Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info  25.-28. veebruar

Põhja päästekeskus

Nädalavahetusel tuli päästjatel ilmastiku oludest tingituna käia 11 korral ohu likvideerimisega seotud sündmustel. Neist 8 korral reageeriti väljakutsetele Tallinnas ja 3 korral Harjumaal.

Tallinn

25. veebruaril kell 17.45 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänava ühiselamu koridoris oli märgata suitsu. Päästjad tegid selgeks, et ühe korteri elaniku hooletust suitsetamisest oli süttinud jope, mida ta kraanikausis kustutada püüdis. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning andsid alkoholijoobes elaniku kiirabimeedikutele üle.

25. veebruaril kella 18.51 ajal vajas päästjate abi vanem mees, kes oli oma kodu vannis kukkunud. Päästjad avasid jõuga ukse, et meedikud abivajajani pääseksid.

25. veebruaril kell 21.04 ei saanud oma Mustamäel E. Vilde teel elava vanaemaga ühendust ega pääsenud korterisse lapselaps. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ja avasid kiirabimeedikutele ukse ning jätsid patsiendi nende hoolde.

25. veebruaril kella 21.12 ajal oli Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval teataja sõnul keegi süüdanud lifti kõrval oleva pistiku. Päästjate saabumise ajaks põlengut enam polnud, kuid päästjad tuulutasid trepikoja ning lülitasid sealt voolu välja kuni elektrikud olukorra üle kontrollivad.

26. veebruaril kell 00.24 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel oli ühiselamus kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad leidsid ühes toas ruutmeetri suuruse põlengu, mis kustutati. Samuti leiti 60aastase meesterahva surnukeha. Esialgsetel andmetel võis surma põhjuseks olla terviserike, kuid täpsemad asjaolud selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis

26. veebruaril kella 14.40 ajal süttis Haabersti linnaosas Uustalu tänaval kolmekorruselise hoone 1. korrusel tsentraaltolmuimeja. Päästjad viisid süttinud seadme õue ning kustutasid selle ämbritäie veega. Lisaks kontrollisid ja tuulutasid päästjad hoone ning päästesündmus lõpetati kell 15.02.

27. veebruaril kell 15.35 kutsuti päästjad appi Pirita linnaossa Lükati teele, kus metsarajal oli kukkunud ja jalga vigastanud 78aastane naine. Päästjad tõid kannatanu ATV-ga metsarajalt välja ning andsid ta kiirabimeedikutele üle.

27. veebruaril kell 16.36 käisid päästjad Lasnamäel Sinimäe tänaval kustutamas kasutuseta jäetud katlamaja juures põlema süüdatud rehvi.

27. veebruaril kell 17.28 kiirustasid päästjad Kesklinna Pärnu maanteele kustutama põlevat paberikonteinerit. Teataja püüdis enne päästjate saabumist põlengut summutada, kuid tulutult. Konteiner lõõmas pargitud auto vahetus läheduses. Kell 17.45-ks olid päästja tulekahju likvideerinud.

28. veebruaril kell 2.19 oli süttinud elumajaga kokku ehitatud garaaž Nõmmel Viljandi maanteel. Omanik oli püüdnud süttinud alumiiniumpulbrit ise kustutada, kuid see ei õnnestunud. Kell 2.32 olid päästjad tulekahju kontrolli alla saanud. Kohapeal viibinud inimene viidi haiglasse tervisekontrolli.

28. veebruaril kell 4.27andis politseipatrull teada, et Lasnamäel Sinimäe tänaval oli kasutuseta jäetud alajaama juures näha leeke. Päästjad kustutasid saabumise järel hoone kõrval põlenud diivani.

Harjumaa

25. veebruaril kell 10.00 kutsuti päästjad Saku valda Tänassilma külla Piirimäe tänavale, kus oli aeda kinni jäänud metskits. Päästjad püüdsid uluki kinni ning aitasid ta üle aia vabasse loodusesse.

25. veebruaril kell 11.17 anti häirekeskusele teada, et Kehras Kooli tänaval oma kodus kukkunud vanem mees ning sellest oma tuttavale teada andnud. Päästjate saabumise ajaks oli kannatanu suutnud roomata ukseni ja selle avanud. Päästjad aitasid mehe voodisse ning andsid üle kiirabimeedikutele.

25. veebruaril kell 20.45 teatati häirekeskusele tulekahjust Aegviidu alevis Niinsoni teel saeveski kontorihoone teisel korrusel ühes ruumis, kus olid isesüttinud maalritööde jäätmed. Kustutustööd lõpetati kell 21.49.

26. veebruaril kella 15.32 ajal oli Kuusalu vallas Valgejõe külas Tallinn-Narva maantee 60. kilomeetril teelt kraavi sõitnud sõiduauto, kus viibis kaks inimest. Kolga vabatahtlikud päästjad eemaldasid masinalt süttimisohu, märgistasid auto ohutuslintidega ning toimetasid õnnetusse sattunud inimesed bussijaama.

