Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  11.-14. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. veebruaril kell 13.42 sõitsid päästjad Kristiine linnaosasse, kus Kuldnoka tänaval asuva elumaja ühes korteris oli eakas vanaproua oma toas kukkunud ning ei saanud seetõttu avada ust teda vaatama tulnud sotsiaaltöötajale. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid eaka abivajaja üle kiirabile.

11. veebruaril kell 21.12 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna, kus Raekoja platsil asuva restorani ventilatsioonist eritus kärsahaisu ning kogu ruum oli sinist suitsu täis. Päästjate saabumise ajaks oli restorani personal ligi 50 inimest hoonest evakueerinud ning päästemeeskond tuvastas, et keldriruumis oli kärssama läinud ventilatsiooni elektrisüsteem, mis suitsu ka restorani söögisaali viskas. Päästjad lülitasid süsteemi välja ning kohale kutsuti elektriavarii tehnikud ja ventilatsioonisüsteemi hooldaja. Päästjad tuulutasid ruumid ning andsid personalile korralduse rikkis süsteemi mitte enne kasutada, kui see korda on tehtud. Õnneks ükski inimene viga ei saanud.

12. veebruaril kell 21.39 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuva elumaja korteris on töötab gaasiandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris gaasilekke ning keerasid gaasikraani koheselt kinni. Elanikul, kes õnneks viga ei saanud, paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

13. veebruaril kell 10.03 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva elumaja ühest korterist kostub vanema naise hädakisa ning tema jutust oli aru saada, et seoses kukkumisega ei saa ta kiirabile ise ka kuidagi ust avada. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid memme üle kiirabile, kes talle tervisekontrolli teostas. Kuna hospitaliseerimist ta ei vajanud, jäi vanaproua kohale saabunud lapselapse jälgimise alla.

13. veebruaril kell 20.30 saabus häirekeskusele teade, et Tallinna vanalinnas Laial tänaval põleb kolmekordse kivihoone keldrikorrusel asuv elektrikerisega saun. Tulekahju ajal viibis saunas üks inimene, kes enne päästjate saabumist sealt ise välja pääses. Päästemeeskond tuvastas saabudes, et põlengusuits oli levinud juba nii kaugele, et see lõikas ära kõik evakuatsiooniteed. Päästjad asusid koheselt tööd kahes töölõigus, millest üks tegeles inimeste evakueerimisega ning teine tulekahju kustutamisega. Kiirabi vaatas üle 9 majast evakueeritud inimest, kellest 7 toimetati haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju likvideeriti kell 23.54 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Päästjad tuvastasid kohapeal, et osades korterites puudusid tulekahju avastamise seaded.

14. veebruaril kell 4.49 helistati häirekeskusesse teatega, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval põleb lahtise leegiga kaubik. Päästjad jõudsid kohale kell 4.56 ning kustutasid põlengu kell 5.24. Kahjuks hävis sõiduk tules täielikult. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

11. veebruaril kell 20.05 sõitsid Kibuna vabatahtlikud päästjad väljakutsele Lääne-Harju valda, kus Keibu külas oli tugeva tuule tõttu maanteele murdumas puu. Päästjate saabudes oli puu juba praktiliselt tee peale kukkunud ning sõidusuunad sulgenud. Puu eemaldati teelt kell 20.47

12. veebruaril kell 13.25 anti häirekeskusele teada, et Kuusalu vallas Hara külas on meesterahvas matkarajal kukkunud ning ei ole võimeline iseseisvalt edasi liikuma. Kuna kiirabiauto ega päästjate ATV-ga sündmuskohale ligi ei pääsenud, liikusid päästjad ja kiirabitöötajad mööda matkarada kannatanuni jalgsi ning pärast mehe katkise jala kohapeal fikseerimist tassisid päästjad ta ATV-ni ja seejärel toimetati ta kiirabiautosse.

12. veebruaril kell 13.54 helistas häirekeskusesse Saue linnas Pärnasalu tänaval asuva elumaja lifti kinni jäänud ema, kes oli oma kahe väikese lapsega liftiavarii tehnikuid juba ligi 30 minutit oodanud, kuid kahjuks ei olnud neid saabunud ning seetõttu kiirustasid kohale päästjad, kes ema ja lapsed liftist kella 14.14 paiku välja aitasid.

