Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  15.-16. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. veebruaril kell 21.04 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas elav kassiomanik, kes teatas, et leidis oma kolm päeva jooksus olnud lemmiku sõidutee kõrval asuva puu otsast ning kass ei taha või ei oska sealt alla tulla. Kohale saabunud päästjad aitasid kiisu puu otsast alla, kuid kuna kassil oli tungiv soov puu otsas edasi redutada, jooksis ta kohe teise puu otsa. Sedakorda päästjad talle enam järgi ei läinud, vaid leppisid loomaomanikuga kokku, et ta jääb ise puu alla valvesse ning proovib oma lemmikut toiduga alla meelitada.

Harjumaa

15. veebruaril kell 13.09 said Hüüru vabatahtlikud päästjad väljakutse Harku valda, kus kiirabiauto oli libeduse tõttu teelt välja sõitnud. Päästjad aitasid auto teele tagasi ning meedikud jätkasid oma teekonda patsiendini.

15. veebruaril kell 17.26 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Ülejõe külas on diivan keset sõiduteed maas ning takistab liiklust. Päästjad eemaldasid takistuse teelt kella 17.49 ajal.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. veebruaril kell 18.19 teatati, et Tartus Aardla Selveris tuleb külmkapi laest suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli personal külastajad poest evakueerinud. Päästjad selgitasid, et külmkapi peal oli suitsema läinud kondensaator. Tulekahju kaugemale ei levinud.

Valgamaa

16. veebruaril kell 8.11 teatati, et Tõrva vallas Kungi külas libises kooliõpilasi vedav buss ninapidi lumevalli ja ei saa enam liikuma. Päästjate saabumise ajaks olid bussis olnud 3 last ja õpetaja juba lahkunud. Päästjad tõukasid bussi teele tagasi.

Võrumaa

15. veebruaril kella 10.45 ajal vajus Rõuge vallas Haanja - Kündja mnt 9. km libedaga kraavi õppesõidubuss. Päästjad kaevasid ukse lahti, et inimesed bussist välja saaksid. Bussi välja aitamiseks telliti eritehnika.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. veebruaril kella 16.55 ajal sõitis libeduse tõttu Toila vallas Järve külas tee piirdesse sõiduauto. Päästjad eemaldasid masinalt süttimisohu. Õnnetuses inimesed viga ei saanud.

16. veebruaril kell 00.28 andis tähelepanelik inimene teada, et Narvas V. Gerassimovi tänaval oli vanur kortermajade trepikodade juures segaduses, sest ei leidnud oma kodu üles. Politseipatrull tegi kindlaks, kus mees elab, kuid kahjuks oli kaduma läinud ka koduvõti. Päästjad lammutasid omaniku palvel luku, et ta koju pääseks.

Lääne-Virumaa

15. veebruaril kell 14.23 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Tepelvälja külas oli üle sõidutee ohtlikult rippuma jäänud puu. Võsu vabatahtlikud päästjad eemaldasid paarkümmend minutit hiljem liiklejaid ohustanud puu.

16. veebruaril kella 7.47 ajal libises Haljalas Rakvere maanteel üks sõiduauto teisele otsa. Masinate teelt teisaldamiseks ja liikluse vabastamiseks oli vaja päästjate abi. Kella 8.37-ks liigutasid päästjad mõlemad sõidukid parklasse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

16. veebruaril kell 7.42 põles Pärnus Kooli tänaval lahtise leegiga sõiduauto BMW salong. Päästjad kustutasid salongi ja avasid pagasniku, kus ühendasid edasise tuleohu vältimiseks lahti akuklemmi.

Järvamaa

15. veebruaril kell 19.47 ajal süttis Järva vallas Ahula külas elektrialajaama isolaator. Päästjate saabudes isolaator hõõgus, elektrikute tulekuni valvati ohuala.

Raplamaa

15. veebruaril kella 12.29 ajal libises Kehtna vallas Palukülas libedaga kraavi kooliõpilasi vedav buss. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed välja saanud ning jalgsi lähedal asuvasse sihtpunkti läinud. Bussi välja aitamiseks telliti traktor.