Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  14.-17. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. jaanuaril kell 23.11 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuva viiekordse elumaja ühes neljandal korrusel asuvas korteris põleb köök. Päästjate saabudes olid korteri aknast leegid väljas ning trepikotta pääsenud põletushaavadega vanem proua anti koheselt üle kiirabile. Seejärel sisenesid päästjad korterisse, kust toimetati välja teine kannatanu, kes anti samuti üle kiirabile. Majast evakueeriti päästesündmuse kestel kokku veel 4 inimest teistest korteritest, kuhu suits levinud oli. Päästjad kustutasid tulekahju kell 23.55 ning köök hävis selles täielikult. Korteris oli olemas suitsuandur. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. 

15. jaanuaril kell 16.58 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Puusepa tänaval põleb eluhoonete vahetus läheduses saun. Päästjate saabudes põles saun lahtise leegiga ning ohustas ka selle kõrval asuvaid kuure. Õnneks olid inimesed hoonest väljunud ning viga ei saanud. Päästjad kustutasid saunapõlengu kella 18.34-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

16. jaanuaril kell 14.18 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Kari tänaval elav noor neiu ning teatas, et tema korteri võtmed on ca 5 meetri kõrgusel puu otsas ning ta ei saa neid sealt ise kätte. Päästjad tõid võtmekimbu puu otsast alla ning andsid neiule üle.

16. jaanuaril kell 14.44 võttis häirekeskusega ühendust Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval elav eakas proua, kes teatas, et ta oli öösel korteris kukkunud ning ei saa enam püsti. Päästjad avasid saabudes korteriukse jõuga ning andsid ligi 12 tundi põrandal lebanud vanaproua üle kiirabile.

16. jaanuaril kell 15.25 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli läinud oma Nõmme linnaosas Saagi tänaval elavale eakale tuttavale külla, kuid kahjuks ta koputusele ei vastanud. Seejärel piilus teataja korterisse aknast ning märkas, et vanaproua on põrandal pikali maas. Kohale kutsutud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

Harjumaa

14. jaanuaril kell 18.41 helistas häirekeskusesse Rae valla elanik, kelle Rae teel asuvas ühekordses puumajas oli tekkinud ohtlik olukord. Elanikul oli nimelt veekeetja kuidagimoodi seina hõõguma pannud. Päästjad avasid saabudes köögi puitkonstruktsioonid, likvideerisid hõõgumise ning veendusid edasises ohutuses kella 19.03 ajal.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel kokku viiel väljakutsel, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. jaanuaril kell 21.48 teatati, et Põltsamaal Välja tänaval kostub elumajas vingugaasianduri häiret. Päästjad selgitasid, et suletud siibriga ahjus põlesid veel suured söed ja mürgine vingugaas oli tuppa imbunud sealt. Uimasust ja iiveldust tundnud korterielanikust naisterahvale andis abi kiirabi. Siiber avati ja ruumid tuulutati.

Põlvamaa

15. jaanuaril kell 8.55 teatati, et Kanepi vallas Erastvere külas on elumajas suits. Päästjad selgitasid, et hommikul oli köetud ahju ja sellest süttinud teise korruse ahju, mida ei olnud kasutatud, sleppe lõõri kogunenud tahm. Päästjad valvasid tuleohutust. Ühendust võeti ka korstnapühkijaga, kes esmaspäevaks kohale kutsuti.

Kella 21.54 ajal süttis Põlva vallas Suurmetsa külas saunaahju tuleohutusnõuetele mittevastavalt paigaldatud suitsutoru ümbruses sein. Põleng kustutati mõne ämbri veega.

16. jaanuaril kell 17.45 sõitis Kanepi vallas Sulaoja külas auto otsa murdunud ja teele langenud puuladvale. Päästjad eemaldasid puu teelt, auto sai liikuma.

Tartumaa

14. jaanuaril kell 17.26 teatati, et Luunja vallas Kakumetsa külas juhtus kahe sõiduautoga liiklusõnnetus ja üks auto süttis põlema. Päästjate saabumise ajaks oli möödasõitja oma kustutiga algjärgus põlengu kustutanud. Päästjad tagasid edasise tuleohutuse. Kiirabi andis kahele kannatanule kohapeal esmaabi.

16. jaanuaril kell 19.26 teatati, et Elva vallas Aakre külas on elamus suitsulõhn ja tööle hakkas vingugaasiandur. Päästjad selgitasid, et liiga vara suletud siibriga ahjus põles veel üks tukk. Siiber avati ja toad tuulutati.

Viljandimaa

14. jaanuaril kell 12.14 süttis Mulgi vallas Veskimäe külas metsaveoauto haagise tagumine rehv, mille päästjad veega kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. jaanuaril kell 16.07 kiirustasid päästjad Jõhvi Tartu põik tänavale, kus maja kõrval põles ehitusprahti täis prügikonteiner. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.23. Hoone sai suitsukahjustusi. Kokku põles hinnanguliselt 45 kuupmeetrit prahti.

14. jaanuaril kell 18.22 helistas häirekeskusesse Kohtla-Järve Olevi tänava elanik, kes tundis oma kortermajas gaasilõhna. Päästjad tegid kindlaks korteri, kust lõhn pärines ning tuvastasid ebaprofessionaalselt paigaldatud ja hooldamata gaasikatla, mis ajas vingugaasi sisse. Omanikul keelati seadme kasutamine, kuni tehnik on selle üle kontrollinud.

