Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  7.-10. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. jaanuaril kell 14.02 saabus häirekeskusele kõne inimeselt, kes teatas, et ta on Endla tänaval oma eaka ja üksi elava sugulase ukse taga ning kuuleb vanainimese oigamist, kuid ei saa kuidagi sisse. Teatajal oli olemas uksevõti, kuid uksel oli seespool kett ees. Päästjad lõikasid keti läbi, sisenesid korterisse ning andsid põrandal pikali olnud abivajaja üle kiirabile.

8. jaanuaril kell 22.03 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Kaevu tänaval oli elumaja vahetus läheduses süttinud kuur. Päästjate saabudes oli kuuri katusest leek väljas ning suitsu täis olid ka kõrvalasuvad kuurid. Päästemeeskond lokaliseeris põlengu kella 22.29 paiku ning lõplikult pandi tulekahjule piir kell 01.25. Inimesed kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

9. jaanuaril kell 17.10 helistas häirekeskusesse inimene, kes ütles, et on mures oma Õismäe teel elava tuttava pärast, kellega ta pole juba neli päeva suhelnud ning on kindel, et temaga on midagi juhtunud. Eaka ja üksi elava naisterahva toas põles tuli, kuid telefon oli välja lülitatud ning ka võti seespool ees. Päästjad avasid ukse jõuga ning leidsid korterist eest põrandal pikali oleva elaniku, kes koheselt kiirabile üle anti.

9. jaanuaril kell 22.26 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel asuva kaubanduskeskuse katusel on näha suitsu. Päästjate saabudes oli katuselt näha heledat suitsu ning tunda kärsahaisu. Päästemeeskond alustas koheselt inimeste evakueerimisega ning seejärel asuti otsima tulekollet, mis leiti hoone ventilatsioonitorust. Selgus, et ühe kaubanduskeskuses asuva restorani töötaja oli toidu valmistamisel korstna kaudu imelikku häält kuulnud ning korstna kõrval asuvast katuseventilaatorist eritus kärsahaisu. Päästjad lülitasid restoranis ahju välja ning likvideerisid pulberkustutiga ventilatsioonitorus põlenud rasvajäägid. Lisaks kontrollisid päästjad üle kogu hoone katuse ning konstruktsioonid ja veendusid kella 23.23 paiku, et edasine oht puudub. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

7. jaanuaril kell 22.18 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et märkas Maardu linnas Haigla tänaval prügikonteinerisse kukkunud meesterahvast, kes ise sealt välja ei saanud ning abi palus. Kuna teataja ise sellega hakkama ei saanud, saadeti kohale päästjad. Selgus, et mees oli kukkunud ca 2,5 meetri sügavusse maa-alusesse prügikonteinerisse. Päästjad aitasid abivajaja sealt välja ning tervise üle ta ei kurtnud.

9. jaanuaril kell 13.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääne-Harju vallas Rummu alevikus, kus suvilahoonete vahetus läheduses põles lahtise leegiga ajutine ehitis. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.16 ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada sellest, et hoones lõigati ketaslõikuriga penoplasti. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. jaanuaril kell 17.35 käisid päästjad Jõgeva vallas Jõune külas Painküla-Puurmani mnt 6. km eemaldamas teele kukkunud murdunud puud.

Põlvamaa

8. jaanuaril kell 5.52 teatati Räpina vallas Sillapää külas toidu valmistamisel põletada saanud mehest. Päästjad selgitasid, et pliidi ääres toidu valmistamisel olid süttinud 74-aastase mehe riided, kuid enam need ei põlenud. Viga saanud mees aidati kiirabiautosse.

Tartumaa

7. jaanuaril kell 12.54 käisid päästjad Nõo vallas Järiste külas nelja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust.

7. jaanuaril kell 16.04 ajal teatati, et Tartus Jaama tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjatel õnnestus korterisse, kust oli häiret kuulda, siseneda akna kaudu. Selgus, et köögi lauale järelevalveta põlema jäetud küünal oli süüdanud laua. Tuleoht kõrvaldati.

Kella 17.00 ajal süttis Tartu vallas Tila külas kopplaadur ja selle ümber hakkepuit. Päästjad kustutasid lausleekides põlenud laaduri ja hakkepuidu ligi tunni ajaga.

8. jaanuaril kell 6.56 teatati, et Elvas Kirde tänaval on korterist kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et suitsema oдi hakanud sisselülitatud pliidile unustatud tühi pott. Tuleoht kõrvaldati.

9. jaanuaril kella 1.08 ajal põles Tartus Võru tänaval lausleekides kaubik. Päästjad hoidsid ära tule leviku kolme meetri kaugusel asuvale majale ja kustutasid tulekahju. Sõiduk enamuses hävis põlengus.

Kella 17.44 ajal süttis Elvas Põhja tänaval seinale liiga lähedale ehitatud korstnast väike saunamaja (5x3 m). Päästjate saabudes ulatusid leegid aknast ja katuse alt välja. Tulekahju kustutamiseks pidid päästjad avama seina- ja laekonstruktsioone. Kustutustööd lõpetati kell 18.07. 

