Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  31. jaanuar kuni 1. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. veebruaril kell 12.27 helistas hädaabinumbrile Kanadas elav naisterahvas, kes teatas, et ta ei ole oma Mustamäe linnaosas Kuklase tänaval elava isaga juba kaks päeva kontakti saanud. Meesterahva ainukese sugulasena võttis ta seejärel ühendust tuttavaga, kes tema isa ukse taga käis, kuid ka koputustele keegi ei vastanud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning andsid kukkumise tagajärjel viga saanud mehe üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse.

2. veebruaril kell 5.12 teatati häirekeskusele, et Nõmme linnaosas Pihlaka tänaval põleb lahtise leegiga prügikonteiner. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kell 5.30 ning selles sai kuumakahjustusi üks lähedal parkinud sõiduauto.

Harjumaa

1. veebruaril kell 10.30 said päästjad väljakutse Keila linna, kus Tallinna maanteel olid kaks teehooldusmasinat lumme kinni jäänud. Päästjad aitasid lumekoristustraktorid hangest välja kella 10.54 ajal.

1. veebruaril kell 13.23 sõitsid Tabasalu vabatahtlikud päästjad väljakutsele Harku valda, kus Ilmandu külas oli elektriliinidele murdunud suur puu. Päästjad eemaldasid puu liinidelt kella 14.05 ajal.

1. veebruaril kell 19.47 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Vatsla külas on liinibuss lumehange kinni jäänud. Päästjad aitasid puksiirabi saabumiseni bussi ümbert lund vähemaks lükata ning kella 20.13 ajal tõmbas puksiirabi bussi hangest välja. Inimesed viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

2. veebruaril kell 6.23 teatati, et Mustvees Jõhvi-Tartu mnt sõitis rekka libedusega kraavi. Päästjad kontrollisid avariijärgset ohutust ja aitasid sõiduki kraavist välja.

Põlvamaa

2. veebruaril kell 1.04 käisid päästjad Kanepi vallas Erastvere külas eemaldamas teele kukkunud suurt kuusepuud.

Tartumaa

1. veebruaril kell 16.17 käisid päästjad Kastre vallas Aardlapalu külas veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Sõiduauto juht sai koha peal esmaabi, aga ta viidi lisa tervisekontrolliks kiirabiga haiglasse.

Kell 18.22 teatati tulekahjust Tähtvere vallas Vorbuse külas Kärevere silla lähedal. Päästjad selgitasid, et põlevad ehitatava viadukti betoonvalatise kilekatte aluse soojendamiseks mõeldud gaasipöletite balloonid. Kuuest balloonist neli põlesid lahtise leegiga ja ümbruses oli ära sulanud kile. Tulekahju kustutati kell 19.11. Objektile saabusid ohutust tagama töödejuhataja ja töölised.

Kella 2.48 ajal põlesid Tartus kalda teel plastmassist prügikastid, mille päästjad kustutasid.

Kella 3.24 ajal põlesid plastmassist prügikastid Kaunase pst. Päästjad kustutasid needki. Kokku hävis põlengutes kolm prügikasti ja kaks said kuumakahjustusi.

Võrumaa

1. veebruaril kell 14.45 käisid Misso vabatahtlikud päästjad Rõuge vallas Sakuti külas eemaldamas talu juurdepääsuteele kukkunud puud.

Kella 19.59 ajal süttis Võru vallas Kerepäälse külas sauna keriseahju suitsutoru ümbruses vahesein, mille omanik jõudis ise kustutada. Päästjad kontrollisid tuleohutust.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. veebruaril kella 8.20 ajal oli Alutaguse vallas Varesmetsa külas kraavi vajunud väike koolibuss, mis õnnetuse ajal lapsi ei vedanud. Kuna vastutuleva masinaga koos teele ära ei mahutud, vajus buss teelt välja. Päästeauto ja lumesahkade abil suudeti buss taas teele aidata, ilma et see viga oleks saanud.

1. veebruaril kella 9.04 ajal oli päästjate abi vaja Toila vallas Voka külas, kus toimus nelja auto kokkupõrge, milles hukkus üks inimene ja viga sai kaks inimest. Päästjad lõikasid kannatanud masinast hüdrauliliste vahenditega välja.

Lääne-Virumaa

1. veebruaril kella 10.20 ajal toimus Viru-Nigula vallas Tüükri külas Tallinn-Narva maantee 121. kilomeetril liiklusõnnetus, kus libeduse tõttu sõitis teelt välja sõiduauto ning paiskus katusele. Aasukalda vabatahtlikud ja Kunda kutselised päästjad hindasid õnnetuses osalenute seisundit ning reguleerisid liiklust kiirabi ja politseipatrulli saabumiseni. Liiklusõnnetuses osalenud laps viidi haiglasse tervisekontrolli.

1. veebruaril kella 18.30 ajal oli Tapal Jaama tänaval poe parklasse jääle kinni jäänud veoauto, mis takistas kiirabisõidukite väljapääsu. Päästemeeskond aitas sõiduki jäält taas liikuma ning vabastas kiirabisõidukitele tee.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.