Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  18.-21. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. veebruaril kell 09.56 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Pärnu maanteel asuvas elumajas on ühes korteris süttinud tehnoruumis asuv elektrikilp, mis omakorda süütas kõrvalasuva pesukorvi ja selles olnud riided. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 10.32 ning inimesed selles viga ei saanud. Suitsukahjustusi sai vaid tehnoruum, kuna põleng õnneks edasi ei jõudnud levida.

18. veebruaril kell 21.06 helistas häirekeskusesse Nõmme linnaosas Pääsküla tänaval elav inimene ning teatas, et tema kodustatud tuhkur on elumaja katuseharjale roninud ning on seal kangestununa juba ligi tund aega istunud. Kohale saabunud päästjad paigaldasid redeli ning said tuhkru katuselt kätte kella 21.56 paiku.

18. veebruaril kell 22.10 teatati, et Tallinna kesklinnas Raua tänaval asuva elumaja keldrist tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes esimese korruse korteris oli vigase küttesüsteemi kasutamise tagajärjel visanud suitsu nii keldrisse kui ka mitmesse naaberkorterisse. Päästjad tuulutasid ruumid ning palusid elanikel esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija.

19. veebruaril kell 21.48 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuvas viiekordses elumajas on ühe korteri ukse alt levimas suitsu. Päästjad tõid saabudes korterist välja ühe inimese, kes anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Hospitaliseerimist ta ei vajanud. Päästjad kustutasid korteris põlenud kušeti kell 22.07 ning tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

20. veebruaril kell 13.25 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Mustamäe teel põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.30 ning inimesed ega kõrval parkinud sõidukid selles kannatada ei saanud.

Harjumaa

19. veebruaril kell 11.53 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Vasalemma alevikku, kus põles ehitusjärgus elumaja. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid tulekahju kell 13.29 ning kiirabi toimetas ühe inimese haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

20. veebruaril kell 13.50 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et leidis Haabersti linnaosast Kakumäe pankrannikult lõhkekeha taolise eseme. Põhja-Eesti pommigrupp tegeleb leitud eseme teisaldamise ning hävitamisega täna ajavahemikul kell 12-17. Nimetatud ajavahemikul on demineerimistööde ajaks piirkonnas ajutiselt peatatud liiklus ning kehtestatud viibimiskeeld 250 meetri raadiuses.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. veebruaril kell 20.45 käisid päästjad Põltsamaa vallas Kablakülas kustutamas tuulise ilmaga süüdatud prahihunnikut, kust lendavad sädemed ohustasid lähedal asuvat maja.

Põlvamaa

20. veebruaril kell 10.57 ajal süttisid Räpina vallas Aravu külas elumaja korteris ahju kütmisel ahju ette jäetud praht ja brikett. Ahju eest levis tuli mööda seina laeni. Enne päästjad summutasid elanikud leeke vee loopimisega. Päästjad kustutasid tulekahju kiirelt ja lõpetasid päästetööd kell 11.24. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse ahjust välja lennanud sädemest või kukkunud sütest. Päästjad hoiatavad, et tuleohutuse tagamiseks tuleb küdeva kolde suu eest praht ja muu põlevmaterjal eemal hoida.

Valgamaa

18. veebruaril kell 8.16 teatati, et Otepää vallas Neeruti külas on teel murdunud puu ja elektriliinid. Päästjad eemaldasid puu teelt ja märgistasid liinid, mille parandamine jäi peagi saabuvate elektrike ülesandeks.

19. veebruaril kell 18.34 käisid päästjad Otepää vallas Sihva külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Viis inimest said katusele maandunud autost ise välja. Päästjad lükkasid auto ratastele ja kõrvaldasid süttimisohu. Avariilisele sõidukile tellis omanik järele treileri.

20. veebruaril kell 12.08 teatati, et Tõrvas Ehitajate tänaval on kortermajas suitsulõhn. Päästjad leidsid korteri, mille elanik oli unustanud toidu pliidile valmima ja see oli kõrbema läinud. Põlenguhirmus elanik oli panni rõdule toimetanud. Päästjad kontrollisid tuleohutust, rahustasid naist ja selgitasid talle, et söögi tegemise ajal on ohutuse tagamiseks mõistlik köögis püsida.

Tartumaa

18. veebruaril kell 15.48 teatati, et Tartu vallas Vedu külas põleb suurtes leekides hoone. Esimesena kohale jõudnud Tabivere komando päästjad leidsid eest täisleekides katusega kõrvahoone. Kell 16.10 leiti ilmselt elamiseks kohandatud kõrvalhoone sissepääsu tagant hukkunud 50. eluaastates mees. Hoone (6x10 m) katus kukkus sisse, kuid vahelaed jäid püsima ning samuti välisseinad. Tulekahju kustutati varinguohu tõttu esialgu väljastpoolt. Kustutustööd lõpetati kell 17.52. Järgmisel päeval käisid päästjad kustutamas pööningul uuesti süttinud saepuru. tulekahju põhjustas elektrisüsteemi rike. Menetlusinspektor Roman Abubikirovi sõnul oli põleng süttinud elektrijuhtmete majja sisseviigu juures ja võib kahtlustada, et alumiinium ja vaskjuhtmed olid sel ilma spetsiaalse ühendusliideseta kokku pandud. See võib aga tekitada tõsise tulekahju ohu, sest materjalid omavahel ei sobi. Ühenduskoht oksüdeerub, hakkab sädelema ning kuumeneb.

