Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  11.-12. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. jaanuaril kell 13.05 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval asuva üheksakordse elumaja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid suitsuallika kella 13.12 paiku ühest teisel korrusel asuvast korterist, kus oli toimunud toidukõrbemine. Päästjad tuulutasid eluruumid ning palusid elanikul, kes õnneks viga ei saanud, esimesel võimalusel soetada endale korterist puudunud suitsuanduri, mis on Eestis kohustuslik juba üle 10 aasta.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. jaanuaril kell 14.16 teatati, et Tartus Lääne tänaval põleb garaaž. Enne päästjate saabumist oli põlengu puhkemise ajal garaažis toimetanud mees vigastusteta välja pääsenud. Tulekahju kustutati kell 15.00. Põlengus hävis hoone sisustus ja kaks autot, millest jäid järele ainult vrakid. Ära hoiti tule levik kõrval asuvatele garaažidele. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

11. jaanuaril kell 14.43 teatati, et Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Ülde külas tuleb ridamaja ühe boksi teise korruse aknast suitsu. Edasi anti ka info, et seal elab vanem naine. Tulekahju avastaja püüdis ruumidesse siseneda, kuid paksu suitsu tõttu oli see võimatu.
Ligi veerand tunniga kohale saabunud Suure-Jaani päästekomando päästjad sisenesid kohe ridaelamu boksi, kust tõid paari minutiga välja kannatanu. Kahjuks osutus leitud 77aastane naisterahvas hukkunuks. Korteris põles voodi, madrats ja nende ümbruses sein ja põrand, mis kiirelt kustutati. Tulekahju oli tõenäoliselt süttinud hooletust kütmisest, mille käigus süttis koldesuu vahetusse lähedusse pandud voodi. Päästjad hoiatavad, et õnnetuste ärahoidmiseks peab põlevmaterjalist esemeid hoidma koldesuust ja kütteseadme kuumenevatest osadest eemal. Süttinud voodiots jäi koldesuust, kuhu oli üritatud tuld teha, kõigest 40 sentimeetri kaugusele.
Elamisest ei leitud ka töökorras suitsuandurit, mis oleks tulekahjust varakult märku andnud ning loonud võimaluse elu päästa.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. jaanuaril kell 23.55 oli päästjate abi vaja Narvas A. Puškini tänaval, kus 90-aastane naine oli oma kodus kukkunud ning ei suutnud enam tõusta. Kuna pojal ei õnnestunud korterisse sisenda, tuli päästjatel uks avada ning vanur anti üle kiirabitöötajatele.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

11. jaanuaril kell 13.23 teavitas murelik kodanik häirekeskust, et Rohuküla sadama kai ääres on juba mitmendat päeva vigastatud tiivaga luik. Ka eelmisel päeval käisid päästjad luike püüdmas, kuid lind ujus ära. Pinnaltpäästjad said seekord linnu kätte ning viisid ta Haapsalu komandosse, kust Keskkonnaamet temaga edasi tegeles.

Pärnumaa

11. jaanuaril kell 17.49 teatati häirekeskusele, et Pärnus Kase tänaval on tulekahju briketitehases. Päästjad tuvastasid põlengu saepurupunkris, mida asuti kustutama redelautoga katuselt ning alt hoonest. Tulekahju lokaliseeriti kell 18.40. Umbes 20 ruutmeetrine põleng kustutati lõplikult kell 19.38.

11. jaanuaril kell 18.01 teavitasid murelikud Pärnu linna Kopli tänava kortermaja elanikud, et naaberkorteris on joobes elanik asunud kütma oma ahju ning jätnud samal ajal siibri kinni. Naabrid pääsesid küll korterisse ja tegid siibri lahti, kuid palusid päästjatel tulla siiski kohale ja kontrollida elamine ohutuse tagamiseks üle. Vingu täis korter tuulutati ning peremehele teostati kodunõustamine. Igas eluruumis on kohustuslikud nii suitsuandur kui vinguandur. Suitsuandur hoiatab valjude piiksudega tulekahju eest selle algstaadiumis ja annab tegutsemiseks vajalikkiu lisaaega, vinguandur tuvastab ja annab häirega märku, kui vingugaasi kontsentratsioon hakkab lähenema tasemele, mis on ohtlik inimese tervisele.