Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  10.-11. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. jaanuaril kell 21.13 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval elava eaka vanainimese hooldaja, kes teatas, et ta pole oma hoolealust terve päeva jooksul telefonitsi tabanud ning kahtlustab, et temaga on midagi juhtunud. Korterivõtit tal kahjuks ei olnud. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid terviserikke tagajärjel abitusse seisundisse sattunud eaka proua üle kiirabile.

11. jaanuaril kell 01.24 said päästjad teate põlevast prügikonteinerist Põhja-Tallinna linnaosas Madala tänaval. Päästemeeskond kustutas elumajast vaid 1 meetri kaugusel põleva prügikonteineri kell 01.36.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval Lõuna regioonis suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. jaanuaril kell 13.47 anti häirekeskusele teada, et Lüganuse vallas Aa külas Alu bussipeatuses oli süttinud veoki metallkoorem. Päästjad alustasid 10 tonni kaaluva metallkoorma kustutamist kell 13.59 ning päästetööd lõpetati kell 14.36. Liiklus oli põlengu tõttu suletud.

10. jaanuaril kell 16.09 anti teada, et Kohtla-Järvel Järveküla teel oli OÜ Häckele kuuluv hooldekodu täitunud paksu suitsuga. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et leekides oli keldrikorrusel asuv olmeruum, mida kohe kustutama asuti. Majas viibinud 70 klienti ja töötajad evakueeriti suitsuvabasse majaossa. Tulekahjule pandi piir kell 17.15, hoone tuulutati ja elanikud pääsesid pärast meditsiinilist kontrolli tagasi oma tubadesse. Keldrisse ehitatud sauna leiliruumi sein hävis tules osaliselt, lava ja sauna eesruum sai tugevaid kuuma- ning suitsukahjustusi. Arvatavalt sai tulekahju alguse kerise juurest.

10. jaanuaril kell 19.52 oli Kohtla-Järvel Uuel tänaval maja vahetus läheduses süttinud VW Transporter mikrobuss. Päästjad panid põlengule piiri kell 20.27 ja hoidsid ära tule leviku hoonele. Sõiduk hävis tules täielikult. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada tehniline rike.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. jaanuaril kell 18.10 said päästjad teate tolmuplahvatusest ja tulekahjust Tori vallas Kilksama külas asuvas pelletitehases. Põlema oli läinud tootmishoone katuse kohal asunud tolmufiltrite kamber. Tuli levis tootmisseadmetesse ja silosse. Lisaks ulatusid leegid välja katlamaja avariikorstnast. Sündmuskohal teostati kustutustöid redelautolt, hoones sees ning katusel. Tulekahju aitas hoones sees lokaliseerida sprinklersüsteem, lisaks rakendus tööle ka ettevõtte ATS süsteem. Järelkustutuse faasis toimus silos veel üks tolmuplahvatus. Tulelevikule saadi piir kell 19.20 ning kustutustööd lõpetati esialgu kell 21.26. Mõne tunni möödudes sõitsid päästjad taas pelletitehasesse, kus silotornis sees olnud säde aktiveeris põlengu uuesti. Silotorn tangiti tühjaks ning põleng kustutati lõplikult kell 03.17. Päästetöid teostasid Häädemeeste, Pärnu, Pärnu-Jaagupi ja Vändra kutselised päästjad ning Are ja Taali vabatahtlikud päästjad.

10. jaanuaril kell 19.08 said päästjad teate tulekahjust Lihulas Pärnu maanteel. Põlema oli läinud puukuur koos talvepuude varuga. Päästemeeskonna saabumise ajaks põles puukuur lahtise leegiga. Päästjad suutsid puukuuri mõõtmetega 7 x 12 meetrit kustutada kella 21.34ks. Põlengu tekkepõhjust teada ei ole, kuur hävines umbes 20% ulatuses.

Raplamaa

11. jaanuaril kell 06.03 said päästjad väljakutse eelmisel ööl Tolla külas põlenud elumaja juurde. Päästemeeskondade saabumise ajaks põles majakarp täies ulatuses taas. Tulekahju likvideeriti kell 08.40.

Saaremaa

10. jaanuaril kell 19.29 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaares K. Ojassoo tänaval. Kolmekordse kortermaja elektrikilbist ulatusid välja leegid ning inimesed evakueerusid hoonest. Päästjad likvideerisid põlegu tulekustutitega ja ventileerisid trepikoja ning andsid olukorra lahendamise üle elektrikutele.

10. jaanuaril kell 19.33 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Ida tänavale, kus kahekordse elamu keldrikorrusel oli süttinud küttekolde kõrvale ladustatud paberimaterjal. Inimesed väljusid hoonest. Suitsusukeldusvarustuses päästjad sisenesid keldrikorrusele ning kustutasid põlengu kell 19.55.