Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  16.-17. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. veebruaril kell 14.01 said päästjad äreva teate Pirita linnaosast, kus teataja sõnul olid õhukesele jõejääle läinud 4 teismelist poissi. Päästjad märkasid saabudes jääl uitavad lapsi kohe ning asusid neid sealt ära kutsuma, sest enamjaolt jää küll veel kandis, kuid vooluveekogus esineb alati ka nõrgemaid kohti! Päästjaid märganuna jooksid lapsed esmalt nende eest ära, kuid lõpuks andsid alla ning naasid koos päästjatega kaldale, kus neile põhjalik jääohutusalane selgitustöö läbi viidi.

16. veebruaril kell 16.56 helistas häirekeskusesse sotsiaaltöötaja, kes teatas, et on oma Lasnamäe linnaosas Sikupilli tänaval elava eaka hoolealuse ukse taga, kuid ei pääse sisse ning korterist on kuulda vanaproua hädakisa. Kohale saabunud päästjatele anti luba uks jõuga avada ning korteripõrandal pikali olev abivajaja anti üle kiirabile.

16. veebruaril kell 17.43 helistas hädaabinumbrile isa, kes oli oma väikese lapsega Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva elumaja lifti kinni jäänud. Isa ütles, et ta oli korduvalt helistanud ka liftiabi numbrile, kuid kahjuks kõik kõned mingid põhjusel katkesid ning kuna laps oli väga hirmul, siis otsustas ta appi kutsuda päästjad. Päästjad aitasid isa ja lapse liftist välja kella 17.53 ajal.

Harjumaa

16. veebruaril kell 15.15 saabus häirekeskusele teade, et Kuusalu vallas põleb kahekordse elumaja uks. Päästjate saabudes lahtist põlemist enam märgata ei olnud ning hõõguv uks sai kustutatud kella 15.35 ajal. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

17. veebruaril kell 6.14 teatati, et Viiratsi alevikus Sõpruse pst põleb maja juures sõiduauto Opel ja ohus on veel kolm kõrval parkivat sõidukit. Päästjate saabudes ulatusid leegid Opelist välja. Päästjad alustasid kustutustöödega ja eemaldasid osa kõrval parkivatest autodest. Tulekahju kustutati kell 6.56. Peale põlenud Opeli sai kuumakahjustusi kõrvale pargitud Toyota, mille peegel ja osa värvi ära sulas. Esialgsetel andmetel süttis tulekahju tehnilisest rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. veebruaril kell 11.47 sai häirekeskus teate, et Alutaguse vallas Iisakul Kaare tänaval oli oma kodus kukkunud vana inimene. Kuna võti oli jäetud seestpoolt ette, ei pääsenud tütar tuppa. Kohale saabunud päästjad avasid kangiga ukse ning andsid kannatanu kiirabimeedikutele üle.

16. veebruaril kell 16.19 suundusid päästjad sarnasele väljakutsele Kohtla-Järvele Järveküla teele, kus eakas inimene ei avanud juba kolmandat päeva ust. Päästjad lammutasid ukse luku, võimaldades kiirabile kannatanu juurde ligipääsu.

16. veebruaril kella 19.18 ajal oli kiirabi jäänud lumme kinni Kohtla-Järve Kukruse linnaosas Põhja tänaval. Päästjad aitasid hätta sattunud väljakutsel olnud birigaadi taas teele.

16. veebruaril kell 21.07 kutsuti päästjad kiirabimasinat lumest välja tõmbama Kiviõlisse Aasa tänavale.

16. veebruaril kell 20.48 andsid naabrid teada, et Kohtla-Järvel Põhja alleel oli kortermajas tunda põlemise lõhna. Naabritele ja kohale kiirustanud päästjatele keegi korteriust ei avanud – vaja oli politseipatrulli abi. Selgus, et tugevas alkoholijoobes inimesed olid süüa teinud, kuid läinud samal ajal ise teise tuppa televiisorit vaatama. Päästjad kustutasid põleva panni ning tuulutasid ruumid. Korteris puudus kohustuslik suitsuandur, mis oleks võinud elanikke köögis toimuvast hoiatada.

17. veebruaril kell 1.03 oli Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel lumme mattunud hoovi kinni jäänud väljasõidul olnud kiirabiauto. Päästjad aitasid meedikud lumest välja.

17. veebruaril kell 1.24 jäi aga Toila vallas Kohtla-Nõmmel Kevade tänaval lumme kinni ja vajas päästjate abi politseipatrull.

17. veebruaril kell 6.29 kutsuti päästjad kiirabimasinat lumest välja tõmbama Kohtla-Järve Oru linnaossa Virmalise tänavale.

Lääne-Virumaa

16. veebruaril kell 14.53 sai häirekeskus teate, et Kadrina vallas Mõndavere külas oli 68-aastasele naisele kukkunud metsas pähe puu. Päästjad ja kiirabimeedikud jõudsid kannatanuni kell 15.16. Pärast esmase abi andmist vedasid päästjad naise pinnaltpäästelaual umbes poole kilomeetri kauguselt metsast läbi paksu lume kiirabiautoni ning andsid ta meedikutele üle kell 15.45. Kannatanu toimetati haiglasse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

17. veebruaril kella 7.32 ajal eemaldasid päästjad Järva vallas Päinurme külas teelt suure murdunud saarepuu.

Läänemaa

16. veebruaril kell 15.14 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Palivere - Oonga mnt 19. km eemaldamas teelt murdunud puud.