26. veebruaril kell 21.06 kutsuti päästjad Kose valda Kiruvere külla, kus tahkeküttel töötava pioneerpliidi torustik oli üle kuumenenud ning selle tagajärjel maja täitunud suitsuga. Päästjad avasid küttesüsteemi ning jahutasid selle. Rikke põhjustas elektrikatkestus, mille tõttu lakkas töötamast tsirkulatsioonipump.

26. veebruaril kella 23.26 ajal oli Kose vallas Saula külas Viikingite küla teemapargis süttinud suitsusaun. Kella 23.48-ks olid päästjad põlengu kustutanud. Hinnanguline põlemispindala oli umbes 5 ruutmeetrit. Kiirabimeedikud andsid kohapeal ühele inimesele abi. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse ülekütmisest.

27. veebruaril kell 10.17 märkas kõrvalmaja elanik, et Rae vallas Kopli külas Kooli tänaval tuli viilhallist suitsu. Päästjad leidsid saabumise järel eest hallis põlevad kaubaaluste hunnikud, mis tund pärast väljakutse saabumist kustutatud said.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

25. veebruaril käisid päästjad Jõgeva maakonnas kuuel väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

25. veebruaril kell 17.59 põles Jõgeva vallas Kaude külas elumaja küttseadme soojamüüri- ja korstnalõõrides pigi ja tahm. Päästjad kontrollisid pööningut ja valvasid elumaja tuleohutust. Osa tuleohtlikku pigi õnnestus puhastusluukide kaudu lahti kraapida ja õnneks maja ei süttinud. 

Kell 18.52 teatati, et Jõgeva vallas Tartu - Jõgeva - Aravete mnt 64. km iibises liinibuss kraavi. Kümmekond bussis olnud reisijat viga ei saanud. Päästjad kaevasid rataste alt lume ära ning buss tõmmati appi tulnud lumesaha abil teele tagasi.

Põlvamaa

25. veebruaril käisid päästjad Põlva vallas Kiidjärve külas ja Rasina külas ning Räpina vallas Sikakurmu külas eemaldamas tee ääres murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

Tartumaa

25. veebruaril käisid päästjad Tartumaal seitsmel väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

25. veebruaril kell 16.04 teatati, et Peipsiääre vallas Matjama külas murdunud on puu elektriinidele kukkunud ja selle osaliselt lõhkunud. Päästjad vabastasid sõidutee ja tähistasid katkise liini ohulindiga.

Kell 16.38 teatati, et Tartus Aruküla teel süttis sõiduauto BMW aku. Päästjate saabumise ajaks oli omanik tule pulberkustutiga maha saanud. Päästjad võtsid rikkis aku autolt maha.

Kell 22.39 teatati, et Tartus Anne tänaval ei saada kortermajas elava vanema inimesega pikemat aega kontakti. Päästjate abil siseneti korterisse, mille põrandalt leiti kukkunud ja ligi kaks päeva seal lebanud vanem naine. Kiirabi viis kannatanu haiglasse.

26. veebruaril kell 10.27 teatati, et Tartus J. Kuperjanovi tn on hoone katuseplekk tuules lahti rebenenud, ripub üle ääre ning ohustab möödujaid. Päästjad märgistasid ohuala, olukorrast teavitati maja haldajat, kelle ülesandeks jäi ohu kõrvaldamise korraldamine.

Kell 19.29 teatati, Tartus Viljandi mnt asuva elumaja korstnast lendab välja sädemeid ja on näha leeke. Päästjad summutasid korstnapõlengu ja keelasid enne puhastustööde tegemist kütmise.

Kella 21.35 ajal süttis Nõo alevikus Tuule tänaval sauna metallkorstna ümbrus. Päästjad kustutasid nelja ruutmeetri ulatuses süttinud katuse kell 22.53.

27. veebruaril kella 17.38 ajal süttis Elvas Kesk tänaval sõidu ajal auto kapotialune. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed põlengu enamuses pulberkustutitega kustutanud. Päästjad kustutasid tulekahju käsikustutitega lõplikult. Tõenäoliselt süttis tulekahju elektrisüsteemi rikkest.

Valgamaa

25. veebruaril käisid päästjad Valga vallas Lepa külas ja Otepää vallas Kastolasti külas eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

Viljandimaa

25. veebruaril käisid päästjad Viljandimaal 18 väljakutsel eemaldamas teedelt või tähistamas elektriliine lõhkunud tormituules murdunud puid.

25. veebruaril kell 12.54 teatati, et Põhja-Sakala vallas Suure-Jaanis Oja tänaval purunesid kolmest murdunud kuusest elektriliinid ja -post. Teataja jäi autoga elektriliinide vahele lõksu. Päästjad eemaldasid takistused ja tähistasid ohuala lindiga. Lõksus olnud auto pääses liikuma.

Kell 15.19 teatati, et Viljandis Tartu tn on kuuri katus tuulega lahti tulnud ja ähvardab pealt lennata. Päästjad fikseerisid katuse esialgu koormarihmadega. Edasine ohutuse tagamine ja katuse remontimine jäi omaniku ülesandeks.

