Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  17.-18. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. jaanuaril kell 15.10 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Tuulemaa tänaval asuvas päevakeskuses on keegi WC- potti elavhõbedat valanud. Kohale saabunud päästjad korjasid peotäie elavhõbedat potist kokku ning toimetasid jäätmejaama.

17. jaanuaril kell 15.31 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Pilliroo tänaval oli suure tuule tõttu ümber kukkunud tulemüür. Kohale saabunud päästjad asusid osaliselt elumaja katusele ning garaaži peale varisenud müürijäätmeid eemaldama ning palusid elanikul garaažist kõik väärtuslikud esemed välja viia. Kella 17.41-ks oli päästjate poolt garaaž toestatud ning seejärel asuti autoredeli abil eemaldama eluhoone katusele varisenud betoontükke. Tükid saadi kätte ning katus jäi terveks.

17. jaanuaril kell 15.42 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas asuva Kotka kaubanduskeskuse esimesel korrusel on näha musta suitsu. Päästjate saabudes oli hoone suitsu täis ning inimesed, kes veel välja polnud saadetud, evakueeriti. Keegi vigastada ei saanud. Kella nelja paiku tuvastasid päästjad ka tulekolde, milleks osutus ühe kaupluse juures asuva pangaautomaadi juurde ladustatud riidehunnik. Põlengu kustutas suures osas keskuses tööle rakendunud sprinklersüsteem ning lõplikult likvideerisid selle päästjad kella poole viie paiku.

Harjumaa

17. jaanuaril kell 11.34 käisid päästjad väljakutsel Viimsi vallas, kus Nelgi teel oli aiapiiretesse kinni jäänud väike metskits. Päästjad vabastasid kitse aia vahel kell 11.50 ning saatsid ta loodusesse toibuma.

17. jaanuaril kell 12.59 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli Raasiku alevikus Jägala maanteel läinud üksi elava eaka tuttava juurde, et talle süüa viia, kuid kahjuks ei avanud eakas elanik ust. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid korterist leitud abivajaja koheselt üle kiirabile.

17. jaanuaril kell 14.21 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas on buss teepiirdesse sõitnud. Tõenäoliselt libeduse tõttu piirdesse sõitnud bussi aitasid kella 14.42 paiku teele tagasi päästjad. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

17. jaanuaril kell 19.02 saabus häirekeskusele teade, et Rae vallas Jüri alevikus põleb lahtise leegiga elumaja läheduses asuv võsa. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud hoopis laste mänguonn ning see kustutati kell 19.25. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lisaks reageerisid päästjad möödunud ööpäeval üle 80 korra väljakutsetele, mis olid peamiselt seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puudega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

Päästjad said eile päeval seoses tormituulte kahjudega 6 väljakutset. Kaks oli seotud elektriliinidele ja ülejäänud teedele kukkunud puudega.

Põlvamaa

Päästjad said eile päeval seoses tormituultes murdunud ja teedele kukkunud puudega 7 väljakutset.

Tartumaa

Päästjad said eile 2 väljakutset seoses tugeva tuulega teedele kukkunud ja 2 väljakutset seoses elektrikaablid lõhkunud murdunud puudega.

Valgamaa

Päästjad käisid eile 3 väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

17. jaanuaril kell 16.35 teatati, et Imavere - Viljandi - Karksi-Nuia mnt 80. km on juhtunud avarii rekkaga ja sõiduk on blokeerinud liikluse. Viga sai ka elektripost, mille liinid maha kukkusid. Päästjad aitasid appi palutud traktori abil rekka teelt ära tõmmata. Elektriposti parandamisega hakkasid tegelema elektrikud.

Viljandimaa

Päästjad käisid eile 3 väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Võrumaa

Päästjad käisid eile 6 väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. jaanuaril kella 10.06 ajal oli Alutaguse vallas Ereda külas Kohtla-Järve-Mäetaguse mnt 11. kilomeetril teelt välja sõitnud auto, mis jäi sügavasse lumehange kinni. Päästjatel tuli kraavist välja sikutada nii sõiduauto kui ka appi tõtanud ja samuti lumme kinni jäänud traktor. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

17. jaanuaril kell 15.33 andis patrullpolitseinik teada, et Narva-Jõesuus L. Koidula tänaval oli sõiduteele kukkunud puu. Päästjad likvideerisid liiklustakistuse kell 15.56.

