Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  21.-24. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. jaanuaril kell 15.19 sai häirekeskus teate Mustamäe linnaosas Vilde tee kortermajas elavatelt inimeselt, et nende trepikojas põleb üks esimesel korrusel asuv korter. Päästejõudude saabudes imbus esimese korruse korteri aknast musta suitsu ning nii korteris olnud inimesed kui ka trepikoja elanikud olid majast väljas. Päästjad alustasid tööd kahes lõigus, millest üks asus kustutama korteritulekahju ning teine kontrollis üle kõik teised trepikoja korterid. Põleng lokaliseeriti ning ruumid tuulutati kella 15.33-ks. Korteris viibinud meesterahvas, kes sai põletushaavu, toimetati kiirabi poolt Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning tema kaks last tervisekontrolliks Lastehaiglasse. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

21. jaanuaril kell 16.39 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Härma tänaval põleb garaažide kompleks. Päästjate saabudes põles üks garaaziboks lahtise leegiga. Päästemeeskond likvideeris tulekahju kell 17.27 ning seejärel alustati suitsutuulutusega, mis vältas kella 18.23-ni. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

22. jaanuaril kell 00.36 saabus häirekeskusele teade, et Nõmme linnaosas Toome puiesteel asuva kortermaja ühest korterist viskab naaberkorteritesse ohtralt suitsu sisse. Päästjad tuvastasid saabudes, et suitsuallikaks osutus kilekotiga trepi peale asetatud tuhk, mis süütas trepimademed. Hooletu kütja oli ise juba ohtliku olukorra likvideerinud, kuid päästjad teostasid edasise ohutuse huvides siiski mitmeid kontrollavamisi ning veendusid kella 1.29 ajal, et oht edasisele põlemisele puudub. Üks naisterahvas sõitis oma kahe lapsega iseseisvalt haiglasse kontrolli, teise ema koos lapsega vaatas kiirabi kohapeal üle ning hospitaliseerimist nad ei vajanud.

22. jaanuaril kell 3.04 sõitsid päästjad väljakutsele Põhja-Tallinnasse, kus Puhangu tänaval põles lahtise leegiga prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kell 3.22

23. jaanuaril kell 9.25 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Tallinna kesklinnas Kaupmehe tänaval asuva kuuekordse elumaja koridor on suitsu täis. Teataja ise oli juba õue läinud. Päästjad leidsid saabudes suitsuallika ühest maja esimesel korrusel asuvast korterist, kus oli põlenud praht. Ruumid tuulutati ning elanikud viga ei saanud.

23. jaanuaril kell 14.17 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuvas viiekordses elumajas on tunda vinguhaisu ning levib tume suits. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud ühe esimesel korrusel asuva korteri esik. Elanik oli põlengut ise kustutada püüdnud, kuid kuna see ei õnnestunud, jooksis ta majast kohe välja. Inimesed, kes ise rõdudele või õue polnud saanud, evakueeriti ning päästemeeskond likvideeris seejärel tulekahju ning tuulutas kõik tossu täis ruumid kella 15.03-ks. Üks inimene toimetati kiirabi poolt haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

23. jaanuaril kell 18.34 sõitsid päästjad Nõmme lumeparki, kus teismeline tüdruk oli kukkudes jalavigastuse saanud. Päästjad kasutasid kannatanuni jõudmiseks ATV-d ning asusid teda toimetama kiirabiautosse. Tagasiteel märkasid nad aga veel ühte kannatanut, samuti teismelist tütarlast, kes oli kukkunud ning kurtis põlvevalu. Päästjad transportisid mõlemad kannatanud kiirabini, kes toimetas nad haiglasse.

23. jaanuaril kell 19.16 helistas häirekeskusele Tallinnas Vase tänaval elav inimene ning ütles, et ta on eaka ja üksi elava naabri ukse taga, kuid kuna võtmed on seespool ees, ei saa ta oma valduses olevate võtmetega ust avada. Päästjad avasid saabudes ukse ning andsid voodist põrandale kukkunud kannatanu üle kiirabile.

23. jaanuaril kell 20.58 sai häirekeskus teate, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel asuv kolmekordne elumaja on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad asusid koheselt otsima tulekollet, mis leiti kella 21.08 ajal maja esimese ja teise korruse vahelaest. Majast toimetati lastehaiglasse tervisekontrolli üks laps ning päästjad kustutasid põlengu kell 21.55. Esialgsel hinnangul võis see alguse saada ehitusveast, mille tulemusena süütas kuum korsten sellele liiga lähedal asunud puitkarkassi. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

21. jaanuaril kell 10.29 käisid päästjad Anija vallas Kehra linnas, kus koolibuss oli libeduse tõttu teelt välja sõitnud ning lumme kinni jäänud. Päästjad tõmbasid bussi lumest välja kell 10.34. Inimesed kannatada ei saanud.

