Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  31. jaanuar kuni 1. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. jaanuaril kell 14.22 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes ei saanud oma Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval elavat eakat hoolealust kätte, sest ta ei vastanud koputustele. Teataja andis kohale saabunud päästjatele loa ukse jõuga avamiseks ning korterist leitud abivajaja anti üle kiirabile.

Harjumaa

31. jaanuaril kell 13.12 sõitsid Lohusalu vabatahtlikud päästjad väljakutsele Lääne-Harju valda, kus Kloogaranna teele oli suur puu murdunud. Liiklustakistus sai teelt eemaldatud kell 13.59.

31. jaanuaril kell 17.35 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Ohtu külas põleb kuuridega kokku ehitatud garaaž. Päästjad said saabudes koheselt ka info, et ühes kuuris elab ligi 100 kana. Päästemeeskond alustas lahtise leegiga põlenud garaaži kustutustöid kahes töölõigus ning põlengule pandi piir kella 18.37 ajal. Tulekahju sai lõplikult likvideeritud kella 21.11-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

31. jaanuaril kell 18.01 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo alevikus on veok ristmikul kinni ning takistab liiklust. Päästjad tõmbasid tänavavalgustusposti riivanud veoki taas teele ning vabastasid liikluse kella 18.19 ajal. Veokijuht viga ei saanud ning jätkas oma teekonda. Suuremaid kahjustusi polnud märgata ka postil.

31. jaanuaril kell 21.00 helistas hädaabinumbrile Saku alevikus Tuule tänaval asuva kahekordse elumaja elanik ning teatas, et kui ta tund aega tagasi koju jõudis, tundis ta maja ühes osas kärsahaisu, kuid suitsuandur polnud tööle rakendunud. Kohale saabusid päästjad Nõmme komandost ning vabatahtlikud päästjad Saku komandost. Ühise luure käigus tehti kindlaks, et kärsahaisu eritas ühes toas kärssama läinud lambipesa, mille juhtmed isoleeriti. Pärast ruumide tuulutamist viidi elanikule läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

31. jaanuaril kell 9.08 teatati, et Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu mnt 119. km on kaubiku kraavis. Päästjatega ühel ajal ilmus välja omanik apppi kutsutud traktoriga. Päästjad aitasid tagada liiklusohutust kuni kaubik teele saadi.

Kell 13.57 teatati, et Jõgeva vallas Kassinurme külas jäi sõiduauto raudteeülesõidu peal lumme kinni. Eesti Raudtee turvadispetšeri kaudu suleti raudteeliiklus kuni päästjad auto lumest välja lükata aitasid.

Kella 16.16 ajal teatati kolme autoga juhtunud liiklusõnnetusest Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu mnt 116. km. Päästjad kontrollisid avariijärgset ohutust. Ühele viga saanud juhile andis kiirabi koha peal esmaabi, teine sõitis terviskontrolliks haiglasse oma autoga.

Kell 19.36 teatati Põltsamaa vallas Jõgeva-Põltsamaa mnt 15. km veoauto ja kahe põdraga juhtunud liiklusavariist. Päästjad eemaldasid ühe hukkunud looma teelt, teine oli kraavi lennanud. Kahjuks hukkusid kokkupõrkes mõlemad põdravarsad ja neile tulid järgi jahimehed.

Tartumaa

31. jaanuaril kell 9.45 käisid päästjad Tartus Lammi teel sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid teele valgunud õli. Avariilisele autole kutsuti järgi treiler.

1. veebruaril kell 1.27 põles Tartus Kaunase pst suurtes leekides pargitud kaubik, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Valgamaa

1. veebruaril kell 7.12 teatati sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariist Otepääl Pühajärve teel. Päästjad aitasid hukkunud kitse auto alt kätte saada, looma korjusele tuli järgi jahimees.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. jaanuaril kell 13.57 kutsuti päästjad Jõhvi linnaparki, kus oli maha kukkunud elektriliin. Päästjad piirasid ohuala ning kutsusid kohale elektrikud, kes tööjärje üle võtsid.

Lääne-Virumaa

1. veebruaril kella 2.24 ajal oli Rakveres Pagusoo ringteel haljasalale sõitnud ning sinna kinni jäänud külmhaagisega veoauto. Kuna puksiirabi nii suurt masinat välja tõmbama ei tulnud, oli vaja päästjate abi. Päästjad said rekka teele tagasi kell 2.55 ning liiklus ringteel taastati.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.