Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  3.-4. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. veebruaril kell 15.35 said päästjad teate, et Tallinna kesklinnas Lüli tänaval asuva elumaja ühes korteris töötab suitsuandur ning ruumid on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning tuulutasid ruumid kella 15.47-ks. Elanikud viga ei saanud.

3. veebruaril kell 17.42 helistati häirekeskusesse Kristiine linnaosas asuvast lasteaiast ning teatati, et ühes teisel korrusel asuvas ruumis on tunda vinguhaisu. Päästjate saabudes olid lasteaias viibinud kaks last koos õpetajatega esimesel korrusel ning kiirabi ei vajanud. Kella 18.13 ajal selgus, et ühes teisel korrusel asuvas rühmas oli laelamp ära sulanud, mille tagajärjel ruumi põlemise lõhna eritus. Päästjad instrueerisid lasteaia personali edasise tegevuse ning ohutuse osas.

3. veebruaril kell 22.39 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Meeliku tänaval asuvas kortermajas oli teataja vanaema voodist põrandale kukkunud ning lapselaps ei jaksanud teda kuidagi ise püsti tõsta. Päästjad aitasid vanaema voodisse tagasi kella 22.51 ajal ning kiirabi naisterahvas õnneks ei vajanud.

Harjumaa

3. veebruaril kell 23.22 helistas häirekeskusesse Kuusalu vallas Koitjärve külas autoga metsa kinni jäänud inimene, kes palus päästjate abi sõiduki lumest välja tõmbamisega. Selgus, et sõiduk oli koos inimestega lumes kinni olnud juba ligi 4 tundi. Kella 1.30 paiku õnnestus päästjatel ATV abiga sündmuskohale pääseda ning sõiduk tõmmati lumest välja kell 01.35. Õnneks inimesed viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

3. veebruaril kell 15.04 käisid päästjad Rõuge-Rebäse-Haanja mnt 7. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. veebruaril kell 11.51 andis naaber häirekeskusele teada, et Sillamäel Rohelisel tänaval oli eakas naine oma kodu köögis kukkunud ning ei saanud enam liikuma. Päästjad avasid jõuga ukse, et kiirabi saaks vanuri üle vaadata.

3. veebruaril kell 23.05 tuli sarnane kutse Narva A. Puškini tänavale, kus sugulaste sõnul oli eakas inimene oma korteris kukkunud. Kuna ukse kaudu korterisse pääseda ei õnnestunud, tuli päästjatel teha seda aknast. Patsient anti üle kiirabimeedikutele, kes ta haiglasse toimetasid.

3. veebruaril kella 13.57 ajal oli Jõhvis Narva maantee korteris läinud toit kõrbema ning täitnud trepikoja suitsuga. Päästjad tuulutasid korteri ja tegid omanikule selgitustööd.

3. veebruaril kella 14.34 ajal andis tähelepanelik inimene teada, et Sillamäel Ranna tänaval oli merejääle läinud kaks poissi. Päästjate saabumise ajaks olid noormehed jalutanud umbes 200 meetri kaugusele kaldast. Kaks päästjat läksid jääle poiste kaldale naasmist julgestama ning kella 14.52 ajal olid kõik kindlale maale naasnud. Noormeestega vestles politseipatrull ning andis ka nende vanematele riskantsest käitumisest teada. 

3. veebruaril kell 19.34 andis tähelepanelik mööduja teada, et Narvas Laastu tänaval tuli kahekorruselise eramaja akendest paksu suitsu. Kohale kiirustanud päästjatele avas omanik ise ukse ning selgitas, et oli püüdnud saunas küttepuid kuivatada, kuid selle tegevuse käigus need süttisid. Omanik oli suutnud põlengu ise summutada. Päästjad kontrollisid termokaameratega üle, et poleks edasist süttimisohtu ning tegid kindlaks, et elamisest puudus kohustuslik suitsuandur.

Lääne-Virumaa

4. veebruaril kella 3.26 ajal andis kiirabimeeskond teada, et olid väljakutsel käies kuulnud Tapal Kooli tänava kortermajas suitsuanduri signaali, kuid koputamise peale keegi ust ei avanud. Päästjad tegid kohale saabudes kindlaks, et elanik oli teinud sööki, kuid jäänud ise samal ajal magama. Päästjad tuulutasid korteri.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. veebruaril kell 23.40 teavitati häirekeskust, et Sindis Jaama tänava korteris on käivitunud suitsuandur, kuid ust teatajatele ei avatud. Naabrid suutsid ukse siiski avada ning leidsid eest suitsema hakanud radiaatori ja sügavasti magava joobes peremehe. Naabrid viskasid suitseva radiaatori kiiresti korterist välja. Päästjad kontrollisid korteri ohutuse üle ning nõustasid peremeest.