Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  20.-21. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. jaanuaril kell 10.42 teatas häirekeskusele oma abivajadusest Haabersti linnaosas Tanuma tänaval elav inimene. Nimelt oli tema kass läbi kamina korstnasse roninud ning sinna kinni jäänud. Päästjate saabudes oli korstnast näha vaid kassi sabaotsa ning kuulda tema hädakisa. Päästemeeskond proovis esmalt kassi kamina kaudu kätte saada, kuid see ei õnnestunud. Seejärel siirdus üks päästja katusele ning andis hiirekuningale võimaluse end siiski ise päästa visates peotäie lund korstnasse, mis lemmikut piisavalt motiveeris. Kiisu, kellele lumi ei meeldinud, taganes tuldud teed pidi ise tuppa ning temaga oli kõik korras.

20. jaanuaril kell 13.20 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Ehitajate teel asuvas kortermajas oli vaja kiirabile uks avada, et nad pääseksid appi üksi elavale eakale meesterahvale. Eaka elaniku naabril oli võti küll olemas ning ta pidi minema talle sööki viima, kuid kahjuks olid võtmed seespool ees ning elanik ise tervisliku seisundi tõttu ust avada ei suutnud. Päästjad avasid ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

21. jaanuaril kell 00.06 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel on tugeva tuule tõttu ümber kukkunud maanteel asuva augu ümber paigaldatud piirdeaed ning kehvade ilmastikuolude tõttu on see suureks ohuks liiklejatele. Päästjad tõstsid aia püsti ning asetasid selle õigesse kohta.

21. jaanuaril kell 8.03 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Estonia ühistranspordi peatuses põleb liinibuss. Päästjate saabudes inimesi bussis ei olnud ning juht ise juba askeldas kustutiga. Päästemeeskond lokaliseeris bussi mootoriosas toimunud põlengu kell 8.09.

Harjumaa

20. jaanuaril kell 18.13 käisid päästjad väljakutsel Kose vallas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 34. kilomeetril, kus sõiduteele oli kukkunud suur auto stange. Teataja ise oli takistusest napilt mööda põigata suutnud, kuid päästjate saabudes seisis tee ääres ohutuledega veel üks auto, mille juht seda märganud polnud. Päästjad tuvastasid, et sõiduk ega selle juht vigastusi polnud saanud ning eemaldasid stange ning selle tükid teelt kella 18.42 ajal.

21. jaanuaril kell 5.21 sõitsid päästjad väljakutsele Saue valda, kus Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 23. kilomeetril oli teele kukkunud suur veoauto rehv, mis ohustas liiklejaid. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 5.41-ks.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel kaks väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele murdunud puude eemaldamisega. Üks neist Paldiskis ja teine Saue vallas.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. jaanuaril kell 18.07 teatati, et Tartus Aleksandri tänaval jäi väikelaps lukustunud ustega autosse ja pere ei pääse tema juurde. Päästjad võtsid pere teise lapse oma autosse sooja ning olid valmis autoaknaid vajadusel purustama, kuid õnneks jõudis enne kohale varuvõtmetega isa. Vahejuhtum lahenes ning vanemad pääsesid lapse juurde.

21. jaanuaril kell 7.04 teatati, et Tartus Küüni tänaval jäi inimene korterelamu kolmandal korrusel lukustunud rõduukse tõttu rõdule lõksu. Päästjatel õnnetus avatud uksega korterisse pääseda, rõdu uks seestpoolt avada ja elanik tuppa aidata.

Valgamaa

20. jaanuaril kell 12.10 teatati tulekahjust Tõrva vallas Alamõisa külas. Päästjate saabudes selgus, et maja köögis põleb pliidi kohal kubu ja sein. Kodus olnud naine oli ise ruumidest välja saanud, kuid ei pääsenud päris ilma põletusteta. Kannatanu anti üle kiirabi hoole alla. Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks osa seinakonstruktsioonidest, viga sai ruutmeetri jagu seina ning kubu. Kell 13.19 oli põleng likvideeritud.