21. jaanuaril kell 22.04 helistas häirekeskusesse Maardu linnas Ringi tänaval elava eaka naise tütar, kes teatas, et ei saa ema korterisse sisse, kuna võtmed on seespool ees. Kuna ema koputusele ei vastanud, kahtlustas tütar, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

22. jaanuaril kell 1.49 said päästjad väljakutse Harku valda Vääna-Jõesuu külasse, kus Rannaküla teel asuvas ühekordses eramajas oli põlema süttinud korstna kõrval asuv sein. Elanikud olid põlengut ise kustutada püüdnud, kuid seina vahelt immitses tossu edasi. Päästjad teostasid kontrollavamised ning likvideerisid esialgsel hinnangul ehitusveast tingitud põlengu kella 2.42-ks. Inimesed kannatada ei saanud ning täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

22. jaanuaril kell 2.13 sai häirekeskus teate, et Raasiku vallas Aruküla alevikus põleb kõrvalhoone koos garaažiga. Päästjate saabudes põles lisaks saunamajaga kokku ehitatud garaažile ka selle kõrval asuv abihoone. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 6.28 ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada kompressori rikkest. Inimesed põlengus viga ei saanud ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

22. jaanuaril kell 11.38 reageerisid Kolga vabatahtlikud päästjad väljakutsele Kuusalu valda, kus Uuri külas oli buss libedaga teelt välja kraavi sõitnud. Päästjate saabudes olid inimesed bussis sees ning keegi viga polnud saanud. Tagumise osaga kraavi vajunud buss tõmmati Kolga vabatahtlike päästjate poolt teele tagasi kella 13.07-ks.

22.jaanuaril kell 11.50 teatati häirekeskusele, et Loksa linnas Männi tänaval põleb kahekordne elumaja. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid põlengu maja esimesel korrusel ning kustutasid selle kell 12.27. Süttinud oli köögis asuv kraanikausi kapp, kuhu elanik enda väitel oli kuuma panni asetanud. Mõne aja möödudes rakendus tööle ka suitsuandur, kuid elanik arvas esialgu, et see on sellest, et pliit ajab veidi suitsu sisse. Kapi põlemist märganuna asus ta seda esmalt ise kustutama ning viskas selle seejärel kohe õue, kuid selleks hetkeks oli juba liiga hilja – leegid olid ka köögi lakke levinud. Kustutamise käigus sai elanik ka põletushaavu, mistõttu anti ta tervisekontrolliks üle kiirabile. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

23. jaanuaril kell 10.56 saabus häirekeskusele ärev teade Anija vallast Vikipalu külast, kus sõiduk oli raudtee ülesõidul rööbastele kinni jäänud ning teataja sõnul oli rong lähenemas umbes 30 minuti pärast. Kohale kiirustanud päästjad tõmbasid auto rööbastelt ära kella 11.10 ajal.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 5 väljakutset, mis olid seotud tugevast tuulest põhjustatud ohtude likvideerimisega. Neist kolmel korral oli vaja teedelt eemaldada sinna murdunud puud ning kahel korral oli vaja katustele tagasi kinnitada sealt lahti tulnud katuseplekid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. jaanuaril kell 10.52 teatati, et Tartus Rahu tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid ohus korteri, kuhu pidid sisenema jõuga. Selgus, et korteri köögis kõrbeb pliidile unustatud toit. Tuleoht kõrvaldati. Koju saabunud korterielanikust naine lubas edaspidi hoolikam olla.

Kell 16.16 teatati, et Tartus Turu tänaval süttis kaubanduskeskuse parklas sõiduauto Audi aku. Põleng kustutati omaniku poolt enne päästjate saabumist.

23. jaanuaril kell 9.41 teatati, et Tartus Kandikülas Laikasküla teel on elumaja aias 8 metskitse. Päästjad suunasid aiast välja 5 kitse. Kahjuks olid ülejäänud kolm kitse endale paanikas rabeledes rängalt viga teinud ja nende vaevade lõpetamiseks kutsuti kohale jahimehed.

23. jaanuaril kell 22.01 teatati, et Tartus Vilja tänaval süttis kamina kütmise ajal vahelagi. Omanik summutas algjärgus tulekahju pulberkustutiga. Päästjad avasid laetarindeid, et võimalikele järele jäänud tulekolletele ligi pääseda. Päästetöö juhi esialgsel süttis tulekahju tuleohutusnõudeid eiravalt paigaldatud suitsutoru tõttu, mis oli puitlaele liiga lähedal.

Valgamaa

22. jaanuaril kella 19.15 ajal kärssas Tõrvas Valga tänaval asuvas lillepoes laelambi trafo. Elekter lülitati välja ja põleng sumbus. Päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks veidi lage. Lillepoe esindaja ülesandeks jäi rikke selgitamiseks elektriku kutsumine.

