Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  23.-25. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. veebruaril kell 22.15 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli oma Põhja-Tallinna linnaosas Kari tänaval elava eaka isa ukse taga, kes ei avanud ust. Kahjuks ei saanud ta ka siseneda, sest isa oli oma võtmed sissepoole ette jätnud. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning andsid toast leitud abivajaja üle kiirabile.

24. veebruaril kell 20.27 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli oma Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval elava eaka ema ukse taga, kuid ei saanud sisse, sest ema oli oma võtmed sissepoole ette jätnud. Teataja arvas, et emaga on midagi juhtunud. Päästjad said lähedaselt loa uks jõuga avada ning andsid korteri põrandalt leitud abivajaja üle kiirabile.

Harjumaa

23. veebruaril kell 16.54 said päästjad väljakutse Raasiku valda Aruküla alevikku, kus ühes eramajas oli süttinud lae all asuv boiler. Päästjad saabudes lahtist põlemist enam ei tuvastanud, kuna perepoeg oli leekidele ise piiri pannud. Küll aga tuli vahelaest endiselt suitsu ning päästemeeskond asus avama konstruktsioone, et põlengukollet otsida. Selgus, et kärssama olid läinud vanad alumiiniumist elektrijuhtmed. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kella 17.38 paiku.

24. veebruaril kell 12.36 helistas häirekeskusesse Kuusalu vallas Pärispea külas geopeitust mänginud kodanik, kes teatas, et seal põleb mahajäetud maja. Päästjad tuvastasid saabudes, et majas oli tuld võtnud madrats ning selle ümber ladustatud prügi. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 13.10.

24. veebruaril kell 23.13 said päästjad teate, et Jõelähtme vallas Parasmäe külas põleb ühe eramaja korsten. Päästjate saabudes leeki enam näha ei olnud, kuid tuba oli suitsu täis ning korsten kuum. Elanikud ise olid õue läinud ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästjad tuvastasid, et tegemist oli tahmapõlenguga ning likvideerisid selle kell 23.51. Elanik sõnas, et nad olid just korstent puhastada lasknud ning ei mõistnud, kuidas seal tahm põlema sai minna. Küll aga lubas ta enne järgmist kütmist siiski uuesti korstnapühkija asja kontrollima kutsuda.

25. veebruaril kell 00.32 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Jaanika külas on metsatöid teinud meesterahvale suur puu jala peale kukkunud, kuid kahjuks ei pääsenud kiirabiauto sündmuskohale ligi, kuna tee peal oli ees oja. Kohale saabunud päästjad aitasid kannatanu pinnaltpääste lauaga üle oja ning andsid ta üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

24. veebruaril kella 00.26 ajal põles Tartus Lääne tn garaaži ümbruses praht. Päästjate saabumise ajaks oli tuli jõudnud levida garaažiuksele, katuse ääre alla ja veidi garaažiboksi sisse. Tulekahju kustutati kell 1.22. Seest garaaž märkimisväärselt kahjustada ei saanud, ukse taga olid süttinud mõned esemed.

Kella 00.53 ajal hävis Tartus Mõisavahe tänaval tulekahjus plastmassist prügikast. Kuuma sai kõrvale pargitud auto, kuid väliseid kahjustusi esialgu märgata ei olnud.

25. veebruaril kella 00.45 ajal käisid päästjad Tartus Nõmme tänaval kustutamas kalmistu aia ääres põlevaid plastmassist prügikaste.

Kella 8.47 ajal põle Tartu vallas Tammistu külas majaga kokku ehitatud garaaž. Pääste suitsusukeldujad kustutasid tulekahju kell 9.08. Esialgu seostatakse tulekahju süttimist bullerjanahju kütmisega.

Võrumaa

24. veebruaril kell 16.15 teatati, et Setomaa vallas Koidula külas tuleb piirpunkti hoone katuse alt suitsu. Piiripunkti töötajad evakueerisid territooriumilt piiriületajad ja summutasid fassaadi alla levinud tulekahju pulberkustutitega. Päästjad lammutasid lahti 9 ruutmeetrit fassaadi ja kustutasid tulekahju paarisaja liitri veega lõplikult. Esialgu seostatakse põlengu süttimist hommikul tehtud remonditöödega. Õhtul käisid päästjad kustutamas katusel hõõguma hakanud tuuletõkke plaate. Hõõguma hakanud plaadid visatu katuselt alla ja kustutati paari ämbri veega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. veebruaril kella 21.32 läks kassiomanik Narvas A-A. Tiimanni tänaval oma lemmikuga jalutama, kuid viimane otsustas jalutamise asemel puu otsa ronida. Päästjad tõid hiirekuninga umbes kuue meetri kõrguselt puu otsast alla.

23. veebruaril kella 22.44 ajal märkas naaber, et Kohtla-Järvel Põhja alleel oli ühe kortermaja elaniku koer üksinda väljas. Omaniku aknale koputades sai häirekeskusele kõne teinu teada, et vanem naine oli oma kodus kukkunud ning vajas abi. Päästjad avasid pärast saabumist jõuga ukse ning andsid hätta sattunud inimese meedikutele üle.

24. veebruaril kell 15.21 andsid lapsed häirekeskusele teada, et Narvas 26. Juuli tänaval oli maja hoovis juba teist päeva puu otsas kass. Päästjad tõid looma kell 15.35 puu otsast alla.

24. veebruaril kella 16.57 ajal märkas tähelepanelik inimene Jõhvis Narva maanteel suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud lõkke, mille kohe kustutasid.

24. veebruaril kell 18.36 oli põlemise lõhna tunda Narvas Võidu prospekti kortermaja trepikojas. Päästjad tegid kõrbemise lõhna järgi kindlaks korteri, kus omanik oli söögi pliidile unustanud. Päästjad tuulutasid elamise ja tegid selgitustööd.

Lääne-Virumaa

23. veebruaril kell 16.07 kutsuti päästjad Vinni valda Viru-Jaagupisse Kupna tänavale, kus kahekorruselise elumaja teise korruse ahju eest alguse saanud põleng oli levinud läbi põranda esimesele korrusele. Tulekahjule pandi piir kell 17.02. Haiglasse toimetati suitsu sisse hinganud laps. Hoonest puudus kohustuslik suitsuandur ning kütteseadmed olid väga halvas seisukorras. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

24. veebruaril kell 14.27 teatati, et Pärnus Papiniidu tänaval on murdunud lipumast, mis toetub vastu majaseina ja ohustab möödujaid. Päästjad likvideerisid ohu.

Kell 17.19 teatati, et Tori vallas Sauga alevikus on parklas autost välja lekkinud diisliloik. Päästjad katsid reostuse absorbentainega.

Kell 18.35 teatati, et Pärnus Valgeranna külas Liini tee piirkonnas on suuremapoolne koer umbes 10 meetri kaugusel kaldast läbi jõejää vette kukkunud. Päästjad tõid uppumisohus koera kaldale. 

Raplamaa

23. veebruaril kell 18.54 teatati, et Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu mnt 73. km on teel surnud loom. Päästjad leidsid teelt hukkunud ilvese, korjusele kutsuti järgi jahimehed.

24. veebruaril kella 20.28 ajal põles Märjamaa vallas Tõnumaa külas elumaja puhastamata korstnas tahm. Põleng summutati pulberkustutiga. 

Saaremaa

24. veebruaril kell 12.06 käisid päästjad Murika külas Mestküla-Meiuse mnt 11. km teelt eemaldamas murdunud kuusepuud.