Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  8.-9. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. veebruaril kell 12.46 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuva üheksakordse elumaja elanik ning teatas, et tema korteri seinapistikust tuleb suitsu. Teataja kahtlustas, et see võib olla seotud kõrvalasuva korteriga, kuna ka seina seest oli kuulda kohinat. Päästemeeskond tegi saabudes kindlaks korteri, kust suitsu levis ning tuvastas, et seal oli elutoas süttinud laualamp. Päästjad kustutasid põlengu ning tuulutasid korteri ja trepikoja kella 13.40-ks.

8. veebruaril kell 13.03 helistas hädaabinumbrile meesterahvas ning teatas, et ta on Lasnamäe linnaosas Loometsa tänaval asuva elumaja liftis kinni. Mees oli varasemalt helistanud ka liftiavarii numbrile, kuid kuna sealt öeldi, et tehnik on lõunapausil ja ei tea täpselt, millal tulla saab, aitasid hingeldava ning higistava isiku kella 13.16 paiku liftist välja kohale saabunud päästjad.

8. veebruaril kell 15.55 teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Pärnu maanteel asuva ärihoone seinal põleb valgusreklaam. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.06 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

8. veebruaril kell 18.01 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Punasel tänaval asuva elumaja ühes korteris oli hädas eakas naine. Naisterahva sugulane oli ukse taga juba pikalt oodanud, kuid kahjuks ei saanud ta siseneda, sest tal puudusid korteri sisemise ukse võtmed. Kohale saabunud päästjad avasid ukse jõuga ning andsid korteris pikali maas lebanud abivajaja üle kiirabile.

9. veebruaril kell 01.45 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval elav eakas naisterahvas, kes teatas, et ta kukkus ning ei saa enam ise püsti. Vanadaam palus ühendust võtta kõrval elava naabriga, kellel on tema korteri võti, kuid kuna naaber öötundidel uksekella ei kuulnud, avasid kohale saabunud päästjad ukse jõuga. Abivajaja anti üle kiirabile, kes toimetas ta haiglasse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. veebruaril kell 14.28 teatati häirekeskusele, et Mustvee vallas Sälliksaare külas Kalma-Avinurme mnt 14. km vajus libedaga kraavi buss. Päästjate saabudes selgus, et juht oli bussis üksi ja viga ta ei saanud. Päästjad aitasid bussi teele tagasi tõmmata.

Põlvamaa

9. veebruaril kella 2.09 ajal käisid päästjad Põlva vallas Mammaste külas aitamas liikuma lumme kinni jäänud politseibussi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8.veebruaril kell 10.13 anti häirekeskusele teada, et Narvas Vestervalli tänaval oli suur puuoks kukkunud elektriliinidele ning ohtlikult üle sõidu- ja kõnnitee rippuma jäänud. Päästjad eemaldasid oksad tund hiljem ning elektrikud kontrollisid tänavavalgustuse üle.

8. veebruaril kella 20.48 ajal käisid päästjad Alutaguse vallas Kivinõmme külas, kus Jõhvi-Vasknarva maantee 25. kilomeetril oli teele langenud puu sulgenud sõidusuuna. Pärast puu eemaldamist suundusid päästjad Illuka-Raudi maanteele eemaldama ka sinna kukkunud puid.

Kell 21:36 tuli järgmine väljakutse langenud puu eemaldamiseks Alutaguse valda Ongassaare külla. Puu oli sulgenud ühe sõidusuuna Jõuga-Raudi maantee 8. kilomeetril.

Lääne-Virumaa

8. veebruaril kell 9.20 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Kantkülas Saueaugu-Kantküla maantee 2. kilomeetril olid teele kukkunud puud ning ohustasid liiklejaid. Kell 9.51 olid päästjad kaks puud teelt eemaldanud.

9. veebruaril kella 7.20 ajal teatati aga kukkunud puudest Vinni vallas Aasuvälja külas. Päästjad eemaldasid kaks ohtlikku puud ning aitasid transpordiametil samalt teelõigult veel kukkunud puid ära koristada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

8. veebruaril kell 7.51 käisid päästjad Järva vallas Valila külas teelt eemaldamas lume raskuse all murdunud puud.

Pärnumaa

8. veebruaril kell 2.03 teatati, et Saarde vallas Valga-Uulu mnt 95. km on teel surnud kits. Päästjad tõmbasid liiklejaid ohustava loomakorjuse tee äärde.

Kell 5.41 käisid päästjad Pärnu bussijaamas kustutamas suitsevat prügikasti.