Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  28.-31. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. jaanuaril kell 12.55 saabus häirekeskusele kõne, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval ei ava eakas inimene ust ning tundub, et temaga on midagi juhtunud. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning avasid ukse seespool ees olnud võtmega. Korterist leitud abivajaja anti üle kiirabile.

28. jaanuaril kell 17.59 teatas Nõmme linnaosas Vabaduse puiesteel liigelnud inimene, et märkas autoga möödudes elumaja, mille korstnast on leek väljas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kahekordse puumaja korstnas toimus tahmapõleng ning likvideerisid selle kell 18.36. Seejärel viisid päästjad elanikele läbi selgitustöö ning palusid esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija.

28. jaanuaril kell 19.51 helistas hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänava kortermajas elav inimene ning teatas, et ta vajab abi voodisse tagasi saamisel. Päästjad sisenesid saabudes korterisse köögiakna kaudu ja aitasid üksi elava ning liikumisraskustega abivajaja tagasi voodisse. Kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

29. jaanuaril kell 10.22 tegi hädaabikõne Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva kortermaja elanik, kes oli oma mäletamist mööda duši all käinud ning seejärel end mõne aja möödudes pikali põrandalt avastanud. Kukkumist ta ei mäletanud. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas korteris gaasiboileri lekke ning sellest tulenevalt kõrgenenud gaasinäidu. Päästjad tuulutasid korteri ning kontrollisid üle ka naaberkorterid, misjärel paluti korteriühistu esimehel kiiremas korras kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud, kes vigased seadmed korda teeks. Elanikule teostas kiirabi tervisekontrolli.

29. jaanuaril kell 17.39 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse, kus Astangu tänaval põles mahajäetud tööstushoone. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoone teisel korrusel põlesid rehvid ning kustutasid tulekahju kell 18.05. Inimesed selles viga ei saanud ning tekkepõhjus on veel teadmata.

30. jaanuaril kell 15.31 teatati, et Haabersti linnaosas Otsatalu tänaval asuva kahekordse elumaja kelder on suitsu täis. Päästjad avasid saabudes keldri põrandakonstruktsioonid ca 2 ruutmeetri ulatuses ning kustutasid sealt leitud tulekolde kell 16.22. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse ahjust lendunud sädemetest, mis sattusid parketi alla ning süütasid sinna soojustuseks paigaldatud saepuru. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

30. jaanuaril kell 17.05 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas on teismeline laps kelgumäel kukkunud ning jalg viga saanud. Päästjad lähenesid kannatanule ATV-ga ning toimetasid ta seejärel kiirabiautosse.

Harjumaa

28. jaanuaril kell 11.33 said päästjad väljakutse Rae valda, kus Soodevahe külas oli moodulmaja paneel ümber kukkunud ning üks mees selle alla kinni jäänud. Päästjad vabastasid kannatanu ning andsid ta üle kiirabile. Seejärel stabiliseerisid päästjad seinade edasise vajumise.

28. jaanuaril kell 12.08 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Lehmja külas põleb sõiduauto. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud auto käigukasti peal olev soojusisolatsioon ning kustutasid põlengu kell 13.47. Inimesed viga ei saanud.

Möödunud nädalavahetusel aset leidnud lumetormiga seoses said päästjad põhja regioonis kokku 24 väljakutset, mis olid valdavalt seotud lumme kinni jäänud sõidukite välja tõmbamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. jaanuaril kell 22.11 käisid päästjad Jõgeva vallas Palamuse-Veia-Otsa tee 4. km välja aitamas rasketes teeoludes kraavi libisenud ja kinni jäänud autot.

30. jaanuaril kell 11.55 käisid päästjad Jõgeva-Põltsamaa tee 3. km eemaldamas teelt murdunud puid.

Tartumaa

29. jaanuaril käisid päästjad Tatra-Otepää-Sangaste tee 3. km sõiduauto BMWga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Põllule sattunud auto teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

30. jaanuaril kell 2.02 käisid päästjad Kambja vallas Rebase külas välja aitamas kraavi sõitnud autot, milles ratastooliinimene.

Kell 2.22 käisid päästjad Kambja vallas Oomiste külas välja aitamas rasketes lumeoludes teel kinni jäänud autot.

Kell 10.13 käisid päästjad Tartu vallas Pataste külas aitamas liikuma lumme kinni jäänud kiirabiautot.

30. jaanuaril kell 14.03 teatati, et Elvas Nooruse tänaval on elektriliinile kukkunud puu, mis ohustab jalakäijaid. Päästjad eemaldasid puu liinilt ja teelt.

