Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  9.-10. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. veebruaril kell 17.00 helistas häirekeskusesse naisterahvas, kes teatas, et ta on oma Põhja-Tallinna linnaosas Vasara tänaval elava eaka ema ukse taga, kes ei vasta telefonile ega tule ust avama. Tütrel olid võtmed küll olemas, kuid kuna ema oli enda võtmed sissepoole ette jätnud, ei jäänud üle muud, kui saata kohale päästjad, kes ukse kella 17.12 paiku jõuga avasid. Päästjad andsid korteris viibinud abivajaja üle kiirabile.

9. veebruaril kell 22.27 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel asuvas 14-kordses elumajas töötab trepikoja suitsuandur ning on tunda suitsulõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et suits levib prügišahtist ning lokaliseerisid seal aset leidnud põlengu kell 22.49. Seejärel prügišaht ja trepikoda tuulutati. Ükski elanik õnneks viga ei saanud.

Harjumaa

10. veebruaril kell 05.37 said päästjad väljakutse Viimsi valda Lubja külasse, kus põles väike nõukogudeaegne puidust ehitis. Kohale saabunud päästemeeskond veendus kell 05.59, et hoones inimesi ei viibinud ning lokaliseerisid põlengu kell 06.56. Lõplikult sai tulekahju likvideeritud kell 07.51 ning selle tekkepõhjused on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. veebruaril kell 10.57 teatati, et Põltsamaal Ranna tänaval on metskits aeda lõksu jäänud. Päästjad püüdsid hirmunud kitse kinni ja lasid loodusesse vabaks.

Tartumaa

9. veebruaril kell 10.58 teatati, et Tartus Sepa tänaval on tööstushoones tunda gaasilõhna. Pääste keemiasukeldujad hoonest lekkeallikat ei leidnud. Hiljem selgus, et naabruses oli vahetatud ekskavaatorkopa hüdraulilist õli, mille lõhn tuulega tööstushoone ventilatsiooni ja sealt ruumidesse sattus.

Kell 18.36 teatati, et Tartus Lääne tänaval on oma korteris kukkunud 93aastane naine, kes ei saa enam püsti. Lapselapsel olid küll võtmed, kuid seespool oli võti ees ja seepärast ei saanud ta lähedast aitama minna. Päästjad avasid ukse kangi abil ning sugulane ja kiirabitöötajad pääsesid abivajaja juurde.

Valgamaa

9. veebruaril kell 11.25 teatati, et Otepää-Kääriku-Kurevere mnt 1. km on murdunud puu ühe sõidusuuna sulgenud. Päästja eemaldasid puu mootorsae abil.

Võrumaa

9. veebruaril kell 11.36 käisid Suhka vabatahtlikud päästjad Rõuge vallas Lillimõisa külas teelt eemaldamas murdunud puud.

Kella 17.37 ajal põles Võrus Liiva tänaval kaks prügikasti, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. veebruaril kell 14.45 märkasid päästjad Lüganuse vallas Varja külas Tallinn-Narva maantee 144. kilomeetril kaht liiklusõnnetusse sattunud sõiduautot. Päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu ning andsid kannatanud kiirabile üle. Üks inimene viidi haiglasse.

9. veebruaril kell 16.59 andis murelik linlane teada, et Sillamäel Mere puiesteel kukkunud eakas naine ning jäänud tänavale lamama. Päästjate saabumise ajaks oli naine püsti saanud, kuid vajas koju aitamist.

9. veebruaril kella 17.04 ajal oli Jõhvis Rakvere tänaval sõiduteele kukkunud suur puuoks, mis takistas suuremate masinate liikumist. Päästjad eemaldasid kella 17.13-ks liiklust ohustava takistuse.

9. veebruaril kell 17.26 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kiviõlis Keskpuiesteel asuvas mahajäetud majas. Päästjate saabudes põles kasutuseta hoone teisel korrusel diivan. Kustutustöödel osalesid päästjad Jõhvi ja Kiviõli päästekomandodest. Kella 17.59-ks sai tulekahju kustutatud. Tegemist oli korduva tulekahjuga samas hoones.

9. veebruaril kell 18.45 käisid päästjad Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval lumehange kinni jäänud väljakutsel olnud kiirabimasinat välja aitamas.

9. veebruaril kell 18.58 teatati Toila vallas Ontika külas toimunud liiklusõnnetusest sõiduauto ja väikebussi vahel. Päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu ja puhastasid sõidutee. Inimesed avariis vigastada ei saanud.

Lääne-Virumaa

9. veebruaril kell 12.58 said päästjad väljakutse Haljala valda Vanamõisa külla, kus oli sõiduauto sõitnud teepiirdesse. Päästjad eemaldasid masinalt süttimisohu. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. veebruaril kell 18.06 teatati, et Järva vallas Koigi külas on teel kaks surnud metskitse. Päästjad eemaldasid turvalist liiklust ohustavad kitsekorjused teelt.