Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  12.-13. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. jaanuaril kell 11.04 sai häirekeskus teate põlevast sõidukist Kristiine linnaosas Sõpruse puiesteel. Päästjate saabudes oli ristmikul süttinud auto kapoti alt leek väljas ning hoolimata sellest, et sõidukijuht oli seda ka ise kustutama asunud, vajas ta leekide lõplikuks summutamiseks siiski päästjate abi. Päästjad kustutasid põlengu kell 11.25.

13. jaanuaril kell 11.22 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Paldiski maanteel põleb kahekordne puidust elumaja. Kohale kiirustanud päästjad Kesklinna, Kopli ja Lilleküla komandodest asusid koheselt evakueerima majas viibinud inimesi, kellest üks aidati teiselt korruselt alla tõmbredeli abil. Kokku evakueeriti majast 5 inimest ning üks koer. Üks elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Päästjad kustutasid tulekahju, mis sai alguse ühest teise korruse korterist, kell 12.59 ning selle tekkepõhjus on veel selgitamisel. Elanikele, kes seda soovisid, leidis ajutise elamispinna linnaosavalitsus.

13. jaanuaril kell 15.29 helistas häirekeskusesse Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel jalutanud inimene, kes teatas, et ühe maja katuselt kukkus talle peaaegu pähe suur jääpurikas. Teataja arvas, et kuna katuselt võib veel ohtlikke purikaid sadada, siis on see oht kindlasti vaja eemaldada. Kohale saabunud päästjad püstitasid redeli ning tuvastasid, et katus oli lumest täiesti puhastamata ning likvideerisid ohtliku olukorra kella 16.32-ks.

13. jaanuaril kell 16.00 helistas hädaabinumbrile Põhja-Tallinna linnaosas Kolde puiesteel elav inimene, kes teatas, et tunneb oma korteris juhtmete põlemise lõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et põlemise lõhn tuli elaniku korteris asuvast terraariumist, kus oli lühisesse läinud usside soojendusmatt. Päästjad eemaldasid juhtmed ning likvideerisid ohu.

14. jaanuaril kell 02.53 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Nabra tänaval põlevad prügikastid. Päästjad kustutasid põlengu kell 03.15.

Harjumaa

13. jaanuaril kell 12.30 paluti päästjaid appi liiklusõnnetusele, mis toimus Harku vallas Vääna-Jõesuu külas. Kraavi sõitnud autos viibis üks inimene, kes sõidukist omal jõul välja sai ning kiirabi ei vajanud. Päästjad tõstsid auto kraavist välja ning eemaldasid süttimisohu.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

13. jaanuaril kella 23.58 ajal süttis Põlvas Oja tn asuva sotsiaalmaja koridoris riidekapp, mille asukad kausiga vett loopides kustutasid. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja märkasid selle käigus, et teiselt korruselt välja viiv evakuatsioonipääs polnud seest poolt ilma võtmeta avatav. Kõik evakuatsiooniväljapääsud peavad aga olema ilma võtmeta seest poolt avatavad. Infoga tegelevad edasi pääste ohutusjärelevalve inspektorid.

Jõgevamaa

13. jaanuaril kell 11.19 käisid päästjad Jõgeva vallas Lemuvere külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kinni kiilunud ustega autost välja juhi. Kiirabi andis roolis olnud naisele koha peal esmaabi. Palamuse vabatahtlikud aitasid auto kraavist välja ning kohale tellitud treilerile paigutada.

14. jaanuaril kell 6.57 teatati, et Jõgeva vallas Kõola külas põleb majaga ühendatud garaaž. Päästjate saabumise ajaks oli majaelanikust vanem naine ise välja saanud. Garaaži sisenenud pääste suitsusukeldujad selgitasid, et põleb elektrijuhtmestik ja murutraktori rehv. Põleng kustutati kell 7.36. Tulekahju käest pääses garaažis olnud auto ja muu vara. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

13. jaanuaril kella 8.39 ajal põles Puhja alevikus Reku teel elamu puhastamata korstnas tahm. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust ning võtsid põlevmaterjali ahjust välja. Õnneks tuli korstnast välja ei levinud ja põleng sumbus. Elanikele anti juhis korstnapühkija kutsuda.

Kella 17.50 ajal kärssas Elvas Kesk tänaval asuvas söögikohas nõudepesumasin. Masin eemaldati vooluvõrgust ja põleng sumbus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. jaanuaril kell 23.37 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kreenholmi tänaval oli 3. korruse akna taga pooleldi lahti tulnud plekist aknalaud, mis ohustas maja juures parkivaid sõidukeid. Kuna aknad lahti ei käinud, ei saanud omanik aknalauda ise eemaldada. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra enne keskööd.

Lääne-Virumaa

13. jaanuaril kella 15.30 ajal toimus liiklusõnnetus Kadrina vallas Udriku külas, kus möödasõidul libises sõiduauto teisele otsa ning mõlemad maandusid kraavis. Päästjad likvideerisid masinatel süttimisohu. Inimesed avariis viga ei saanud.

13. jaanuaril kell 18.11 suundusid päästjad Vinni valda Arukülla, kus sõiduteele oli kukkunud puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Kella 18.38-ks olid päästja sõidutee vabastanud ning ohtliku olukorra likvideerinud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. jaanuaril kell 9.17 said päästjad teate tulekahjust Jalgsema külas. Põlema oli läinud lauda põrandal olnud põhk. Päästjad kustutasid umbes 20 ruutmeetri suuruse põlengu kell 10.26. Tulekahju esialgne arvatav tekkepõhjus on elektripaigaldise rike.

Pärnumaa

13. jaanuaril kell 13.03 teatas inimene häirekeskusele, et tema ees sõitval veokil suitseb tagumine rehv. Veoauto peatati ning päästjad jahutasid täielikult kinni blokeerunud tagaratast. Kell 13.28 oli ratas maha jahutatud ning oht möödunud.

Saaremaa

14. jaanuaril kell 08.14 ajal juhtus õnnetus Küdema külas. Sõitvale sõiduautole kukkus peale puu. Inimene jäi terveks, kuid auto esiosa sai kergemaid vigastusi. Päästjad eemaldasid puu teelt ning sai ise edasi liikuda.

Möödunud ööpäeval eemaldasid päästjad puid teelt veel ka Metskülas ja Õeste külas.