Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  17.-18. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. veebruaril kell 18.42 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Pärnu maanteel asuvas hoones on maja koristaja oma töövahendite käruga lifti kinni jäänud. Inimene tõdes, et ta kahjuks ei näe seinalt lugeda avariinumbrit ning palus appi päästjaid. Päästjad vabastasid isiku liftist kella 19.16 paiku ning kutsusid seejärel katkist tõsteseadet parandama liftiavarii tehnikud.

Harjumaa

17. veebruaril kella 15.10 paiku jäi Rae vallas Aaviku külas lumme kinni väljasõidule suundunud politseiauto, mille kohale saabunud päästjad välja tõmbasid.

17. veebruaril kell 22.17 sõitsid Kibuna vabatahtlikud päästjad väljakutsele Saue valda, kus nad eemaldasid Kaasiku külas tugeva tuule tõttu maanteele kukkunud kuusepuu.

17. veebruaril kell 22.49 saabus häirekeskusele teade, et Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas on saunamajas põlema süttinud elektrikilp. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et saunamaja eesruumis oli kärssama läinud elektrikilbi peakaitse ning lülitasid selle välja. Omanikul paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda elektriavarii tehnikud.

17. veebruaril kell 23.25 said Kolga vabatahtlikud päästjad väljakutse Kolga alevikku, kus ühistranspordi peatuses oli tugeva tuule tõttu teele kukkunud suur puu, mis seiskas liikluse. Päästjad eemaldasid puu teelt kella 23.35 ajal.

18. veebruaril kell 08.03 said päästjad väljakutse Saku valda, kus Metsanurme külas oli hundikoer aiavärava vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid koera aia vahelt kella 08.33 ajal. Kuna see polnud aga esimene kord, mil päästemeeskond sama koera sama aia vahelt vabastamas oli käinud, võeti ühendust looma omanikuga, kel paluti koju tulla ning koerale ohtliku aiaga midagi ette võtta.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

17. veebruaril kell 23.32 eemaldasid päästjad Põlva vallas Kosova külas teelt suure murdunud puu.

Tartumaa

17. veebruaril kell 9.06 käisid päästjad Kambja vallas Talvikese külas eemaldamas teelt murdunud kasepuud.

Kell 16.56 teatati, et Elvas Heina tänaval varises eramajas lagi. Päästjad selgitasid, et laest olid alla vajunud halvasti kinnitatud vineerist laeplaadid. Päästjad eemaldasid osa plaatidest ja osa plaate kinnitati akutrelli abil kindlamalt tagasi. Inimesed viga ei saanud.

18. veebruaril kell 7.10 teatati, et Tartus Rahu tänaval on kortermajas on kuulda tulekahjusignalisatsiooni häiret ja leitud suitsu täis korter. Selgus, et korteris oli põlenud diivan ja kraanikausist leiti ka põlenud pluus. Korterielanik, joobetunnustega mees, oli ise välja pääsenud ja temaga tegelesid edasi kiirabitöötajad. Päästjad tagasid tuleohutuse. Tulekahju oli tõenäoliselt süttinud hoolimatust diivanil suitsetamisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. veebruaril kell 9.06 vajasid kiirabimeedikud päästjate abi Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel, kus aidati patsient transportida kiirabiautoni, mis teeolude tõttu kortermajade lähedale ei pääsenud.

17. veebruaril kella 14.31 ajal jõudis päästjateni abipalve Narvast Kreenholmi tänavalt, kus haiglast koju saadetud 84-aastane naine ei jaksanud omal jõul koju 4. korrusele minna. Päästjad aitasid vanuri korterisse.

17. veebruaril kell 16.38 anti häirekeskusele teada, et Püssis Metsa tänaval oli oma kodus kukkunud eakas naine. Kuna võti oli seespool ees, ei pääsenud teataja abivajaja juurde. Päästjad sisenesid korterisse läbi akna ning avasid seestpoolt ukse, et kiirabimeedikud kannatanuni pääseksid.

Lääne-Virumaa

17. veebruaril kell 18.33 anti häirekeskusele teada, et Tamsalus Sääse tänaval oli garaažide taga näha põlengut. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud lõkke, mille nad lumega kohe kustutasid.

17. veebruaril kella 19.21 ajal tuli ärev teade Tamsalust Kesk tänavalt, kus koju naasnud naine leidis eest tossu täis korteri. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et enne kodus viibinud poeg oli pärast ahju kütmist liiga vara siibri sulgenud. Päästjad avasid siibri, tuulutasid korteri ning tegid kindlaks, et laes olnud suitsuandurist puudus patarei.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

17. veebruaril kell 22.31 teatati, et Haapsalus Ranna teel kukkusid kaks murdunud puud hotelli ukse esisele teele. Päästjad eemaldasid takistused. Kell 22.34 eemaldati puu teelt Haapsalus Uneste külas ja 18. veebruaril kell 7.04 Puise külas.

Pärnumaa

17. veebruaril kell 20.28 eemaldasid päästjad Uulu - Soometsa - Häädemeeste mnt 19. km murdnud puu. 18. veebruaril kell 1.19 eemaldati murdunud puud teelt Saarde vallas Tihemetsa alevikus ja kell 4.11 Tuuraste külas.

Raplamaa

17. veebruaril kell 15.04 palusid keskkonnaameti spetsialistid Kehtna vallas Kumma külas abi kahe kraavi kukkunud metskitsetalle välja aitamiseks. Metskitsed saadi kätte, üks neist oli kahjuks hukkunud, teine viidi varjupaika kosuma.

Kell 23.43 eemaldasid päästjad Kehtna vallas Keava - Hõreda tee 6. km teelt murdunud puu.

Saaremaa

Eile alates kella 17.11 käisid päästjad Käesla külas, Aula-Vintri külas, Karja külas ja Lussu külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

18. veebruaril kell 6.42 ajal käisid päästjad Nasva alevikus Lahe tänaval liikuma aitamas porri kinni jäänud kiirabiautot. Ühtlasi aitasid päästjad kiirabiautosse transportida raskekaalulise patsiendi.