Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  18.-19. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. jaanuaril kell 10.11 helistas häirekeskusesse Pirita linnaosas Kuslapuu tänaval elav inimene ning teatas, et tema eakas naabrinaine seisab kitliväel oma maja hoovis ning ei saa tuppa. Päästjad selgitasid saabudes, et vanadaam oli toariietes õue linde toitma läinud, kuid lukustas kogemata ukse. Õnneks märkas teda naaber, kes talle enne päästjate saabumist ka jope oli viinud. Päästjad sisenesid korterisse köögi akna kaudu, avasid ukse ning aitasid alajahtumise tundemärkidega proua tuppa. Naine anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

18. jaanuaril kell 14.50 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto, mis ohustab ka teisi lähedusse pargitud autosid. Kohale saabunud päästjad asusid kohe sõidukit kustutama ning said leegid maha kella 15.19 ajal. Kuna sõiduki omanik oli põlengut ka ise kustutada püüdnud, sai ta põletushaavu ning anti üle kiirabile. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Kahjuks hävis sõiduk tules täielikult ning kahjustada sai ka põlenud sõiduki kõrval parkinud auto.

18. jaanuaril kell 18.03 saabus häirekeskusele teade, et Kristiine linnaosas Lõokese tänaval asuva kahekordse puidust elumaja keldrikorruselt tuleb halli suitsu ning on kuulda praksumist. Päästjate saabumisel olid elanikud majast väljas ning seega sai koheselt alustada kustutustöödega. Päästemeeskond tuvastas põlengukolde maja keldrikorrusel asuva sauna eesruumist, kus põlesid sinna ladustatud praht ja sein. Leegid summutati kella 18.36-ks ning seejärel tuulutasid päästjad ka kõik korterid. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektriseadme valest kasutamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

18. jaanuaril kell 19.03 teatati, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval põleb mahajäetud kivihoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et maja teisel korrusel põlesid sinna ladustatud mööblijäägid ning kustutasid põlengu kella 19.23-ks.

18. jaanuaril kell 19.11 helistas häirekeskusesse naine, kes teatas, et oli Nõmme linnaosas Vana-Mustamäe kelgumäel lauaga mäest alla laskudes kukkunud ning end vigastanud. Kuna tegemist oli raskesti ligipääsetava asukohaga, lähenesid päästjad kannatanule ATV-ga ning aitasid naisterahva korvraami ning nööripäästesüsteemi abil mäest üles tõmmata. Kannatanu anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

19. jaanuaril kell 2.36 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Peterburi teel asuvas kortermajas elav eakas naine oli voodist kukkunud ning ei saanud enam püsti, et kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid abivajaja kiirabile üle.

Harjumaa

18. jaanuaril kell 22.50 anti häirekeskusele teada, et Rae vallas Soodevahe külas põleb lahtise leegiga aiamaja. Päästjad veendusid saabudes, et majakeses inimesi ei viibinud ning kustutasid tulekahju kell 00.23. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

18. jaanuaril kell 14.05 teatati, et Tõrva vallas Ala külas on korterimajas suits. Selgus, et ühes korteris ajas pliit suitsu sisse. Päästjad eemaldasid pliidi alt puud ja keelasid pliidi kütmise, mille lõõrid tõenäoliselt umbes olid. Rikkis pliidi omaniku ülesandeks jäi kutsuda korstnapühkija. Koldes oli märke plastiku ja pudelite põletamisest, mis omakorda soodustab tahma ja pigi teket ning rikub kütteseadet.

Võrumaa

18. jaanuaril kell 10.53 käisid päästjad eemaldamas Ilumetsa – Rõssa mnt. 7. km teele kukkunud murdunud puud. Kell 15.20 eemaldasid päästjad elektriliinidele ja teele kukkunud puu Rõuge vallas Sakudi külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. jaanuaril kell 8.10 helistas häirekeskusesse ema, kes vajas abi Sillamäel Kesk tänaval, kus tema 2-aastane laps oli end autosse lukustanud. Ema oli enne kõne tegemist püüdnud 20 minutit last juhendada, kuidas sõiduki ust avada, kuid tulutult. Ka kohale saabunud päästjate selgitustest abi polnud ning seetõttu tuli omaniku loal ukse avamiseks purustada väike aknaklaas, pärast mida õnnestus autosse pääseda. Laps oli soojalt riides ning meditsiinilist abi ei vajanud.

18. jaanuaril kell 16.36 anti häirekeskusele teada, et Narvas Lääne tänaval Narva Jäätmekäitluskeskuses põlesid jäätmed. Päästjad leidsid eest töölised, kes otsustasid keset teed põletada vanu madratseid. Lisaks keskkonna ohustamisele puudusid kohapeal ka esmased tulekustutusvahendid ning seetõttu summutati kolme ruutmeetri suurune põleng kohe lumega. Päästjate liikumist sündmuskohale takistas aga traktor.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. jaanuaril kell 12.01 teatati häirekeskusele, et Reopalu külas on põlema süttinud alajaama seadmed. Peale elektribrigaadi saabumist kustutasid päästjad ca 1 ruutmeetri suuruse põlengu tulekustutiga.

Saaremaa

18. jaanuaril eemaldasid Abruka vabatahtlikud päästjad tormituultes maha murdunud puid. Teele kukkunud puid eemaldati kolmes erinevas kohas. Lisaks Abrukale, eemaldati kaks suurt teele kukkunud puud ka Viki külas ning Käesla külas eemaldati elektriliinile kukkunud puu.