Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  10.-11. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. veebruaril kell 09.34 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse, kus Vana-Rannamõisa teel oli kits aia vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid kitse raudaia vahelt välja ja mässisid vigastatud jalaga uluki ettevaatlikult teki sisse. Seejärel anti kits üle kohale kutsutud jäägriabile.

10. veebruaril kell 10.11 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kihnu tänaval on kass auto mootoriruumi roninud ning sinna kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kassike asus väljalaskekollektori ning jahutusvedeliku lõdvikute vahel. Olukorda arvestades otsustasid päästjad, et ainus viis loom sealt kätte saada oli läheneda sõiduki põhja alt, et ta ise tuldud teed kaudu tagasi liiguks. Selleks aga oli vaja autot tõsta, mistõttu sai juhipoolse ukse all olev plastikdetail väikese täkke. Kass sai aga kella 10.49-ks päästetud ning temaga oli kõik korras.

10. veebruaril kell 23.15 sai häirekeskus kõne inimeselt, kes teatas, et tema Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval elav ema ei vasta juba tükk aega telefonile ega ava ka ust. Teataja sõnul tema ema sel kellajal kindlasti veel magama polnud läinud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest põrandal pikali lebava naisterahva, kes anti üle kiirabile.

11. veebruaril kell 07.32 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinna linnaosas Kari tänaval põleb laternapost ning selle alla pargitud sõidukile tilgub sulanud plastmassi. Päästjad kustutasid põlengu kell 07.52 ning autoomanikule anti teada, et tema sõiduk sai selle käigus värvikahjustusi.

Harjumaa

10. veebruaril kell 12.01 paluti päästjaid appi Saku valda, kus Metsanurme külas oli koer peadpidi hoovivärava metallpostide vahele kinni jäänud. Päästemeeskond aitas koera postide vahelt välja ning kuna pererahvast kodus ei viibinud, asetasid päästjad postide ette takistused, et loom sinna uuesti kinni ei jääks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. veebruaril kell 12.12 käisid päästjad Räpina vallas Leevi külas teelt eemaldamas murdunud ja keset sõiduteed kukkunud puud.

Kell 12.55 teatati, et Põlva vallas Tännassilma külas sõitis kraavi piimatsisternauto. Päästjad kontrollisid veoki lekkekindlust. Auto omanik korraldas 8 tonni piima ümberpumpamise ning tellis treileri sõiduki kraavist välja aitamiseks.

Kell 23.17 teatati, et Põlva vallas Miiaste külas süttis kütmise ajal saun. Päästjate saabudes oli palksaun lausleekides ja katus osaliselt sisse kukkunud. Tulekahju kustutati kell 00.40. Põlengu tekkepõhjust seostatakse esialgu kütteseadme kasutamisega. Täpsemat põhjust hakkavad selgitama menetlusinspektorid.

Tartumaa

10. veebruaril kell 15.22 teatati sõiduauto ja kaubikuga juhtunud liiklusavariist Tartus Turu tänaval. Päästjad tagasid tuleohutuse ja kontrollisid autode lekkekindlust. Sõidukites olnud juhid viga ei saanud.

10. veebruaril kell 22.06 teatati, et Tartus Eha tänaval plahvatas korteri esikusse laadima pandud elektrijalgratta aku, mis süütas ümbruses riided. Enne päästjaid summutas korterielanikust mees leeke pulberkustutiga ja evakueerus koos teistega päästjate saabumisel. Pääste suitsusukeldujad sisenesid kustutustöödeks korterisse ja kontrollisid kõrval asuvate korterite tuleohutust. Päästjad panid põlengule piiri kell 22.28. Kiirabi viis haiglasse suitsu sisse hinganud 37aastase mehe. Tulekahjus hävis esiku sisustus, korteri teised ruumid said tahma- ja veekahjustusi.

11. veebruaril kell 5.41 said päästjad väljakutse Elva valda Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme maantee 13. kilomeetrile, kus oli juhtunud liiklusõnnetus sõiduauto, veoauto ja põdraga. Õnnetuses hukkus sõiduauto meesterahvast juht, kelle surnukeha päästjad avariilisest sõidukist välja lõikasid. Sõiduautos olnud kaasreisija viis kiirabi haiglasse. Päästjad kõrvaldasid autode süttimisohu ning sulgesid veoauto kütusepaagi lekkimise. Kraavi voolas umbes 100 liitrit kütust, millest teavitati keskkonnaametit.

Viljandimaa

11. veebruaril kell 00.58 teatati, et Viljandis Köstri tänaval tuleb mahajäetud majast suitsu. Pääste suitsusukeldujad sisenesid majja, kus leidsid pööningul suitseva madratsi ja ehitusjäätmed. Põleng kustutati. Hoonele oli vaba juurdepääs ja aknad ning uksed lõhutud. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. veebruaril kell 8.17 kutsuti päästjad Jõhvi Marja tänavale, kus eramaja aia külge kinnitatud püünisesse oli kass käpaga kinni jäänud. Pärast seda, kui päästjad olid käpa vabastanud, jooksis hiirekuningas omi asju toimetama.

10. veebruaril kella 11.52 ajal oli vanem naine libastunud ning kukkunud Narvas P. Kerese tänaval. Päästjad aitasid kiirabimeedikutel vigastatu masinasse tõsta, et ta haiglasse toimetada.

11. veebruaril kella 00.44 paiku oli Toila vallas Järve külas valede sõiduvõtete tõttu juhitavuse kaotanud ning küljele paiskunud sõiduauto, milles viibisid ema ja 8-aastane laps. Päästjad aitasid mõlemad läbi pagasiruumi välja, eemaldasid masinalt süttimisohu ning lükkasid auto ratastele tagasi. Ema ja laps toimetati haiglasse.

Lääne-Virumaa

10. veebruaril kella 16.41 ajal oli päästjate abi vaja Tapal Rohelisel tänaval, kus lumme oli kinni jäänud haagisega veoauto. Päästjad tõmbasid hätta sattunud masina puksiirköie abil taas liikuma.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. veebruaril kell 8.17 teatati, et Kilingi-Nõmmes Pärnu tänaval ohustab jalakäijaid tee kohal rippuv pooleldi murdunud puuoks. Päästjad eemaldasid oksa pootshaagi abil.

Läänemaa

10. veebruaril kell 19.06 teatati, et Haapsalu linnas Ammuta külas on kraavi sõitnud sõiduauto. Päästjad stabiliseerisid küljel oleva auto, aitasid välja juhi ja lükkasid sõiduki seejärel ratastele. Juht tõsisemalt viga ei saanud ja temaga tegeles edasi politsei.