13. veebruaril kell 11.36 teatati, et Viimsi vallas Randvere külas põleb koolimaja juurdeehituse vundament. Päästjad selgitasid kohapeal, et vundamendiaugus oli osaliselt põlema süttinud kattekile ning gaasitoitel soojapuhur. Päästjad likvideerisid põlengu ning sulgesid gaasi pealevoolu kella 11.59 paiku. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. veebruaril kell 10.33 teatati, et Jõgeva linnas Pargi tänaval asuva maja korteris põgenes äsja peresse võetud kartlik kass ventilatsioonilõõri. Päästjad lammutasid lõõri lahti ja loomake saadi tervelt kätte.

Tartumaa

13. veebruaril kell 13.49 teatati, et Tartus Aardla tänava kortermajas ei saada ühe korteri elanikust naisega kontakti. Päästjad avasid ukse jõuga ning leidsid põrandalt elumärkidega naise. Patsient toimetati kiirabiga haiglasse.

Kell 18.11 teatati, et Luunja vallas Sava külas oli liinibuss libedaga teelt välja vajunud ja lumehange kinni jäänud. Päästjad kaevasid bussi ukse lahti ning reisijad pääsesid tervelt välja. Seejärel aidati buss teele tagasi ning reisijad jätkasid sõitu.

Valgamaa

11. veebruaril kell 10.04 käisid päästjad Tõrva vallas Jõgeveste külas aitamas liikuma bussipeatuses jäisel teel kinni jäänud liinibussi. Nelja bussis olnud reisija turvalisus ohtu ei sattunud.

Võrumaa

13. veebruaril kell 00.34 teatati, et Võru vallas Käätso külas on teel hukkunud metskits. Päästjad kõrvaldasid turvalist liiklust ohustava kitsekorjuse teelt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. veebruaril kell 19.21 said päästjad abipalve kiirabibrigaadilt, kes olid väljakutsel olles masinaga lumme kinni jäänud Sillamäel Ivan Pavlovi tänaval. Seitse minutit hiljem olid päästjad kiirabiauto lumest välja aidanud.

11. veebruaril kell 21.26 märgati tumedat suitsu Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Sõpruse tänava garaažide juures. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et hoonete vahel oli põletatud prahti. Päästjad palusid keskkonda ja ümbruskonda ohustava lõkke kustutada, mida kohe ka tehti. Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes on lubatud põletada vaid paberit, pappi ja immutamata puitu.

12. veebruaril kell 11.25 anti häirekeskusele teada, et Narvas Tallinna maantee kortermajas oli kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad leidsid korterist eest kõrbema läinud söögi ja suitsuanduri, mis oli kapi otsa pistetud. Pärast eluaseme tuulutamist paigaldasid päästjad suitsuanduri nõuetekohaselt lakke.

12. veebruaril kella 16.02 ajal oli 12-aastane poiss läinud Sillamäel paisjärve keskele. Kuna ilmaolud muudavad jää kohati hapraks ning ettearvamatuks, palusid kohale kutsutud päästjad poisil kohe kaldale liikuda. Noormehele selgitati olukorra ohtlikkust.

12. veebruaril kell 22.10 käisid päästjad kiirabimasinat lumest välja aitamas Jõhvi vallas Kose külas. Meedikud said patsiendini teekonda jätkata kell 22.29.

13. veebruaril kell 22.08 tuli häirekeskusesse kõne Toilast Pikalt tänavalt, kus kodukass oli õhtul jalutama läinud, kuid jalutamise asemel hoopiski puu otsa roninud, kust keeldus alla tulemast. Kuna omanikel puudus nii pikk redel, mis kassini oleks ulatunud, oli vaja kõrvalist abi. Päästemeeskonna vanema sõnul proovisid päästjad kiisuga kontakti saavutada, kuid tulemusteta. Samuti ei õnnestunud sundtoomine. Kuna nurrumootor oli roninud 11 meetri kõrgusele, lepiti pererahvaga kokku, et kui kass meelt ei muuda, siis kutsutakse päästjad vajadusel tagasi.

14. veebruaril kell 5.55 oli päästjate abi vaja Sillamäel I. Pavlovi tänaval, kus ema külastama tulnud tütar leidis ta põrandalt maast. Päästjad aitasid eaka inimese voodisse. 

