Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  21.-22. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. veebruaril kell 08.08 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Sütiste teel elav inimene, kes teatas, et tema eakas naaber karjub korteris, kuna on kukkudes viga saanud. Korteriust ta ise avada ei suutnud. Kuna ka naabritel ei olnud sisenemiseks võtmeid, siis kutsuti kohale päästjad, kes rõdu kaudu korterisse sisenesid ning abivajaja kiirabile üle andsid.

21. veebruaril kell 16.42 märkas Põhja-Tallinna linnaosas Ädala tänaval jalutav inimene, et ühe maja taga põleb lõke. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et järelevalveta lõkkes oli põletatud kaablit ning kustutasid selle kell 17.00.

22. veebruaril kell 06.35 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Ehte tänaval koeraga jalutanud inimene, kes ütles, et näeb ühest garaaziboksist tõusmas helehalli suitsu. Kohale saabunud päästjad sisenesid garaaži ning tuvastasid, et seal põles prahihunnik. Tulekahju lokaliseeriti kell 07.21 ning seejärel alustati järelkustutustöödega, mis kestsid kella 07.46-ni. Inimesed põlengus viga ei saanud ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

22. veebruaril kell 06.44 saabus häirekeskusele teade, et Tallinna kesklinnas Narva maanteel asuvas spordiklubis on koristaja oma põrandalapid sauna kerise kohale kuivama unustanud ning tunda on plastmassi põlemise haisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lapid olid automaatselt tööle läinud kuuma kerise kohal sulama hakanud ning tilkusid kerisele. Päästjad lülitasid kerise välja ning eemaldasid ja jahutasid ka kõik kerisekivid. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

21. veebruaril kell 12.49 helistas häirekeskusesse Iru jäätmejaama inspektor, kes andis teada, et ühes prügikonteineris annab andur häiret radioaktiivsele ainele. Kohale saabunud päästemeeskond piiras ohuala ning seejärel asuti otsima radioaktiivset allikat. Meditsiinijäätmete kott leiti prügikoormast kell 15.36 ning selgus, et jäätmete hulka olid sattunud teatud ravi saava inimese mähkmed, mis sisaldasid radioaktiivset joodi. Jäätmed isoleeriti nii, et need inimestele ega keskkonnale ohtu ei kujutaks ja lähevad hävitamisele, kui kiirgustase langeb.

21. veebruaril kell 19.45 teatati tulekahjust Loksa linnas Tiigi tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et süttinud oli väike aiamaja, kus inimesi õnneks sees ei viibinud. Põleng kustutati kell 21.14 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

22. veebruaril kell 06.39 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Lubja külas on buss kraavi sõitnud. Teataja ning veel üks abivalmis möödasõitja püüdsid ust avada, kuid kuna see ei õnnestunud, saadeti kohale päästemeeskond, kes ainsana sõiduvahendis viibinud bussijuhi läbi akna välja aitasid. Juht anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

22. veebruaril kell 03.32 teavitati päästjaid, et Põlva linnas Pihlaka tänaval klopib eakas naaber vastu enda ust ning hüüab abi järele. Päästjad avasid lammutusriistade abil ukse ning transportisid patsiendi kiirabiautosse.

Tartumaa

21. veebruaril eemaldasid päästjad Nõo vallas Luke külas teele kukkunud puu ning Tartu vallas Elistvere külas mõlemad teesuunad sulgenud puu.

21. veebruaril kell 10.57 teavitati päästjaid, et Tartus Uus tänaval on oma korterisse luku taha jäänud 86-aastane naine, kes ise ust lukust lahti teha ei suuda, kuid vajab meditsiinilist abi. Päästjad avasid lammutusriistade abil ukse ning transportisid patsiendi kiirabiautosse.

21. veebruaril kutsuti päästjad Tartusse Kaunase puiesteel asuvasse kortermajja, kus levis tundmatut haisu. Päästjad tuvastasid ühest korterist elaniku, kes oli toas teinud keevitustöid. Päästjad tegid elanikule selgitustööd taolise tegevuse ohtlikkuse kohta. Lisaks paigaldati korterisse ka seal seni puudunud suitsuandur. 

21. veebruaril kell 19.57 said päästjad teate, et Tartus Anne tänaval põleb segapakendite prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.10.

Viljandimaa

21. veebruaril kell 16.45 sõitis Viljandi vallas Vardja külas teelt välja sõiduauto. Päästjad kontrollisid sõiduki süttimisohu vältimiseks üle ning aitasid puksiiri abil auto tagasi ratastele. Juht vigastada ei saanud.

22. veebruaril kell 6.18 teavitati häirekeskust, et Viljandi vallas Savikoti külas põleb lahtise leegiga eramajakorsten. Päästjad summutasid korstnapõlengu ning edasist tulekahjuohtu ei täheldanud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

21. veebruaril kell 21.51 andis Rakvere Tartu tänava elanik teada, et kahekorruselise maja korstnast oli näha leeki. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et korstnas oli süttinud tahm, mis kohe lumega kustutati. Lisaks puhastasid päästjad šundiga korstna ning nõustasid perekonda. Keldris asuvast katlaruumist leiti ka plastikust tuhaämber.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

21. oktoobril eemaldasid päästjad Riguldi-Dirhami maantee 5. kilomeetrile kukkunud puu.

Pärnumaa

21. veebruaril kella 11.23 ajal käisid päästjad Pärnus Pikal tänaval kiirabil abis, tõstmas kiirabiautosse pikalt põrandal lebanud 80-aastast naist.

Raplamaa

21. veebruaril kell 17.58 ajal käisid päästjad Kohila vallas Viluvere külas tagasi teele aitamas sealt välja sõitnud kiirabiautot.

Saaremaa

21. veebruaril kella 9 ajal hommikul eemaldasid Valjala vabatahtlikud päästjad puu Masa-Laimjala-Tumala maantee 13. kilomeetrilt. Kella 17 ajal eemaldati teele kukkunud puu Viki-Kurevere maantee 5. kilomeetrilt.