Viljandimaa

20. jaanuaril kell 12.25 teatati katlamaja tulekahjust Viljandi vallas Aidu külas. Päästjate saabumise ajaks oli suurem tuli hulga pulberkustutitega maha saadud. Päästjad avasid põlengu lõplikuks kustutamiseks seinakonstruktsioone. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. jaanuaril kell 14.08 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Pikal tänaval oli tugeva tuulega tulnud katuselt plekk lahti, kuid jäänud katusenurgale rippuma. Kuna laperdav plekk ohustas nii inimesi kui sõidukeid, käisid päästjad maja katusel ning eemaldas ohtliku eseme.

20. jaanuaril kell 21.14 kutsusid naabrid abi Narva Kreenholmi tänava kortermajja, kus oli tunda kõrbemise lõhna ning kuulda tööle rakendunud suitsuandurit. Päästjad sisenesid korterisse, kus oli alkoholijoobes pererahvas toitu teinud, kuid selle kõrbema lasknud. Päästjad tuulutasid elamise ning kiirabi kontrollis elanike tervise üle. Kell 23.12 selgus aga, et perenaine ei jätnud jonni ning samal aadressil oli taas tunda kõrbemise lõhna ning kuulda suitsuanduri signaali. Seekord leidsid päästjad eest lisaks kõrbevale toidule ka magava perenaise. Selleks, et kokal ei tekiks kolmandat korda kihku vaaritama hakata, anti ta üle politseipatrullile, kes naisterahva kainenema viis.

Lääne-Virumaa

20. jaanuaril kell 20.32 andis naabermaja elanik häirekeskusele teada, et Rakveres Vene tänaval oli kahekorruselise puidust maja räästa alt näha palju suitsu. Naabri sõnul kedagi majas ei ela. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et omanik oli kütnud pliiti, mis ajas suitsu sisse. Kuna maja seinas olid augud, märkasid seda naabrid. Päästjad sedastasid, et pliiti ei oleks tohtinud kasutada, sest korstnas oli auk, mis oli täidetud villaga ja korstnapühkija akt puudus. Lisaks sellele oli palju põlevmaterjali korstna ümber ning puudusid vingugaasi- ja suitsuandur. Päästjad tuletasid omanikule meelde tuleohutusnõuded ning keelasid edasise kütmise.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad kümnel korral väljakutsetele, mis olid seotud tormituulte tõttu teele langenud puudega. Puud olid kukkunud teedele ning takistasid sealset liiklemist.

Läänemaa

Läänemaal eemaldati kahel korral tormituule tõttu teele kukkunud puid.

Pärnumaa

20. jaanuaril kell 17.24 said päästjad teate põlema süttinud sõiduautost Seljametsa külas Pustuski teel. Arvatavasti elektrisüsteemi rikke tõttu seestpoolt põlema süttinud auto kustutati kell 17.50.

Pärnumaal reageerisid päästjad tuule tõttu murdunud puu eemaldamisele ühel korral ning lisaks oli Pärnus Tallinna maanteel tulnud lahti neljakorruselise maja katuse harjaplekk. Päästjad eemaldasid redelauto tõstukit kasutades ohtlikult rippunud katusepleki.

Raplamaa

21. jaanuaril kell 7.33 ajal sõitis Märjamaa vallas Lümandu külas kraavi koolibuss. Buss oli püüdnud teele langenud puust mööda põigata ning sõitis seetõttu kraavi. Lapsed jäid terveks ja buss ratastele. Päästjad eemaldasid puu teelt ning aitasid bussi tagasi tee peale.

Saaremaa

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad 12 korral väljakutsetele, mis olid seotud tormituulte tõttu teele langenud puudega. Ühel väljakutsel Võhma külla, eemaldasid Mustjala vabatahtlikud päästjad teedelt kokku lausa kümmekond puud. Lisaks sõitis Lahetaguse külas auto otsa teele kukkunud puule. Inimene kannatada ei saanud, autossai kergemaid vigastusi, kuid sai ise edasi sõita.