Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  26.-27. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. jaanuaril kell 12.52 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva kortermaja eakas elanik vajutas oma kodus paanikanuppu, ent kohale kiirustanud hooldaja ning turvamees ei saanud kuidagi korterisse, sest trepikoja vaheuks oli kinni. Päästjad avasid nii vaheukse kui korteriukse jõuga ja andsid korteri põrandal pikali olnud abivajaja üle kiirabile.

26. jaanuaril kell 21.24 helistas häirekeskusesse väga seosetult ning ebaadekvaatselt käituv meesterahvas, kelle jutust oli lõpuks võimalik aru saada, et ta on Tallinna Bussijaama lähistel kraana otsas. Kohale saabunud päästjad osutasid abi politseile ning tõid joobes mehe kraana otsast alla kella 01.02 paiku. Kiirabi vaatas mehe üle ning seejärel toimetas politsei ta kainenema.

27. jaanuaril kell 01.15 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kalaranna tänaval põleb endine vanglahoone. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas, et tuld oli võtnud vangla kõrval asuv kahekordne kasutuseta kivihoone ning lokaliseerisid tulekahju hoone esimesel korrusel kell 02.15. Tulekahju, mis sai alguse ehitise esimeselt korruselt ning levis seejärel ka vahelae puitkonstruktsioonideni, likvideeriti lõplikult kell kolm öösel. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. jaanuaril kell 14.33 teatati, et Põlvas Energia tänaval põleb poe parklas fekaalide veo auto. Päästjate saabumise ajaks olid kohalolevad inimesed leegid pulberkustutitega summutanud, päästjad kustutasid oma käsikustutitega põlengu lõplikult. Tulekahju sai tõenäoliselt alguse elektrisüsteemirikkest.

Kella 16.46 ajal põles Kanepi vallas Maaritsa külas elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust, milleks eemaldasid pööningul korstnale liiga lähedale paigaldatud puitplaadi. Elanik lubas kütteseadmete hoolduseks korstnapühkija kutsuda. 

Tartumaa

26. jaanuaril kell 13.06 põletati Kastre vallas Haaslava külas lõkkes ehitusjäätmeid. Päästjad selgitasid, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja taimejäätmeid. Keskkonda saastav lõke kustutati.

Kell 19.18 sai häirekeskus teate Tartu vallas Uhmardu külas Jõhvi-Tartu mnt 100. km põdra ja autoga juhtunud liiklusavarii kohta. Neli autos olnud inimest viga ei saanud, põder hukkus kokkupõrkes. Korraks süttinud auto õnnestus autoomanikul kustutada. Päästjad kõrvaldasid edasise süttimisohu ja kõrvaldasid teelt purunenud detailid ning väljavoolanud vedelikud. Põdrakorjusele tulid järele kohalikud jahimehed.

Viljandimaa

26. jaanuaril kella 7.55 ajal põles Viljandis Piiri tn ühekohaline elektrisõiduk. Omanik summutas leeke süsihappekustutiga. Päästjad kustutasid sõiduki lõplikult. Põlengus hävis akukomplekt ja elektrijuhtmestik. Suitsu sisse hinganud autoomaniku viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse.

Kella 15.42 ajal said päästjad väljakutse Viljandi valda Mustivere külla veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariile. Päästjad sulgesid veoauto purunenud paagi lekkekoha spetsiaalse pastaga ning eemaldasid väljavoolanud kütuse teelt. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

27. jaanuaril kella 7 ajal hommikul kiirustasid päästjad Lelu külla, kus Suurkaevu bussipeatuse juures oli liinibussi tagumine ots libeduse tõttu kraavi vajunud. Reisibussil olnud üks reisija ja bussijuht vigastada ei saanud. Päästjad koostöös teehooldusfirma ning kohal olnud raskeveokiga suutsid bussi tagasi teele tõmmata. Sündmus lõpetati kell 8.43.

Pärnumaa

26. jaanuaril kell 14.14 sai häirekeskus kõne Pärnust Riia maanteelt, kus teataja sõnul oli peale kütmist korstnasein väga kuum. Päästjad tuvastasid termokaameratega kontrollides, et pliidi ja korstnajala vahel oli toimunud tahmapõleng. Õnneks temperatuuritõus tulekahjuni ei arenenud, kuid pererahval soovitati enne uut kütmist kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid üle vaatama.

Raplamaa

26. jaanuaril kell 18.56 teavitas naaber, et Kohila alevis Lõuna tänaval asuva maja korstnast tuleb sädemeid. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu, mis kustutati. Pererahval soovitati enne uut kütmist kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid üle vaatama.