14. jaanuaril kella 19.32 ajal oli toidukõrbemise lõhna tunda Sillamäel Ranna tänaval. Korteri omanik jõudis enne koju, kui päästjad oleksid ukse avanud. Päästjad kustutasid pliidil põleva poti sisu ning tuulutasid korteri. Päästeamet tuletab meelde, et kui teed sööki, jää kööki!

14. jaanuaril kell 21.58 anti häirekeskusele teada, et Toilas Pikal tänaval oli arvatavasti kamina ülekütmisest süttinud elumaja vahelagi. Päästjad kustutasid korstnajala ümber põlenud soojustusmaterjali. Päästetööd lõpetati kell 23.13.
15. jaanuaril kell 10.37 tuli aga päästjatel suunduda samale aadressile ning taas kustutada süttinud vahelage. Tulekahjule pandi piir kell 11.18. Põlengu hinnanguliseks pindalaks oli 15 ruutmeetrit. Päästjad keelasid edasise kamina kütmise.

15. jaanuaril kell 11.17 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuus oli endises lasteaia hoones näha põlengut. Päästjad leidsid saabumise järel keldrist tulekolde, kus põles ehituspraht. Kustutustööd lõpetati kell 12.23. Hinnanguliselt põles umbes neli ruutmeetrit keldrisse ladustatud prahti.

Lääne-Virumaa

14. jaanuaril kella 12.34 ajal oli Vinni vallas Rünga külas Roela-Rahkla mnt 5. kilomeetril teele kukkunud puu ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Kella 13.02-ks olid Roela vabatahtlikud päästjad ohtliku olukorra likvideerinud ning liikluse teel taastanud.

14. jaanuaril kell 17.03 kutsuti päästjad appi Vinni valda Anguse külla, kus elumajas oli tööle rakendunud vingugaasiandur ning tunda gaasilõhna. Omanikud keerasid enne päästjate saabumist gaasipliidi kinni ja tuulutasid elamise. Päästjad aitasid gaasiballoonid majast välja viia, et vältida edasist reostumist.

15. jaanuaril kell 13.33 helistas häirekeskusesse naine, kes oli libeduse tõttu Tapa vallas Näo külas Tapa-Koigi mnt 4. kilomeetril autoga teelt välja sõitnud. Juhil ei õnnestunud endal masinast välja saada ja seepärast tuli päästjatel ta läbi pagasiruumi välja aidata. Pärast seda, kui päästjad aitasid külili oleva auto taas ratastele ja kiirabimeedikud olid juhi tervise üle kontrollinud, sai ta oma teekonda jätkata.

16. jaanuaril kell 17.20 kiirustasid päästjad Rakveresse Rahu tänavale, kus oli korter täitunud suitsuga ja tööle rakendunud suitsuandur. Kohapeal selgus, et lapsed olid kodus olles mikrolaine ahjus teinud plaksumaisi, kuid see oli liiga kuumaks muutudes hoopis tossama hakanud. Kuna kokad olid suitsu täis korterist õigel ajal välja läinud, siis kiirabi ei vajatud. Päästjad tuulutasid korteri ja lapsed anti üle koju tulnud emale.

Lääne päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel reageerisid Lääne regiooni päästjad tuule ja tormi poolt põhjustatud väljakutsetele 67 korral. Enamasti on olnud tegemist teedele kukkunud puudega, mõnedel kordadel on päästjatel tulnud eemaldada tuule poolt lahti kistud katuseplekke. Kõige rohkem on kannatada saanud Lääne-, Saare- ning Hiiumaa. 14. jaanuaril reageerisid päästjad Läänemaal 15 korral, Saaremaal 11, Raplamaal 7, Pärnumaal 6 ja Hiiumaal viiel korral tuulemurdudele. 17. jaanuari öösel tugevnes tuul taas ning hetkeseisuga on tuule poolt murtud puid eemaldatud Saaremaal juba 12 ning Hiiumaal viiel korral.

Hiiumaa

15. jaanuaril kell 3.52 teatati häirekeskusele, et Lõpe külas põleb vana sigalahoone katusealune umbes 30 ruutmeetri ulatuses. Teadmata põhjusel süttinud hoone põleng likvideeriti kell 4.33.

Läänemaa

15. jaanuaril kell 17.50 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Lihula maanteele, kus korterelamu koridor oli suitsu täis valgunud. Päästjad tuvastasid ühest korterist pisut napsitanud mehe, kes oli toitu tehes uinunud. Päästjad ventileerisid ruumid ning lugesid peremehele sõnad peale, et toidu tegemise ajal ei tohi kunagi magama heita või kodust ära minna.

Saaremaa

14. jaanuaril kell 14.20 said päästjad teate, et Kuressaares Suur-Sadama tänaval asuvas korteris annab häiret suitsuandur. Päästjad tuvastasid puuküttega ahjus põlema süttinud sööginõu koos valmiva toiduga. Pott võeti praeahjust välja ning oht likvideeriti. Keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Pärnumaa

14. jaanuaril kell 15.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Vihtra külas. Saunaruumis oli põlema süttinud kerise peale unustatud plastikust leili viskamise nõu. Kärssama hakanud plastiknõu eemaldati keriselt ning oht likvideeriti.