Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  12.-13. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. jaanuaril kell 13.31 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Lõuna tänaval asuvas eramajas andis häiret vingugaasiandur. Eakas majaomanik sõnas kohale saabunud päästjatele, et ta oli ahju kütnud, kuid tema sõnul oli kõik kenasti ära kustunud. Seepärast arvas ta algselt, et viga on tõenäoliselt anduris ja viis seadme õue värske õhu kätte tuulduma. Anduriga tuppa naastes hakkas aga seade järjekindlalt taas piiksuma ning selleks oli ka põhjust, sest päästjad tuvastasid ruumides kõrgenenud vingugaasisisalduse ka enda anduriga. Kõik ruumid tuulutati ning elanikule, kes õnneks viga ei saanud, viidi läbi põhjalik selgitustöö. 

Harjumaa

12. jaanuaril kell 10.21 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Kaasiku külas põleb maja ees sõiduauto. Päästjate saabudes olid autoomanikud põlengu kontrolli alla saadud, kuid see vajas siiski lõplikku likvideerimist. Kella 10.57-ks olid päästjad veega üle kastnud nii sõiduki kui ka maja seina ning veendusid, et edasine oht süttimisele puudub. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

13. jaanuaril kell 01.08 saabus häirekeskusele teade, et Saue vallas Laagri alevikus Pilliroo tänaval on aia juures süttinud elektrikilp. Päästjate saabudes põles elektrikilp lahtise leegiga. Põleng lokaliseeriti kell 02.23 ning seejärel võtsid sündmuse juhtimise üle kohale saabunud elektrikud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. jaanuaril kell 14.22 käisid päästjad Jõgeva vallas Jõgeva-Palamuse mnt 5. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Üle katuse käinud autos olnud kahe vanema naise tervist kontrollis kiirabi ja õnneks nad tõsisemalt viga polnud saanud.

Kella 16.46 ajal süttis Põltsamaal Tartu mnt pliidi kütmisel selle ahjus õliga pann. Elanik tegi pliidi alla tule, kuid oli panni ahju unustanud. Õnneks tulekahju kaugemale ei levinud. Päästjad viisid põlenud panni õue.

Valgamaa

12. jaanuaril kell 8.55 käisid päästjad Tõrva vallas Mäidu-Vanamõisa mnt 1. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid juhil autost välja saada. Inimene tõsisemalt siiski viga ei saanud. Auto aidati tagasi teele.

Kella 16.27 ajal põles Valgas Oru tn vana mahajäetud kuur, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa

12. jaanuaril kell 18.43 käisid päästjad Rõuge vallas Käätso-Rõuge mnt 19. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja puhastasid tee ohutuks liikluseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. jaanuaril kell 8.41 anti häirekeskusele teada, et Kiviõlis Lõuna tänaval oli koer jäänud käpaga autovärava vahele ning perenaisel endal ei õnnestunud teda sealt vabastada. Päästjad said koera käpa aia vahelt seitse minutit pärast kõne saabumist kätte. Kuna looma jäse oli külma saanud, viis perenaine oma lemmiku tuppa sooja. 

12. jaanuaril kell 14.29 kutsuti päästjad Sillamäele Tööstuse tänavale, kus oli süttinud puiduhakkur. Päästjad said lahtise leegiga põlenud masina tulekahju kontrolli alla kell 15.08. Kuna süttinud oli õli, tuli kustutustööl kasutada vahtainet.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. jaanuaril kell 25.24 said päästjad väljakutse Järva valda Ataste külla. Eluhoone soojamüüris oli süttinud tahm. Päästjad jälgisid olukorda kuni lõõride puhtaks põlemiseni ning kontrollisid ohutuse tagamiseks üle ka pööninguosa. Peremehel keelati küttekollete kasutamine senikaua, kuni korstnapühkija on küttesüsteemid puhastanud ja kontrollinud.

Pärnumaa

Möödunud ööpäeval eemaldasid päästjad teele kukkunud puid Häädemeeste vallas Nepste külas ja Lääneranna vallas Mihkli külas.

Raplamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puid Märjamaa vallas Haimre külas ning Kehtna vallas Nadalama külas.