Viljandimaa

23. jaanuaril kell 6.41 teatati, et Põhja-Sakala vallas Jaska külas põleb küün ning leegid ohustavad elumaja. Päästjate saabudes oli hoone katus ära põlenud. Päästjad hoidsid ära tule leviku elumajale ning kustutasid põlengu kell 10.59. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Päeval käisid päästjad hoone järelkustutustöödel, kus kustutasid laetalade vahel hõõguma hakanud materjali.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. jaanuaril kella 13.33 ajal oli Narvas Kreenholmi tänava kortermajas kuulda suitsuanduri signaali ja tunda toidukõrbemise lõhna. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et sööki oli valmistamas naisterahvas, kes eelmisel õhtul oli kahel korral põhjustanud sarnase väljakutse ning viidud politseipatrulli poolt kainenema. Kuna kokk oli taas tugevas joobes, viis tema tee uuesti kainenema, sest eelmise päeva sündmused näitasid, et vastasel juhul asub ta taas köögis askeldama.

22. jaanuaril kell 14.08 toimus sõidu- ja veoauto vahel avarii Alutaguse vallas Kauksi külas, kus päästjate abi oli vaja tee puhastamiseks. Liiklusõnnetuses inimesed viga ei saanud.

22. jaanuaril kell 17.43 anti häirekeskusele teada, et Jõhvi vallas Edise külas oli süttinud veisefarmi pumpla. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et süttinud oli pumbaruumis elektrikilp ja osa seinast. Pärast seina avamist pandi tulekahjule piir kell 18.24. Inimesed ja loomad põlengus viga ei saanud.

23. jaanuaril kell 22.15 kiirustasid päästjad Kohtla-Järvele Põhja alleele, kus oli trepikojas süüdatud praht, mis omakorda täitis läheduses asuvad korterid suitsuga. Ühes korteris viibinud naine ja kolm last põgenesid suitsu eest rõdule abi ootama. Päästjad likvideerisid põlengu loetud minutitega ning tuulutasid korteri, et elanikud saaksid rõdult tuppa. Prügi süütamise asjaolud selgitab välja politsei.

Lääne-Virumaa

21. jaanuaril kell 8.26 toimus Haljala vallas Idavere külas Tallinn-Narva maantee 91. kilomeetril sõidu- ja veoauto kokkupõrge, mille tagajärjel mõlemad sõidukid kraavi sattusid. Päästjad likvideerisid masinatelt süttimisohu. Sõiduauto juht toimetati kiirabiga haiglasse.

21. jaanuaril kella 19.13 ajal kutsuti Võsu vabatahtlikud päästjad appi Võsule Liiva tänavale, kus oli kraavi vastu posti vajunud teehoolet tegev traktor. Masin tõmmati välja ja teede puhastamine sai jätkuda.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

22. jaanuaril kell 11.03 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Kase tänaval tuleb kahekorruselise maja katuse alt suitsu. Esimesena sündmuskohale saabunud Haapsalu päästekomando päästjad alustasid suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Kustutustööde käigus leiti hoonest hukkunud kuuekümnendates eluaastates mees. Tulekahju tagajärjel hävines pool hoone teisest korrusest, pool sai tugevaid tule- ja suitsukahjustusi. Elupäästva suitsuanduri olemasolu hoones ja täpsemad tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine uurimine.

Raplamaa

22. jaanuaril kell 02.44 teavitati häirekeskust, et Järvakandi alevis Nõlva tänaval on tuppa imbunud suits, kuid suitsu tekkekohta inimesed täpsustada ei osanud. Päästjad tuvastasid süvistatud halogeenvalgustile liiga lähedale paigaldatud kangast hoiukasti, mis valgusti kuumuse tõttu oli suitsema hakanud. Päästjad võtsid laevalgusti alla ning jälgisid jahtumisprotsessi. Õnneks olid majapidamises olemas nii suitsu- kui vinguandurid, mis õnnetusest juba varajases staadiumis märku andsid.

Pärnumaa

23. jaanuaril kell 19.41 teatati häirekeskusele, et kaks inimest on jäänud Pärnus Oja tänava kortermajas lifti kinni. Lift oli peatunud esimese ja teise korruse vahel. Päästjad avasid liftiuksed ning inimesed pääsesid välja. Edasiste tehniliste probleemide lahendamisega tegeleb liftifirma.

22. jaanuaril kell 21.36 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Kanakülas on põlema süttinud elumaja korsten. Päästjad tuvastasid, et korstnas oli palju tahma ning lisaks puudus korstnal tahmaluuk. Päästjad tegid korstna alumisse ossa augu ning puhastasid selle kaudu korstna ära. Omanikku instrueeriti edasiste saamude osas ning soovitati kutsuda kiiremas korras korstnapühkija.

21. jaanuaril kell 20.42 helistati häirekeskusele Sindi linnast Kooli tänavalt. Teataja eakas naabrinaine oli oma kodus kukkunud ning hüüdis nüüd läbi ukse appi. Päästjad avasid ukse ning andsid patsiendi kiirabiarstide hoole alla.

Saaremaa

23. jaanuaril kell 19.59 teavitati häirekeskust, et Kuressaares Pärna tänaval on põlema süttinud kahekordse elumaja korsten. Päästjad selgitasid, et põlema oli süttinud soojamüüri ning korstnasse kogunenud tahm. Põleng kustutati pulberkustutiga ning pererahval soovitati kiiremas korras kutsuda korstnapühkija.