Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  14.-15. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

14. veebruaril kell 15.39 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Laitse külas põleb teiste eluhoonete vahetus läheduses asuva ühekordse suvilatüüpi maja sein. Kohale saabunud päästjad Keila komandost ning Kibuna vabatahtlikust päästekomandost lokaliseerisid tulekahju kella 16 paiku, misjärel teostati ka kontrollavamised edasise ohutuse huvides. Ühendust võeti ka hoone omanikuga, kes kella 16.49 ajal kohale jõudis ning temaga vesteldes sai selgeks, et põleng võis alguse saada verandale jäetud kuumast tuhaämbrist.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. veebruaril kell 8.01 teatati, et Tartus Vanemuise teatris on lavaruumis suits. Päästjad selgitasid, et kärssas akuseade. Lahtist põlemist ei tekkinud, vool lülitati välja ja tuulutamiseks avati ventilatsiooniluugid. Töötajate ülesandeks jäi edasise tuleohutuse valvamine ja uue akuseadme hankimine.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. veebruaril kell 21.16 käisid päästjad Pärnus Mai tänaval aitamas liikuma jääauku kinni jäänud kiirabiautot.

Raplamaa

14. veebruaril kell 12.30 käisid päästjad Märjamaa vallas Sipa-Varbola mnt 14. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Saaremaa

14. veebruaril kell 11.44 teatati, et Orissaare alevikus Ranna pst. kukkus 70aastane naine jääl, sai viga ning teda ei jõuta teelt ära tõsta. Päästjad asetasid naise kanderaamile ja viisid perearstikeskusesse, kus temaga tegeles edasi perearst.