Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  4.-7. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. veebruaril kell 14.17 sai häirekeskus kõne Tallinnast T1 keskusest, kus oli süttinud ühe neljandal korrusel asuva restorani nõudepesumasin. Kõik keskuses viibinud inimesed evakueeriti ning päästjad kustutasid põlengu kella 14.40 paiku, misjärel keskus tuulutati ning külastajad lubati hoonesse tagasi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

5. veebruaril kell 11.35 teatati, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel põleb prügikonteiner. Päästjad kustutasid konteineri kell 11.46.

5. veebruaril kell 11.58 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Loitsu tänaval asuva viiekordse elumaja neljanda korruse korterist imbus suitsu. Päästjad sisenesid saabudes korterisse ning leidsid sealt eest joobes elaniku, kes oli toitu valmistades sügavasse unne vajunud. Õnneks elanik tänu tähelepanelikule naabrile kiirabi sekkumist ei vajanud. Elamisest ei leitud ka suitsuandurit, mis oleks ohust juba varakult märku andnud.

5. veebruaril kell 13.08 sai häirekeskus teate tulekahjust Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval. Teataja sõnul oli neljakordse elumaja teine korrus paksult suitsu täis ning seega olid läbipääsmatud ka kõik evakuatsiooniteed. Päästjad alustasid koheselt inimeste evakueerimisega, kellest osad tuli akendelt alla aidata korvtõstuki abil. Kaks majast välja toodud inimesest anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Kella 13.22 paiku leidsid päästjad ka tulekolde, milleks osutus trepikotta ladustatud vana mööblihunnik ning elektrijuhtmed. Kella 14.06 paiku said päästjad tulekahju lokaliseeritud ning ruumid tuulutatud. Tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

6. veebruaril kell 15.57 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Ehitajate teel asuva viiekordse elumaja viimasel korrusel põles elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.09 ning tuulutasid tossu täis ruumid. Kiirabi toimetas ühe elaniku haiglasse tervisekontrolli. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

6. veebruaril kell 22.07 vajati päästjate abi Mustamäe linnaosas Akadeemia teel, kus kallurauto, mille kast oli ekslikult jäänud avatud asendisse, oli ringristmikul sõites kinni jäänud trolliliinidesse ning need maha tõmmanud. Kohale saabunud päästjad koostöös Tallinna Linnatranspordi avariibrigaadiga vabastasid kalluri juhtmetest kella 23.27 paiku ning päästetööde ajaks suletud liiklus avati.

6. veebruaril kell 23.39 käisid päästjad väljakutsel Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Maleva tänaval, kus põles prügikasti kõrvale ladustatud vana mööbel. Päästjad kustutasid tulekahju kell 23.52.

Harjumaa

4. veebruaril kell 14.27 teatati häirekeskusele tulekahjust Raasiku vallas Aruküla alevikus, kus põles ühekordne puidust elumaja. Päästjate saabumise ajaks oli naaber eaka majaelaniku välja toonud ning ta anti üle kiirabile, kes toimetas isiku haiglasse. Päästjad kustutasid põlengu, mis esialgsetel andmetel võis alguse saada hooletust kütmisest, kella 16.23 paiku. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

4. veebruaril kell 22.20 said päästjad väljakutse Saue valda Riisipere alevikku, kus rongijaama vahetus läheduses põles lahtise leegiga puukuur. Päästjad koostöös vabatahtlike päästjatega Nissist ja Turbast lokaliseerisid põlengu kell 22.49 ning likvideerisid selle lõplikult kell 23.28. Puukuur hävis tules täielikult, inimesed põlengus viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

4. veebruaril kell 23.13 vajasid päästjate abi kiirabitöötajad, kes olid teel väljakutsele Saku valda Saue külasse, kuid olid lootusetult autoga lumme kinni jäänud. Saku vabatahtlikud päästjad aitasid kiirabiauto lumest välja kell 23.39.

6. veebruaril kell 12.38 paluti päästjaid appi Saue valda, kus Kaasiku külas oli meesterahvas oma eramajas remonti teinud ning selle käigus umbes 3 meetri kõrguselt alla kukkunud. Päästjad aitasid mitmest kohast valu kurtva ning hapras seisundis kannatanu nööripäästevarustust kasutades teiselt korruselt alla ning andsid ta üle kiirabile.

