Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  25.-26. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. jaanuaril kell 13.44 teatas Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva kortermaja ühistu esimees häirekeskusele, et nende maja trepikojas on tunda kõrbelõhna ning töötab andur, mis näitab ohtu ühes kümnendal korrusel asuvas korteris. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest eaka elaniku, kes toitu valmistades magama oli jäänud. Ohtlik olukord likvideeriti ja ruumid tuulutati. Elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

25. jaanuaril kell 18.58 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Planeedi tänaval asuva kaheksakordse elumaja trepikoda on musta suitsu täis. Kohale kiirustanud päästjad leidsid tulekolde maja viimase korruse vahelaest, kus põles puitkonstruktsioon. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 20.07 ning inimesed selles viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

25. jaanuaril kell 20.47 anti häirekeskusele teada, et Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuva elumaja seitsmendal korrusel on inimesed lifti kinni jäänud. Paanikas inimesed, kes olid liftiavarii tehnikuid juba ligi tund aega oodanud, aitasid tõsteseadmest välja kohale saabunud päästjad. Mõned minutid hiljem jõudis kohale ka tehnik, kes lifti parandama asus.

25. jaanuaril kell 22.17 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Adamsoni tänaval põleb kolmekordne ehitusjärgus maja. Päästjad leidsid saabudes tulekolde hoone kolmandalt korruselt, kus põles gaasisoojendusseade. Tulekahju sai kustutatud kella 22.26 paiku ning seejärel selgitasid päästjad kohale tulnud objektiesindajale, et gaasikütteseadmeid ei tohi järelevalveta jätta. Õnneks inimesed põlengus viga ei saanud.

Harjumaa

25. jaanuaril kell 17.24 vajati päästjate abi liiklusõnnetusel, mis toimus Harku vallas Vääna-Jõesuu külas. Sõiduauto ning veoauto kokkupõrke tagajärjel olid masinad teineteise küljes nii kinni, et need oli vaja vintsi abil lahti sikutada. Kella 18.05 paiku see ka suuresti tänu Muraste vabatahtlikele päästjatele õnnestus. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

25. jaanuaril kell 23.45 helistas häirekeskusesse Rae vallas Patika külas elav inimene ning teatas, et tema maja korsten põleb. Päästjad tuvastasid saabudes, et korstnas oli toimunud tahmapõlemine ning likvideerisid selle kell 00.24. Elanikule viidi läbi põhjalik selgitustöö.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. jaanuaril kell 17.25 teatas Jõgeva alevikus Sauna tn kortermaja mures elanik, et ta pole ühendust saanud eaka naabriga, kes telefonile ei vasta, kuid kelle toas põleb lamp. Päästjad avasid haagiga suletud ukse jõuga ja leidsid korteri põrandalt kukkunud 74aastase mehe. Kannatanu aidati kiirabiautosse.

Tartumaa
25. jaanuaril kell 8.25 teatati, et Tartu vallas Tartu-Jõgeva-Aravete mnt 5. km on teel metallarmatuurid. Päästjad korjasid kokku 10 armatuuri ja tõstsid need teepeenrale. Ilmselt olid armatuurid teele pudenenud mõne veoki halvasti kinnitatud koormast.

25. jaanuaril kella 22.34 ajal põles Tartus Eedeni Kaubanduskeskuse juures prügikonteiner, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

25. jaanuaril kell 20.45 teatati, et Valgas Kesk tänaval on korteri tualetis suits, mis tuleb ilmselt naabrite juurest. Päästjad leidsid korteri, kus oli köögis kõrbenud toit. Päästjad tuulutasid ruumid, korterist leitud mehe tervist kontrollis kiirabi.

Viljandimaa

25. jaanuaril kell 8.31 teatati, et Põhja Sakala vallas Võivaku külas sõitis auto teelt välja. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed katusele keeranud autost ise välja saanud ja neile andsid esmaabi kiirabitöötajad. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja aitasid auto ratastele keerata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. jaanuaril kell 17.11 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Viru puiesteel oli kortermaja trepikoda täitunud suitsuga ning tunda põlemise lõhna. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest trepikojas põletatud paberi. Päästjad tuulutasid trepikoja ning kontrollisid hoone üle.

Lääne-Virumaa

25. jaanuaril kell 11.58 sõitis Tapa vallas Savalduma külas sõiduauto kraavi ja jäi ratastele. Masinas olid ema ja kaks last, kes meditsiinilist abi ei vajanud. Tamsalu vabatahtlikud ja Tapa kutselised päästjad aitasid põllule põrutanud masina lumest välja kaevata ja teele tagasi. Päästesündmus lõpetati kell 13.26.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

25. jaanuaril kell 22.54 teavitas häirekeskust Pärnus Karusselli tänaval asuva korteri elanik, et kuigi kütmine ahjus oli juba lõpetatud mitu tundi tagasi, immitses korstnast endiselt suitsu. Päästjad tuvastasid, et tõenäoliselt oli korstnas toimunud tahmapõleng. Korsten oli küll jahtumisfaasis ja majale ning elanikele ohtu enam ei kujutanud, kuid edasiste probleemide vältimiseks soovitasid päästjad kutsuda kiiremas korras korstnapühkija küttesüsteeme üle vaatama ja puhastama.