31. jaanuaril kell 8.43 teatati, et Tartus Puiestee tänaval on buss teel risti. Päästjate tehnikaga ei olnud midagi teha ning bussile telliti appi rasketehnika.

Valgamaa

30. jaanuaril kell 8.22 teatati, et Otepää vallas Pilkuse külas on Vastsemõisa -Truuta teele kukkunud murdunud puud liikluse sulgenud. Teatajaks oli barjääri taha jäänud lumekoristusmasina juht. Päästjad vabastasid tee.

Viljandimaa

29. jaanuaril kell 21.22 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Sürgavere külas lumest välja aitamas kinni jäänud politseiautot.

Kell 23.19 käisid päästjad Esku-Pilistvere-Arussaare tee 13. km aitamas välja rasketes oludes kraavi libisenud politseibussi.

Kell 23.27 teatati, et Põhja-Sakala vallas Sürgavere külas on raudtee vahetus läheduses inimesed autoga lumes kinni. Päästjad aitasid raudteest meetri kaugusel lumevallis kinni oleva sõiduki liikuma. Samas kohas vajasid välja aitamist veel neli autot. Appi tuli ka kohalik mees oma sahaga traktoriga.

Võrumaa

29. jaanuaril kell 8.30 käisid päästjad Setomaa vallas Kriiva külas eemaldamas Määratsi-Kivioja teele kukkunud kolme murdunud kuuse latva.

Kell 21.43 teatasid hädas olevad inimesed Antsla vallast Tsooru külast, et on paksu lume sees teele kinni jäänud, nii et sõiduk on risti keset teed. Tsooru vabatahtlikud aitasid sõiduki liikuma. Väljakutsel leiti teinegi lumme kinni jäänud abi vajav auto, mis liikuma aidati.

Kell 23.33 käisid Rõuge vabatahtlikud päästjad Rõuge-Vastseliina tee 1. km teele aitamas rasketes ilmaoludes kraavi sõitnud autot, milles neljaliikmeline pere.

Ida päästekeskus

Nädalavahetuse tuisused ilmaolud tõid päästjatele kaasa hulgaliselt väljakutseid, mis olid seotud lumevangi jäänud autode ning teedele kukkunud puudega. Ida päästekeskus sai kokku 17 väljakutset lumevangis autode teele aitamiseks, neist 12 väljakutset saabus Lääne-Virumaalt, kus lisaks oli päästesündmustele kaasatud kaitseväe rasketehnika. Kahel korral käidi aga Ida-Virumaal teedelt eemaldamas sinna kukkunud puid.

Ida-Virumaa

28. jaanuaril kell 14.18 anti häirekeskusele teada, et Jõhvis Hariduse tänaval oli eakas mees juba paar päeva oma korteris, ilma et oleks suutnud ust avada. Selleks, et kiirabimeedikud saaksid vajalikku abi osutada, tuli päästjatel korteri uks avada. Patsient toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

30. jaanuaril kell 12.02 märkas tähelepanelik inimene, et Kohtla-Järvel Endla tänaval suitses mikrobuss. Päästjad leidsid eest sõiduki, milles põles sinna kogutud praht. Kuna masina aknaklaas oli purustatud, võib eeldatavaks põlengu põhjuseks pidada süütamist. Kell 12.25 oli tulekahju kustutatud.

30. jaanuaril kell 17.43 sõitsid päästjad väljakutsele Narva Kangelaste prospektile, kus ühes korteris oli pliidile unustatud toit. Päästjad tuulutasid elamise ja tegid kindlaks, et sealt puudus kohustuslik suitsuandur.

Lääne-Virumaa

28. jaanuaril kell 13.33 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Rakke alevikku Oru tänavale, kus kortermajas oli süttinud uksekell. Päästjate saabumise ajaks oli omanik suutnud põlengu ise kustutada ja päästjatel jäi üle kortermaja trepikoda tuulutada ning veenduda, et edasist süttimisohu enam poleks.

28. jaanuaril kell 20.05 kiirustasid päästjad Väike-Maarja valda Väike-Rakke külla, kus põles lausleegiga ühekorruseline tühjana seisev talumaja. Päästjate saabumise ajaks oli katus ära põlenud ning sarikad sisse kukkunud. Kell 23.27 lõpetati päästetööd. Tulekahjus inimesed viga ei saanud.