6. veebruaril kell 20.08 teatati, et Lääne-Harju vallas Kloogaranna raudteeülesõidu vahetus läheduses on süttinud sõiduauto. Päästjad kustutasid sõiduki kell 20.56 ning esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada tehnilisest rikkest. Autost jäi paraku alles vaid vrakk, kuid inimesed õnneks viga ei saanud.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel veel kokku kuus väljakutset, mis olid seotud lumme kinni jäänud sõidukite vabastamisega. Kõik sündmused leidsid aset Harjumaal ning suureks abiks olid ka vabatahtlikud päästjad Tõdvalt ning Kolgalt. Kokku aidati lumest välja üks sõiduauto ning viis liinibussi. Inimesed õnneks viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. veebruaril kella 19.27 ajal süttis Tartus Tamme põik tänaval asuvas elumajas lammutustööde käigus halogeenlambile sattunud saepuru. Põlengust andis märku suitsuandur. Põleng kustutati, päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks ruutmeetri ulatuses vahelage.

5. veebruaril kella 16.45 ajal süttis Peipsiääre vallas Rootsikülas sõiduauto kapotialune. Sõiduki kasutajad kustutasid leegid kahe pulberkustutiga enne päästjate saabumist.

6. veebruaril kell 9.36 käisid päästjad Tartus Tiigi tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja aitasid vabastada tee segamatuks liikluseks.

Valgamaa

5. veebruaril kell 17.10 käisid päästjad Otepää vallas Kääriku külas teelt eemaldamas murdunud puud.

6. veebruaril kella 6.01 ajal põles Tõrva vallas Ala külas kortermaja keldris vana mööbel. Päästjad kustutasid tulekahju ja keerasid lekkima hakanud torust vee kinni.

7. veebruaril kell 6.51 käisid päästjad Tõrva vallas Linna külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid purunenud detailid teelt.

Kella 8.32 ajal käisid päästjad Otepää vallas Mäha külas eemaldamas sõiduteele kukkunud kahte murdunud puud.

Viljandimaa

4. veebruaril kell 18.39 teatati, et Viljandi vallas Pärsti külas vajus maastur läbi Kuuni järve jää. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed pooleldi läbi jää vajunud autost ise välja saanud. Maasturi väljatõmbamine jäi omaniku ülesandeks. 

5. veebruaril kell 2.24 teatati tulekahjust Viljandis A. Maramaa tänaval. Päästjate kohale saabudes selgus, et kortermaja korteri elutoas oli süttinud omapäi põlema jäetud küünlakaunistus. Õnneks oli suitsuandur tulekahjust märku andnud ja äratanud korteri uinunud elaniku, kes suutis põlengu tekiga ise lämmatada.

Kell 15.50 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Pilistvere külas aitamas liikuma lumme kinni jäänud kiirabiautot.

Võrumaa

5. veebruaril kell 12.30 teatati, et Võrus Kooli tänaval ohustavad laste mänguväljaku juures pooleldi murdunud puuoksad möödujaid. Päästjad eemaldasid ohtlikud oksad puult.

6. veebruaril kell 14.49 käisid päästjad Rõuge vallas Soekõrdsi külas teelt eemaldamas murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. veebruaril kell 12.27 toimus Toila vallas Voka külas liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel. Päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu ning puhastasid sõidutee. Ühes autos viibinud kolm inimest viidi haiglasse.

4. veebruaril kell 22.19 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval oli garaažis süttinud sõiduauto. Päästjad tõmbasid saabumise järel vintsiga põleva auto garaažist välja ning summutasid leegid kell 23.07. Omaniku sõnul oli masin süttinud kohe, kui see garaažis käivitati. Hoone ja masin hävisid tules täielikult.

5.veebruaril kella 00.55 ajal oli Kohtla-Järvel Põhja alleel kortermaja trepikojas süüdatud prügi. Päästjad kustutasid põlengu ning selle tekkepõhjust käis kohapeal välja selgitamas politseipatrull.

5. veebruaril kella 7.33 ajal oli Narvas Uusküla tänaval hakanud kortermaja katusel laperdama halvasti paigaldatud katuseplekk, mis kippus alla kukkuma. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning eemaldasid katusepleki.

5. veebruaril kell 8.12 kiirustasid päästjad Toila valda Kohtla-Nõmmele Juurdeveo tänavale, kus puhastamata korstnas oli tekkinud tahmapõleng. Päästjad puhastasid korstna ning tuulutasid toad. 

5. veebruaril kell 16.22 andis tähelepanelik linlane teada, et Sillamäel V. Tškalovi tänaval oli endisest polikliinikust märgata suitsu tõusmas. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et kasutuseta hoone keldrikorruse basseini oli tehtud tuli. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.57. 

5. veebruaril kell 17.08 toimus Narvas Rahu tänaval liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel, kus päästjad likvideerisid süttimisohu ning korjasid absorbentaine abil kokku masinatest välja voolanud õli ja kütuse.

5.veebruaril kella 19.14 ajal teatati gaasilekkest Narvas Kangelaste prospektil asuvas kortermajas. Gaas oli lekkega korterist levinud mööda ventilatsioonitorusid ka naaberkorteritesse. Päästjad tuulutasid elamised ja omanik kutsus kohale gaasiteenistuse.