Lääne-Virumaa

12. veebruaril kell 11.03 leidis tähelepanelik mööduja Kunda Mäe tänaval lumehangest segaduses vanema mehe. Päästjad hoidsid kiirabi saabumiseni meest tekkidega soojas ning andsid meedikutele üle.

12. veebruaril kella 17.45 ajal oli Rakveres Aasa tänaval meesterahvas süüdanud pliidiümbruse põlema. Abikaasal õnnestus suuremad leegid summutada, kuid seina sisse jäi siiski tulekolle, mille päästjad kella 17.59-ks lokaliseerisid. Põlengu tagajärjel muutus pool hoonest kasutuskõlbmatuks. Tulekahju asjaolude väljaselgitamisega tegeleb politsei.

13. veebruaril kell 16.28 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Palmse külas oli teele kukkunud puu, mis sulges ühe sõidusuuna liikluse. Võsu vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning eemaldasid puu sõiduteelt.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. veebruaril kell 21.54 teatati, et Pärnus Käo tänaval voolas auto karteri purunemisel teele õli. Päästjad katsid õlireostuse absorbentainega.

14. veebruaril kell 6.41 teatati, et Saarde vallas Ilvese külas on teel hukkunud metskits. Päästjad kõrvaldasid liikluse turvalisust ohustava korjuse teelt metsa.

Raplamaa

11. veebruaril kell 13.46 teatati, et Märjamaa alevis Raua tänaval pudeneb vana katlamaja korstnalt teele telliskive. Päästjad piirasid ohuala lindiga. Omaniku kohustus on tagada objektil ja selle ümbruses ohutus.

Kell 17.03 teatati, et Märjamaa vallas Valgu-Vanamõisa külas sõitis auto kraavi ja seal olnud inimesed ei saa välja. Päästjad aitasid kraavis külili olevast autost välja naise ja lapse, kes õnneks tõsisemalt viga ei olnud saanud. Auto aidati tagasi ratastele.

13. veebruaril kella 15.38 ajal süttis Rapla vallas Iira külas asuvas hooldekodus elektrikilp. Töötajad alustasid kohe hoolealuste evakuatsiooniga. Päästjate saabumise ajal oli elekter välja lülitunud ja põleng suuremas osas sumbunud. Neil jäi üle veenduda, et tuli kuhugi levinud ei oleks. Seejärel tuulutati ruumid. Kohale kutsuti elektrikud, kelle ülesandeks jäi kohale tellitud uue elektrikilbi paigaldamine.

12. veebruaril kell 14.25 teatati, et Hagudi alevikus Kooli tänaval süttis elumaja korstnas tahm ja pigi. Päästjate saabudes oli põleng äärmiselt intensiivne, leegid ulatusid korstnast välja ja korstna vahelt leviv kuumus ähvardas süüdata maja. Päästjad leidsid korstnast suure augu, kust kaudu oli süttimas vahelagi. Korsten põles päästjate valve all suures osas pigist tühjaks ja kustutati lõpuks käsikustutite abil. Ülemäärase tahma ja pigi kogunemise põhjuseks hindasid päästjad muuhulgas liiga märgade puudega kütmist. Majas olid valesti paigaldatud suitsuandurid, mis tulekahju puhkemisel oleksid olnud kasutud. Suitsuandur tuleb alati paigaldada kasutusjuhendit järgides ruumi lakke. Majaomanikule keelati vigase ja hooldamata küttesüsteemi kasutamine.

Saaremaa

13. veebruaril kell 6.26 põles Kuressaares Talve tänaval elumaja korstnas tahm. Õnneks sumbus põleng ise ja maja ei süttinud. Päästjad juhivad tähelepanu, et hoonet ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada.

13. veebruaril kella 17.28 ajal süütas Eiste külas pererahva korrastustöödel kogutud prahist tehtud lõkkest palkidest kõrvalhoone, mis maha põles. Lõke oli tehtud hoonest kõigest nelja meetri kaugusele. Tuleohutusnõuete kohaselt tohib lõke olla hoonele kõige vähem kaheksa meetri kaugusel.

Hiiumaa

13. veebruaril kell 14.12 põles Hiiumaa vallas Soonlepa külas elumaja kütteseadme soojamüüri ja korstna vahelises lõõris tahm. Päästjad kustutasid maja ohustava põlengu pulberkustutiga. Omanik jäi edasist tuleohutust tagama.