Valgamaa

8. jaanuaril kell 22.29 teatati, et Valgas Viljandi tänaval on puidust kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli hooletu suitsetaja maha kukkunud sigaret süüdanud põrandal paberid ja põranda. Põleng kustutati, korterist olnud naise tervist kontrollis kiirabi.

Viljandimaa

8. jaanuaril kell 15.29 teatati, et Viljandi vallas Matapera külas vigastas suusatamisel laps oma jalga. Päästjad aitasid kannatanu suusarajast 150 meetri kaugusele jäänud kiirabiautoni transportida.

9. jaanuaril kell 10.29 käisid päästjad Viljandi vallas Sinialliku külas Ramsi teel murdunud puud teelt eemaldamas.

Kell 23.05 teatati, et Viljandi vallas Matapera külas sõitis auto lumisel teel murdunud puu otsa ja jäi selle alla kinni. Päästjad vabastasid mootorsaagide abil auto puu alt ja eemaldasid selle jäänused teelt.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

7. jaanuaril kell 21.03 andis Vinni valla Vana-Vinni küla elanik teada, et tema kahekorruselises saunamajas oli kerise kohal tuld võtnud puidust tala. Päästjate saabumise ajaks oli peremees ise suutnud põlengule piiri panna ja päästjatel jäi üle vaid veenduda, et majas rohkem tulekoldeid polnud ning edasine süttimisoht puudus.

9. jaanuaril kell 19.01 toimus liiklusõnnetus Haljalas, kus oli vaja päästjate abi. Sõiduauto oli teelt välja sõites kahjustanud tänavavalgustusposti, mis kukkus sõiduteele ja murdus. Päästjad eemaldasid posti teelt ning kutsusid kohale elektrikud. Autojuht õnnetuses viga ei saanud.

9. jaanuaril kella 19.55 ajal sõitis kraavi teinegi sõiduauto, seekord Tapa vallas Imastu külas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 150. kilomeetril. Päästjad eemaldasid masinalt süttimisohu. Autos viibinud inimesed pääsesid ehmatusega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

7. jaanuaril kell 13.07 said päästjad teate tulekahjust Türil Viljandi tänaval. Korteris oli süttinud elektripuhur, mis omakorda süütas läheduses asunud kardinad. Tööle rakendus ka suitsuandur. Juhuslikult ukse taha tulnud naabrid avastasid põlengu ning kustutasid selle ämbritäie veega. Päästjad kontrollisid korteri turvalisuse tagamiseks üle ning edasist põlenguohtu ei tuvastanud.

9. jaanuaril kell 12.17 kiirustasid päästjad Imavere külas juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad likvideerisid kahel kokkupõrganud autol süttimisohu, puhastasid tee autojuppidest ning tõmbasid avariilise auto ohutusse kohta.

Läänemaa

7. jaanuaril kell 19.20 teavitati häirekeskust, et Haapsalus Pjotr Tšaikovski pst läheduses vajus auto läbi jää. Kaldast umbes 50 m kaugusel. Pinnaltpäästevarustuses päästjad tõid autost iseseisvalt väljunud, kuid tugevalt alajahtunud inimese kaldale ning andsid üle politseile, kes kannatanu kiirelt haiglasse transportis. Päästjad mõõtsid kohas, kus auto jääle sõitis, jääpaksuseks kohati vaid viis sentimeetrit. 

Pärnumaa

7. jaanuaril kell 21.34 teatati häirekeskusele, et Pärnus Papli tänava korteris on tööle rakendunud tulekahjusignalisatsioon ning toas on suitsuhais. Päästjad tuvastasid küdeva ahju, millel siiber suletud. 

9. jaanuaril kell 19.20 said päästjad väljakutse Pärnusse Karusselli tänavale. Arvatavasti oli küttesüsteemi kasutamise tõttu süttinud kahekordse elumaja kõrvalruumi katus ja pööning. Päästjad kustutasid korstna ümbert umbes kümne ruutmeetri suuruse põlengu kell 20.28.

Raplamaa

8. jaanuaril kell 12.04 said päästjad väljakutse Kehtna valda Pae külla. Suur saarepuu oli seest tühjaks põlenud ning nüüd pikali kukkunud. Päästjad kustutasid hõõguva puu.

9. jaanuaril kell 20.26 kiirustasid päästjad Rapla vallas Kasvandu külas toimunud liiklusõnnetusele, kus sõiduauto oli teelt välja, sügavasse kraavi sõitnud. Inimesed jäid õnnetuses terveks. Kaiu vabatahtlikud päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu ning reguleerisid liiklust, auto kraavist välja tõmbamiseni.

10. jaanuaril kell 5.59 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Tolla külas on süttinud elumaja. Päästjate saabudes tuli 8x18 meetrisest eluhoonest tugevat suitsu ning katuselt oli leek väljas. Päästjad asusid hoonet kustutama korraga nii seest kui väljast. Esialgu veel teadmata põhjusel süttinud eluhoonetulekahju lokaliseeriti kell 8.53, hetkel kustutustööd kestavad. Päästetöödel osalevad Järvakandi, Kehtna, Kohila, Kose, Kuimetsa ja Rapla kutselised päästjad ning Kaiu vabatahtlikud päästjad.