17. jaanuaril kella 17.02 ajal oli Toila vallas Konju külas teelt välja sõitnud kaks sõiduautot ning vajati päästjate abi, et sõidukid taas teele saada. Kella 17.53-ks olid mõlemad masinad kraavist välja tõmmatud.

17. jaanuaril kell 17.18 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Nõmmel Männiku tänaval oli kortermajast kadunud vool ning elektrikilp ära sulanud. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning veendusid, et kilp ei põhjusta põlengut. Korteriühistu esimees võttis ühendust elektrikutega.

17. jaanuaril kell 18.31 tuli teade, et Narva-Jõesuu linnas Mustanina külas oli teele kukkunud puu ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kella 18.59-ks.

17. jaanuaril kella 19.44 ajal käisid päästjad Narvas Tallinna maanteel eemaldamas ohtlikult rippuvat valgusfoori.

18. jaanuaril kell 6.16 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel V. Tškalovi tänaval oli suur puu kukkunud otse lasteaia peaukse ette ning takistas inimeste pääsemist majja. Päästjad eemaldasid puu kell 6.43.

Lääne-Virumaa

17. jaanuaril kell 11.48 käisid Kadrina vabatahtlikud päästjad Kadrina vallas Jürimõisa külas eemaldamas tugeva tuule tõttu sõiduteele kukkunud puud. Samalt teelt leidsid vabatahtlikud päästjad veel ühe murdunud puu, mis samuti teeserva toimetati.

17. jaanuaril kell 11.55 murdus Tapa vallas Kullenga külas Järva-Jaani-Tamsalu-Kullenga mnt 30. kilomeetril elektripost, mille tagajärjel jäid elektriliinid rippuma maast 5 meetri kõrgusele. Rippuvad liinid ohustasid liiklejaid ja ohu likvideerimiseks oli vaja nii politseipatrulli kui elektrikute abi.

17. jaanuaril kell 13.20 eemaldasid Võsu vabatahtlikud päästjad teele kukkunud ja sõidusuuna sulgenud puu Haljala vallas Palmse külas.

17. jaanuaril kell 13.33 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Kantkülas Saueaugu-Kantküla maanteel oli talu teeotsas kukkunud tugeva tuule tõttu teele suur puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Kella 14.07-ks olid päästjad sõidutee liiklusele vabastanud.

17. jaanuaril kella 14.57 ajal oli päästjate abi vaja Haljala vallas Tallinn-Narva mnt 90. kilomeetril, kus toimus mitmikavarii. Libeda tee tõttu sõitis kraavi veoauto, mis vajus külili. Mõni aeg hiljem sattus samal teelõigul avariisse veel kolm sõidukit. Päästjad eemaldasid kraavi sõitnud rekkalt süttimisohu ning aitasid politseil liiklust reguleerida. Õnnetusse sattunud inimesed viga ei saanud.

18. jaanuaril kell 00.03 oli Rakveres Vene tänaval süttinud puukuuridega kokku ehitatud saun. Tulekahjule pandi piir kell 00.25. Kokku põles umbes 6 ruutmeetri suurune pind, sauna sisustus hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad rohketele tormist põhjustatud väljakutsetele. Peamiselt oli tarvis eemaldada teedele langenud puid.

Pärnumaa

17. jaanuaril kell 14.25 kiirustasid päästjad Lääneranna valda Oidrema külla. Elumaja korstnas ning soojamüüris oli põlema süttinud tahm. Päästjad kustutasid pliidi alt tule, et soojamüür ja korsten maha jahtuksid. Pererahval paluti kiiremas korras kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemi puhastaks ja selle ohutuse üle vaataks.

Raplamaa

17. jaanuaril kell 8.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Aespa alevikus Käbi tänaval. Põlema oli süttinud ühekordne puidust elumaja, mis päästjate saabumise hetkeks põles lahtise leegiga. Maja elanik oli hoonest väljunud, kuid saanud põletushaavu. Kiirabi tegeles kannatanuga. Hetkel veel teadmata põhjusel alguse saanud tulekahju kustutasid päästjad kella 11.05ks. Maja mõõtmetega 6 x 12 meetrit hävis tulekahjus seest täielikult.