Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  7.-8. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. veebruaril kell 15.48 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Haabersti linnaosas Härgmäe tänaval asuva autosuvila aku on kaks korda suuremaks paisunud ning oli mures, et see võib plahvatada. Kohale kiirustanud vabatahtlikud päästjad Hüüru komandost tuvastasid, et aku oli end päikesepatarei rikke tõttu üle laadinud ning tõepoolest korralikult paisunud. Päästjad eemaldasid aku sõiduvahendi küljest ning tõstsid selle lumehange jahtuma.

7. veebruaril kell 18.18 sõitsid päästjad Tallinna kesklinnas Tartu maanteel teele kukkunud takistust eemaldama. Takistuseks osutus koormast kukkunud suur prügi täis kast, mis oli pimedal ajal liiklejatele suureks ohuks. Päästjad eemaldasid kasti teelt kell 18.30.

8. veebruari öösel kell 00.46 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Eha tänaval elav lapsevanem, kes teatas, et tema võsuke oli laste WC-poti kaane endale mänguhoos ümber kaela tõmmanud ning tal endal ei õnnestu seda mingil moel ohutult eemaldada. Päästjad eemaldasid kaane ettevaatlikult lapse kaela ümbert kella 00.58-ks.

8. veebruaril kell 01.59 helistati häirekeskusesse teatega, et Haabersti linnaosas Ehitajate teel asuva tankla katus põleb. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et põlenguallikaks osutus tankla varikatusel süttinud plastmassdetail, mis sulamise järgselt maha kukkus ning seal edasi põles. Päästjad kustutasid põlengu ning kontrollisid seejärel üle kogu katuse. Kella 02.17 paiku veendusid päästjad, et edasine oht puudub. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

7. veebruaril kell 15.13 sõitsid päästjad appi kiirabibrigaadile, kes oli teel väljakutsele Raasiku alevikus Tulbi tänaval lumme kinni jäänud. Päästjad aitasid kiirabiauto lumest välja kell 15.36.

7. veebruaril kell 17.02 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Jüri alevikus põleb kahekordne eramaja. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et põlenguallikaks oli maja korsten, mis oli paksult tahma täis ning asusid avama konstruktsioone. Tahmapõleng kustutati kell 18.13 ning elanikud selles õnneks viga ei saanud. Päästjad tuletasid elanikele meelde tuleohutusnõuded ning palusid esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

7. veebruaril kell 9.49 käisid päästjad Otepää vallas Pringi külas teelt eemaldamas sinna kukkunud murdunud puud.

Viljandimaa

7. veebruaril kell 8.58 teatati, et Viljandi vallas Aindu külas vajus liinibuss libedaga teelt osaliselt kraavi. Päästjad aitasid avada bussiukse, et bussis olnud 11 reisijat välja saaksid. Kohale tuli asendusbuss, millega inimesed said edasi sõita. Kell 9.57 saadi kohale tellitud puksiiri abil ka kraavi sõitnud buss tagasi teele.

Võrumaa

7. veebruaril kell 20.55 käisid päästjad Rõuge vallas Haanja külas teelt eemaldamas murdunud puud. 8. veebruaril kell 7.39 vajas samas piirkonnas tee puust vabastamist, milleks sõitsid välja Suhka vabatahtlikud päästjad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. veebruaril kella 10.52 ajal käisid päästjad Alutaguse vallas Jõuga külas, kus Jõuga-Raudi maanteel eemaldasid teelt sinna kukkunud kolme puud, mis takistasid liiklust.

7. veebruaril kell 14.43 sõitsid päästjad Alutaguse valda Agusalu külla, kus Jõhvi-Vasknarva maantee 30. kilomeetril oli teele kukkunud kaks puud, mis sealt eemaldati.

8. veebruaril kell 1.53 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuu linnas Sõtke külas oli puu kukkunud raudteele ja takistas rongi liikumist. Kell 3.10 olid rööpad vabastatud ning rong sai edasi sõita.

Lääne-Virumaa

7. veebruaril kella 10.46 ajal oli Väike-Maarja vallas Ebavere külas Rakvere-Väike-Maarja-Vägeva maantee 29. kilomeetril teele kukkunud puu ning sulgenud ühe sõidusuuna. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra.

7. veebruaril kell 12.18 kutsuti päästjad eemaldama teele kukkunud puud Väike-Maarja valda Äntu külla Rakvere-Väike-Maarja-Vägeva maantee 33. kilomeetrile, kus oli takistatud üks sõidusuund. Kella 12.32-ks oli liiklus taastatud.

7. veebruaril kella 13.36 paiku kaotas Viru-Nigula vallas Koogu külas Tallinn-Narva maantee 126. kilomeetril juhitavuse ning sõitis vastu teepiiret veoauto. Päästjad aitasid sõidukist lekkiva jahutusvedeliku kokku koguda ning masin pääses mõne aja pärast lähimasse tanklasse.

7. veebruaril kell 14.15 anti häirekeskusele teada, et Väike-Maarja vallas Müüriku külas põles puidust maja lahtise leegiga. Kohale kiirustanud päästjad asusid kohe süttimise eest kaitsma kõrvalasuvat elumaja. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 16.04. Põlengus hävis kolme korteriga hoone, kõrvalasuv elumaja õnnestus päästa. Kohapeal oli vaja meditsiinilist abi mehele, kes oli oma kätt vigastanud. Tulekahju tekkepõhjusega seotud asjaolud selgitab välja politsei menetlus.

7. veebruaril kell 19.49 kiirustasid päästjad Viru-Nigula valda Pada külla, kust anti teada, et kortermajas on tunda vingulõhna. Päästjad tegid kindlaks, et korteris oleva kerge vingu oli põhjustanud liiga vara suletud siiber. Elamisest ei leitud suitsuandurit, mis oleks ohust juba varakult märku andnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. veebruaril kell 5.41 teatati, et Pärnus Pikk tänaval bussijaamas suitseb prügikast. Päästjad kustutasid süttinud prügi.