majja läbi akna, kuna ustest enam siseneda polnud võimalik. Hoonest toodi välja kaks hukkunut, 69- ja 87-aastased naised. Tulekahjust pääsenud 64-aastasele mehele ja 69-aastasele naisele osutas meditsiinilist abi kiirabi. Tulekahju kustutamine lõpetati varahommikul kell 5.32. Täpsemad asjaolud selgitab edasine menetlus, kuid esialgsel hinnangul süttis maja põlema hooletust suitsetamisest. Lisaks viitavad asjaolud, et majast puudus töökorras suitsuandur, mis oleks põlengust varakult märku andnud, lasknud inimestel majast väljuda ning elu päästa.