Viljandimaa

18. veebruaril kell 12.34 teatati, et Mustla alevikus Vahe tänaval põleb saun. Päästjad selgitasid, et sauna leiliruumis põlevad puukastile pandud riided. Päästjad kustutasid tulekahju, mis oli nende esialgsel hinnangul süttinud lapse tulega mängimisest. Põlengukoha juurest leiti välgumihkel ja tikud. Õnneks oli laps telefoniga emale tulekahjust teada andnud ja ema helistas omakorda häirekeskusesse, kes päästjad kohale saatis.

19. veebruaril kell 19.42 teatati, et Viljandi vallas Peetrimõisa külas on teel ilmselt mõne auto koormast kukkunud diivan. Päästjad tõstsid liiklustakistuse tee äärde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. veebruaril kell 12.33 andis murelik lapselaps teada, et Narvas Võidu prospektil ei avanud vanaema ust. Kohale saabunud päästjad tegid aknast sisse vaadates kindlaks, et vana inimene lamas kodus põrandal. Pärast ukse avamist anti patsient kiirabile üle.

19. veebruaril kell 14.56 anti häirekeskusele teada, et Narvas Aroonia tänaval põles lahtise leegiga elumaja. Päästjad said tulekahju kontrolli alla kell 16.35 ning päästetööd lõpetati paarkümmend minutit hiljem. Hinnanguliselt oli põlengupindalaks 64 ruutmeetrit ning esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada kütmisest. Samal aadressil käisid päästjad korduvalt tegemas järelkustutustöid.

19. veebruaril kella 18.31 ajal toimus Narvas 26. Juuli tänaval kahe sõiduauto vahel liiklusõnnetus, kus päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu, vabastasid avariilistest masinatest ning puhastasid kildudest sõidutee. Liiklusõnnetuses inimesed viga ei saanud.

20. veebruaril kell 11.01 anti häirekesksusele teada, et Narvas Viru tänaval oli vana inimene oma kodus kukkunud ja ei suutnud seestpoolt suletud ust avada. Päästjad kontrollisid läbi akna olukorda ning avasid ukse kiirabimeedikutele, kes kannatanu haiglasse toimetasid.

20. veebruaril kella 12.08 andis lapselaps teada, et Narvas Kreenholmi tänaval oli oma kodus kukkunud ning põrandale abitusse seisundisse jäänud 83-aastane naine. Päästjad avasid jõuga ukse ning andsid kannatanu kiirabimeedikutele üle, kes ta haiglasse toimetasid.

20. veebruaril kell 18.41 sõitis Lüganuse vallas Purtse külas Tallinn-Narva maantee 135. kilomeetril teelt välja kraavi sõiduauto, milles viibis kaks inimest. Päästjatel tuli kõrvalistuja läbi masina pagasiruumi kanderaamil välja tuua, et ta kiirabimeedikutele üle anda. Samuti eemaldasid päästjad masinalt süttimisohu.

Lääne-Virumaa

18. veebruaril kell 21.50 anti häirekeskusele teada, et Tapal Pikal tänaval oli äriettevõtetega hoones näha lae all tossu. Kohale kiirustanud päästjad kontrollimise käigus tulekollet ei leidnud, küll aga edastas meeskonnavanem, et kogu hoone elektrisüsteem vajaks üle vaatamist. Majas lülitati vool välja ning teavitati omanikku tekkinud probleemist.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. veebruaril kell 12.01 teatati, et Järva vallas Kurisoo külas libises buss kraavi. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ja võtsid bussijuhi puksiiriabi saabumiseni päästeauto kabiini sooja.

19. veebruaril kell 22.18 teatati, et Paides Pärna tänaval kukkus puu autode vahele ning tabas neid okstega. Päästjad eemaldasid puu, autode omanikud viga ei saanud ja pöördusid kindlustusse.

Läänemaa

19. veebruaril kell 19.46 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla teel kahe sõiduautoga juhtunud raskel liiklusavariil, milles hukkus 19-aastane naisterahvas. Haiglasse toimetati raskes seisus 20-aastane noormees ning teises autos olnud naine ja laps. Päästjad tagasid tuleohutuse ja puhastasid hiljem tee liikluseks.

Pärnumaa

19. veebruaril kella 17.32 ajal käisid päästjad Pärnus Ranna pst piirkonnas Politsei- ja Piirivalveametil abis kaldale toomas jäävangi jäänud inimesi. Tekkinud lahvanduse ületamisega toodi kaldale 15 inimest.

21. veebruaril kell 7.16 käisid päästjad Pärnus Suur-Jõe tänaval abis kiirabil kätte saamas vannitoa kitsas kohas kukkunud 85-aastast naist.

Raplamaa

20. veebruaril kella 16.46 ajal süttis Rapla vallas Valtu külas plastämbriga välja pandud jahtumata tuhast puuriit. Tuhas olnud söed olid sulatanud ämbri ning süüdanud puud. Elanikud üritasid põlengut summutada pulberkustutitega, kuid kahjuks tulemusteta. Päästjad kustutasid puuriida kell 17.25. 

Saaremaa

18. veebruaril kell 11.29 käisid päästjad Leisi alevikus Kuuse tn teelt eemaldamas murdunud puud. Kella 16.10 ajal eemaldasid päästjad Murika külas murdunud puu elektriliinidelt. 19. veebruaril kell 10.37 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Abruka külas.

19. veebruaril kell 12.37 teatati, et Kõrkvere külas põleb saun, mis ühe katuse all puukuuriga. Päästjate saabudes ulatusid leegid aknast välja. Suitsusukeldujad tõid ruumidest välja viis gaasiballooni ja kustutasid põlengu kell 14.35. Tules hävis saunaruum, osaliselt sai kahjustusi ka katus.

Hiiumaa

19. veebruaril kell 17.24 põles Ühtri külas elumaja korstnas tahm. Päästjad summutasid leegid pulberkustutiga.