29. jaanuaril kell 22.03 kutsus murelik elanik päästjad Rakveresse Pikale tänavale, kus naaberkorteris kedagi kodus polnud, kuid kuulda oli vingugaasianduri signaali. Päästjad teavitasid omanikku tekkinud olukorrast, mille peale viimane koju kiirustas. Selgus, et elanik oli varem kütnud ahju, kuid sulgenud liiga vara siibri, mistõttu täitus korter vingugaasiga. Päästjad nõustasid omanikku, kuidas ohutult kütta.

30. jaanuaril kella 14.36 ajal oli Tapal Pikal tänaval end sõiduautosse lukustanud pooleteise aastane laps. Päästjad aitasid masina uksed avada 13 minutit pärast abipalve saabumist. Laps meditsiinilist abi ei vajanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

29. jaanuaril reageerisid päästjad mitmel korral tormi poolt põhjustatud väljakutsele. Sõidukeid käidi lumevangist välja aitamas Reinevere külas, Roosna külas, Purdi külas ja Vetepere külas.

Läänemaa

29. jaanuaril reageerisid päästjad mitmel korral tormi poolt põhjustatud väljakutsele. Puud kukkusid teele Lääne-Nigula vallas Höbringi külas, Luigu külas, Vormsil Sviby, Hullo ja Suuremõisa külades ning Taebla alevikus. Aulepa külas eemaldati kuus puud teelt. Sõidukeid aidati lumest välja Leila külas ning Risti alevikus.

Pärnumaa

28. jaanuaril kell 15.28 vajati päästjaid Pärnu-Jaagupi alevis Pärnu maanteel asuvasse hoonesse, mille juures oli põlema süttinud 600 liitrine prügikonteiner. Inimesed olid visanud prügikonteinerisse jahtumata tuha, mis süütas põlema seal olnud prahi. Päästjad kustutasid põlengu ning selgitasid inimestele tuha käitlemise põhitõdesid. Plastämbrisse või kilekotti tuha panek on äärmiselt tuleohtlik ja lubamatu! Koldest võetud tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist anumasse ning eemale süttida võivatest materjalidest, seal hulgas puitpõrandast. Tulised söed võivad tuhas hõõguda isegi kuni nädala.

28. jaanuaril kell 19.43 kiirustasid päästjad Lääneranna valda Karuse külla, kus teataja sõnutsi oli soojamüüri siibriavast näha leeki. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas korstnas tugeva tahmapõlengu. Päästjad kustutasid põlengu ning keelasid küttekolde kasutamise kuni korstnapühkija on ära käinud ning küttesüsteemid ära puhastanud.

29. jaanuaril reageerisid päästjad mitmel korral tormi poolt põhjustatud väljakutsele. Puu kukkus teele Pärnu linnas Tõlli külas, Lääneranna vallas Vatla külas. Pärnus kukkusid Riia maanteel oleva maja küljest tellingud sõiduteele – päästjad piirasid ohuala ning ehitusettevõte tegeles olukorra lahendamisega ise edasi. Tori alevikus aidati aidati lumest välja sõiduk.

Raplamaa

29. jaanuaril kell 16.00 kiirustasid päästjad Aespa alevikku, kus teataja sõnutsi ulatub elumaja korstnast välja leek. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas mitu aastat puhastamata korstnas tugeva tahmapõlengu. Päästjad kustutasid põlengu ning keelasid küttekolde kasutamise kuni korstnapühkija on ära käinud ning küttesüsteemid ära puhastanud.

29. jaanuaril reageerisid päästjad mitmel korral tormi poolt põhjustatud väljakutsele. Sõidukeid käidi lumavangist välja aitamas Vängla külas, Riidaku külas, Päärdu külas, Lalli külas ja Urge külas. Hageri külas oli kinni korraga 25 autot, Vändra-Lokuta-Lelle maanteel oli hädas kümmekond autot.

Saaremaa

28. jaanuaril kell 14.48 kiirustasid päästjad Jõe külla, kus teataja sõnutsi ulatus puumaja korstnast välja leek. Kohale saabunud päästemeeskond tuvastas mitu aastat puhastamata korstnas tugeva tahmapõlengu. Päästjad kustutasid põlengu ning keelasid küttekolde kasutamise kuni korstnapühkija on ära käinud ning küttesüsteemid ära puhastanud.

29. jaanuaril reageerisid päästjad mitmel korral tormi poolt põhjustatud väljakutsele. Puu kukkus teele Leisi alevikus, Ula külas, Parasmetsa külas ning puu kukkus ka Oriküla sillale.