Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  27.-28. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. jaanuaril kell 16.08 käisid päästjad Haabersti linnaosas Tuuleveski tänaval suurest tühjast ehitusprahi konteinerist välja aitamas kassi, kes oli seal juba mõnda aega häälekalt teda andnud, et omal jõul ta vabadusse ei pääse.

27. jaanuaril kella 23.02 ajal rakendus Mustamäe Elamuste Keskuses tööle automaatse tulekustutussüsteemi häire. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et asutuse töötaja oli pannud kuumad söed prügikotti ning selle omakorda abiruumis olevatele soolakottidele. Seetõttu hakkasid kotid sulama ning suitsu levitama. Päästjad kustutasid põlengu ning teostasid termokaameratega järelkontrolli. Tegu oli tahtmatu, kuid puhtalt hooletusest põhjustatud ohtliku käitumisega, mis õnneks ei jõudnud põhjustada suurt tulekahju.

28. jaanuaril kell 04.24 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinnas Timuti tänaval oli maja hoovis süttinud elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu süsihappegaasikustutiga ning andsid tööjärje üle elektrikutele.

Harjumaa

27. jaanuaril kell 10.39 palus politseipatrull päästjate abi Sauel Lõunaringi kergteel, kus seisis õlilekkega avariiline sõiduauto. Päästjad aitasid masina teelt ära ning katsid õlilekke absorbentainega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
27. jaanuaril kella 12.57 ajal kärssas Tartus Tamme pst asuvas lasteaias laelambi lüliti. Alarmi töölehakkamise ajal alustasid töötajad laste evakueerimist. Õnneks tuli kaugemale ei levinud ning voolu väljalülitamise järel põleng sumbus. Lüliti väljavahetamiseks tuli kohale tehnik.

Valgamaa

27. jaanuaril kell 21.45 käisid päästjad Otepää-Nüpli mnt 5. km teelt eemaldamas murdunud puud.

Võrumaa

27. jaanuaril kell 19.07 teatati häirekeskusele, et Misso alevikus Riia mnt-l sõitis libedusega kraavi tsisternveok. Päästjad selgitasid, et juht viga ei saanud ning kontrollisid kõigepealt lekke- ning tuleohutust. Veoki laadungiks oli 17,5 tonni LNG gaasi. Liiklus maanteelõigul suleti ning suunati ümber. Kuna külili olevast autost oli gaasi ümberpumpamine võimatu, siis kaaluti auto kraavist välja tõstmiseks kraana kaasamist. Sündmuskoha lähedal moodustati staap, mida saabus juhtima päästeameti Lõuna regiooni korrapidaja. Staapi kaasati gaasiavarii spetsialistid ja gaasitranspordiga tegeleva ettevõtte ning kohaliku omavalitsuse esindajad. Spetsialistide abil töötati välja plaan veoki vintsiga ratastele tõmbamiseks.
Enne vintsimist, kella nelja ajal öösel, evakueeriti turvalisuse tagamiseks lähedal asuvatest elamutest inimesed või teavitati eemal olevaid elanikke evakuatsioonikohast kohalikus koolimajas, kuhu saabus 23 inimest. Veoauto saadi kell 6.54 Orava vabatahtlike eritehnika abil ohutult ratastele ja seejärel teele. Kella 9.35 ajal alustati veeldatud gaasi ümberpumpamist teise tsisterni.

28. jaanuaril kell 8.22 teatati libedal teel kraavi vajunud kruusaveokist Setomaa vallas Karamsina külas Kääpa-Obinitsa-Võmmorski-Petseri mnt 25. km. Päästjate saabudes oli viga saanud juht küll autost välja saadud, kuid lebas külili oleval kabiinil. Päästjad võtsid mehe kanderaamile ja transportisid kiirabiautosse. Ühtlasi eemaldati tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed ning kontrolliti võimalikke lekkeid. Veoautojuht viidi abi andmiseks ja tervisekontrolliks haiglasse.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.