Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  19.-20. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. jaanuaril kell 18.53 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Õismäe teel üksi elava eaka naisterahva sugulane ning teatas, et ta on naise ukse taga, kuid ei saa sisse. Sugulasel olid olemas korteri võtmed, kuid kuna elaniku võtmed olid seespool ees, ei saanud ta ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid eest põrandal lebava abivajaja, kes anti üle kiirabile.

19. jaanuaril kell 23.09 helistas häirekeskusesse Nõmme linnaosas Pärnu maanteel asuva kortermaja elanik ning teatas, et kuuleb oma naaberkorterist suitsuanduri häält ning tunda on ka suitsulõhna. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et ühes korteris oli ema lapsega magama jäänud ning toidu pliidile valmima unustanud. Uni oli nii sügav, et magajad ise anduri häält ei kuulnud. Kohale saabunud päästjate koputuse peale ema lõpuks ärkas ning avas ukse, misjärel päästemeeskond nad koos lapsega kiiresti värske õhu kätte toimetasid. Kiirabi vaatas mõlemad üle ning hospitaliseerimist nad ei vajanud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid ruumid. Emale viidi läbi põhjalik selgitustöö.

Harjumaa

19. jaanuaril kell 9.47 reageerisid Kuusalu vabatahtlikud päästjad teatele, et Jõelähtme vallas Võerdla külas liigub mööda maanteed segaduses kitseke, kes tundub ikka väga hajevil olevat ning ei saa üldse aru, kuhu ta sattunud on. Vabatahtlikud päästjad leidsid kitse kell 10.22 ning toimetasid ta tagasi loodusesse.

19. jaanuaril kell 16.08 sõitsid Kuusalu vabatahtlikud päästjad eemaldama Kuusalu teel tuulega maanteele murdunud puud. Takistus sai mootorsae abil teelt eemaldatud kell 16.20.

20. jaanuari öösel kell 1.28 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Saustinõmme külas põleb elumaja juures asuv kõrvalhoone. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning katus oli juba praktiliselt sisse kukkunud. Päästemeeskonnad Assakult ja Kohilast koostöös vabatahtlike päästjatega Sakust ja Tõdvalt lokaliseerisid tulekahju kell 2.33 ning likvideerisid selle lõplikult kell 4.31. Inimesed põlengus viga ei saanud ning tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. jaanuaril kell 10.44 avastas Põltsamaa vallas Umbusi külas metsast koju tulnud majaperemees, et tema kahekorruselises puitmajas on kuulda suitsuanduri häiret ja ruumides on suits. Päästjate saabumise ajaks oli mees avastanud pliidi ees ruutmeetrisel alal põlengu ja selle ise enamuses kustutanud. Päästjad avasid tulekollete lõplikuks kustutamiseks kaks ruutmeetrit põrandat. Esialgsetel andmetel võis tulekahu süttida varasemast hooletust suitsetamisest.

Valgamaa

19. jaanuaril kell 15.48 käisid päästjad Otepää vallas Pilkuse külas rekkaga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja turvasid veoki teele tagasi tõmbamist.

Võrumaa

20. jaanuaril kell 7.52 käisid päästjad Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa mnt 244. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid tuleohutust ja eemaldasid teelt välja voolanud vedelikud. Kiriabi toimetas ühe sõiduki juhi haiglasse.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. jaanuari varahommikul eemaldasid päästjad Helterma-Kärdla-Luidja maantee 49. kilomeetril liikluse sulgenud kuuse.

Järvamaa

20. jaanuaril kell 8.27 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Türi vallas Laupa külas, kus veoauto oli koos palgikoormaga teele külili paiskunud ning ka sõiduauto kraavi sõitnud. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud. Päästjad likvideerisid külili olnud rekal süttimisohu, aitasid sõiduautot kraavist välja saada, reguleerisid liiklust sündmuskohal ning aitasid puidukoormat teise veoki peale ümber laadida.

Pärnumaa

19. jaanuaril kell 15.49 sõitsid päästjad Saarde valda Laiksaare külla, kus elumaja ahju kütmisel oli süttinud põlema soojamüüri ning slepesse kogunenud tahm ja pigi. Päästjad kustutasid põlengu ning jahutasid küttesüsteemi maha. Lisaks paluti omanikul kiiremas korras kutsuda korstnapühkija, kes kütteseadmed puhastaks ning nende seisukorra üle vaataks.

Raplamaa

19. jaanuaril eemaldasid päästjad teele kukkunud ja liikluse sulgenud puu Kohila vallas Vilivere külas.

19.jaanuaril kell 18.34 helistas häirekeskusesse inimene, kes nägi Rapla vallas Arankülas üle põllu tulekuma, justkui põleks maja. Päästemeeskond tuvastas suure lõkke, mis oli süüdatud diisliga ning milles põlesid mööbel, autoosad ja muu keskkonnaohtlik materjal.