Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  24.-25. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. jaanuaril kell 17.08 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Paekaare tänava kortermajas elav inimene teatas, et tema naabruses asuvast korterist tuleb suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et tegemist oli toidukõrbemisega, misjärel korter ning trepikoda korralikult tuulutati. Lisaks juhtisid päästjad tähelepanu korteris olnud katkisele suitsuandurile ning palusid elanikul esimesel võimaluse uus andur soetada. Korteriühistu esimehele pandi ülesandeks elanikku selle paigaldamisel abistada.

24. jaanuaril kell 17.51 helistas hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Pae tänaval elav inimene ning teatas, et tema viiendal korrusel asuvasse korterisse tilgub katuselt vett ning see on sattunud elektrikilbi sisse, mis säriseb. Päästjad lülitasid saabudes elektri välja ning palusid korteriühistu esimehel kiiremas korras kohale kutsuda elektrikud.

24. jaanuaril kell 19.37 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Soo tänaval tuleb ühest kolmekordsest puumajast paksu suitsu ning on näha ka sädemeid. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et tegemist oli tahmapõlemisega hoone korstnas. Kella 20.00 paiku veendusid päästjad, et tahmapõlemine on lõppenud ning edasine oht puudub. Küll aga viidi elanikele läbi põhjalik kodunõustamine nii kütmise teemal kui ka andurite osas. Nimelt puudusid korteris nii suitsu- kui ka vingugaasiandur, mis elanikel kiiremas korras soetada paluti.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

24. jaanuaril kella 12.48 ajal süttis Põlva vallas Vana-Koiola külas elumaja korstna ümbruses vahelagi. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks umbes kolm ruutmeetrit lage ja kustutasid põlengu kell 13.26.

Tartumaa

24. jaanuaril kell 22.24 teatati häirekeskusele Tartu vallas Uhmardu külas veoauto ja põdraga juhtunud liiklusavariist. Põder hukkus kokkupõrkes, inimesed viga ei saanud. Päästjad aitasid tagada liiklusohutust. Põdra äraviimiseks kutsuti kohale jahimehed.

Võrumaa

24. jaanuaril kell 10.52 käisid päästjad Võru vallas Piusa külas eemaldamas nelja osaliselt teele kukkunud ja liiklust ohustavat murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. jaanuaril kella 19.10 ajal oli päästjate abi vaja Narva-Jõesuu linnas Laagna külas, kus toimus kahe sõiduauto ning veoauto vahel avarii, mille tagajärjel paiskus veoki koorem sõiduteele. Päästjad puhastasid tee ning aitasid politseipatrulli saabumiseni liiklust reguleerida. Õnnetuses inimesed viga ei saanud.

25. jaanuaril kell 3.29 andis Narva Rakvere tänava viiekorruselise kortermaja elanik teada, et 3. korrusel oli ühest korterist tunda paberikärsahaisu. Koputamise peale aga keegi ust ei avanud. Kohale kiirustanud päästjatel tuli uks avada ja selle tagant avastati purgis tossavad suitsukonid, mis kohe kustutati. Mõni aeg hiljem õnnestus ühendust saada korteri omanikuga, kes ise oli samal ajal tööl. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur.

Lääne-Virumaa

25. jaanuaril kell 6.28 oli Haljala vallas Põdruse külas Tallinn-Narva maantee 95. kilomeetril süttinud sõiduauto kapotialune. Masinas viibinud inimesed suutsid enne päästjate saabumist põlengu ise summutada. Päästjad kontrollisid kohapeal masina üle, et edasine süttimisoht välistada. Esialgsel hinnangul oli tegemist elektririkkega.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

24. jaanuaril kell 21.13 kiirustasid päästjad Kärdla – Käina maantee 81 kilomeetril juhtunud liiklusõnnetusele. Auto oli sõitnud kraavi, sõidukijuht vigastada ei saanud. Päästjad tõmbasid külili kraavis olnud auto tagasi ratastele.

Pärnumaa

25. jaanuaril kell 00.05 teavitati häirekeskust tulekahjust Pärnu-Jaagupi alevis Aia tänaval. Kütmise järgselt oli korstnajalas süttinud tahm. Päästjad kustutasid põlengu, inimesed ohus ei olnud. 

Raplamaa

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas kahel korral tuule tõttu teele kukkunud puid. Märjamaa vallas Rangu külas ning Kõrtsuotsa külas.

25. jaanuaril kell 07.14 said päästjad teate, et Kohila vallas Urge külas on auto kraavi sõitnud. Päästjad tõmbasid külili kraavis olnud auto tagasi ratastele ning eemaldasid süttimisohu. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

25. jaanuaril kell 8.35 teavitati päästjaid, et Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 73. kilomeetril on süttinud veoauto järelhaagis, millel lastiks plastikgraanulid. Tõenäoliselt rehvist alguse saanud põleng likvideeriti kell 8.51. Liiklus sündmuskohal on osaliselt häiritud.