5. veebruaril kella 22.44 ajal oli suitsulõhna tunda Narvas V. Gerassimovi tänava kortermaja trepikojas. Päästjad murettekitavasse korterisse ukse kaudu ei pääsenud ja seepärast tuli sinna siseneda aknast. Eest leiti väga tugevas joobes naisterahvas, kes oli püüdnud sööki teha, kuid lasknud selle hoopis kõrbema minna. Naine toimetati korterist välja ja anti üle kiirabimeeskonnale. 

6. veebruaril kell 7.08 käisid päästjad Alutaguse vallas Kauksi külas eemaldamas teelt sinna kukkunud ja liiklust takistanud puud.

6. veebruaril kella 16.39 ajal toimus liiklusõnnetus kahe sõiduauto vahel Alutaguse vallas Rannapungerja külas Jõhvi-Tartu-Valga mnt 50. kilomeetril. Päästjad osutasid kiirabi saabumiseni kannatanule abi, reguleerisid sündmuskohal liiklust ning eemaldasid sõidukitelt süttimisohu. Üks õnnetuses osalenu viidi haiglasse.

Lääne-Virumaa

4. veebruaril kell 8.20 oli Vinni vallas Rohu külas eramajas süttinud korstnajalas tahm. Päästjad leidsid eest väga halvas seisus küttekolde ning vanema inimese, kes selle korrastamisega ise hakkama ei saanud. Päästjad teavitasid vallatöötajaid, kes kohale tulid, ning koos leiti olukorrale lahendused. Kuni tulekolde korda tegemiseni keelas päästemeeskond selle kasutamise. 

4. veebruaril kella 15.32 ajal käisid Võsu vabatahtlikud päästjad Haljala vallas Metsanurga külas eemaldamas teelt sinna kukkunud ning liiklust takistanud puud.

5. veebruaril kell 2.56 oli päästjate abi vaja Tapa vallas Assamalla külas, kus oli teelt hange libisenud sõiduauto ning sinna kinni jäänud.

5. veebruaril kell 21.26 oli aga libeduse tõttu auto teelt välja sõitnud Rakvere vallas Karitsa külas. Päästjad aitasid masina teele tagasi kell 21.53. Autos viibisid ema ja imik.

6. veebruaril kell 15.16 sõitsid päästjad Tapa valda Saksi külla, kus sõiduteele oli kukkunud puu, mis sulges osaliselt liikluse. Kella 15.35-ks oli ohtlik olukord likvideeritud ning sõidutee vabastatud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. veebruaril kella 13.17 ajal põlesid Paide linnas Puiatu külas kõrvalhoone vahelagi ja katus. Hoones olid kokku ehitatud saun, kuur ja garaaž. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks umbes neljandiku hoone vahelaest ja katusest. Tulekahju kustutati lõplikult kell 15.22. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse ahju ülekütmisest süttinud vaheseinast. Tulekahju täpsemat põhjust asuvad selgitama ohutusjärelevalve inspektorid.

6. veebruaril kella 20.44 ajal hävis Järva vallas Ervita külas tulekahjus kortermaja juurde pargitud haagissuvila. Päästjad kustutasid haagissuvila jäänused. Põlengus sai kuumakahjustusi kõrval oleva kortermaja esimese korruse korteri aken. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Pärnumaa

4. veebruaril kell 19.56 teatati, et Pärnu linnas Malda külas on näha suuri leeke. Päästjad selgitasid, et põletati kahte suurt lõket, mis olid majale liiga lähedale tehtud. Maja ohustavad lõkked kustutati ja edasise tuleohutuse eest jäi vastutama majaomanik.

5. veebruaril kell 4.42 teatati, et Pärnus Saari külas on hundikoer kuuri ja kuudi vahelisse käiku kinni jäänud. Päästjad aitasid hätta jäänud koera hüdrauliliste tööriistade abil vabadusse.

6. veebruaril kell 19.26 käisid päästjad Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 162. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid viga saanud juhil avariilisest sõidukist välja saada. Kannatanu anti üle kiirabile.

Raplamaa

4. veebruaril kell 10.14 käisid päästjad Rapla vallas Juuru alevkus kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja eemaldasid teelt avariilistest sõidukitest väljavoolanud vedelikud.

6. veebruaril kell 11.11 teatati, et Märjamaa alevis Pärnu mnt hakkas sõiduauto käigukangi juurest suitsu tulema. Päästjate saabumise ajaks oli sõiduki kasutaja algjärgus põlengu käsikustutiga kustutanud. Päästjad kastsid põlengukoha veejoaga üle.

Saaremaa

6. veebruaril kella 12.11 ajal süttis Kuressaares Kevade tänaval elumaja pelletikütteseadme etteande torus, mille elanikud kustutasid pulberkustutiga enne päästjate saabumist.