26. veebruaril kell 9.47 käisid Päästjad Põhja-Sakala vallas Kärevere külas Jaska ülesõidukohal sõiduauto ja rongiga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

28. veebruaril kell 8.27 teatati, et Viljandis Leola tänaval põleb kahekorruseline suur elumaja. Ruumidesse sisenenud pääste suitsusukeldujad selgitasid, et põleb ühe majapoole teise korruse tuba. Põlengule pandi piir kell 9.52. Toa sisustus hävis, kõrvaltoad said tugevaid kuuma- ja suitsukahjustusi. Majapoole alumised ruumid said veekahjustusi. Päästjad leidsid sulanud suitsuanduri, mis kahjuks ei olnud tööle hakanud. Elanikud avastasid põlengu, kui suits hoones levis.

Võrumaa

25. veebruaril käisid päästjad Võru vallas Soe ja Illi külas eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

27. veebruaril kella 16.31 ajal põles Võrus Kose teel tühjalt seisva ja katkiste akendega endise naftabaasi kontorihoonesse ladustatud pabermaterjal ja praht. Päästjate hinnangul oli hoones sadades kilodes pabermaterjali. Tulekahju õnnetus seekord kella 18.34 kustutada.

Ida päästekeskus

Nädalavahetusel tuli päästjatel ilmastiku oludest tingituna käia 18 korral ohu likvideerimisega seotud sündmustel. 10 korral reageeriti väljakutsetele Ida-Virumaal ja 8 korral Lääne-Virumaal.

Ida-Virumaa

25. veebruaril kell 18.54 andsid sugulased teada, et Narvas P. Kerese tänaval oli nende eakas lähedane kukkunud ning temaga kontakteeruda ei õnnestunud. Päästjad sisenesid korterisse ning andsid patsiendi üle kiirabimeedikutele.

26. veebruaril kell 14.33 andis möödasõitja teada, et märkas Narva-Jõesuu linnas Vodava külas ühe maja juures tõusmas suitsu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et hoone juures põlesid umbes 2 ruutmeetri ulatuses põõsad. Päästjad kustutasid põlengu ning viisid läbi selgitustöö.

26. veebruaril kella 15.38 ajal oli vanemal inimesel toit kõrbema läinud Sillamäel Viru puiesteel. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et edasist ohtu ei oleks ning andsid korteris viibinud inimese kiirabimeedikutele tervisekontrolliks üle. 

26.veebruaril kella 16.52 paiku toimus kolme sõiduautoga avarii Narva-Jõesuu linnas Peeterristi külas Tallinn-Narva maantee 203. kilomeetril. Päästjad eemaldasid ühel sõidukil süttimisohu ja puhastasid maantee. Kiirabi viis ühe õnnetuses osalenu haiglasse.

27. veebruaril kell 15.28 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Puru teel oli ühes korteris põleng. Kohapeal selgus, et elanik oli korteris teinud lahtist tuld. Päästjad kustutasid põlengu ning tuulutasid korteri. Tulekahju täpsemad asjaolud on selgitamisel. Elamisest ei leitud kohustuslikku suitsuandurit. 

27. veebruaril kell 23.45 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Metsapargi tänavale, kus viiekorruselise kortermaja viienda korruse korterist tuli paksu suitsu. Päästjad lammutasid saabumise järel kaks ust ning tegid kindlaks, et korteris lõõmasid leegid. Kell 00.08 leiti korterist kannatanu, kes toimetati haiglasse. Päästetööd lõpetati kell 1.29 ning põlengu tekkepõhjus on väljaselgitamisel. Esialgsetel andmetel korteris kohustuslikku suitsuandurit, mis oleks ohust varakult teada andnud, ei olnud.

Lääne-Virumaa

26. veebruaril kell 12.49 toimus Rakveres Võidu tänaval kolme sõiduauto kokkupõrge. Päästjad eemaldasid süttimisohu ning korjasid absorbentaine abil kokku tekkinud õlireostuse. Üks õnnetuses osalenu vajas esmaabi.

26.veebruaril kella 14.39 kaotas Kadrina vallas Härjadi külas möödasõidul juhitavuse sõiduauto, mis põrkas kokku vastuliikunud sõiduautoga. Päästjad likvideerisid masinatelt süttimisohu ning vabastasid ja puhastasid tee. Ühele õnnetusse sattunule anti kohapeal esmaabi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. veebruaril said päästjad Järvamaale tormituule kahjude kõrvaldamiseks seitse väljakutset.

25. veebruaril kell 13.13 teatati, et Paides Mündi tänaval on tuul kahekordse maja katuse katki rebinud ja rippuvad plekid ohustavad möödujaid. Päästjad tähistasid ohuala lindiga. Kohale tuli majaomanik, kelle ülesandeks jäi oht kõrvaldada.

Kell 13.24 teatati, et Paides Tiigi tn on teel purunenud elektriliin. Päästjad sulgesid liikluse: juhtunust anti teada elektrikutele, kelle tulekuni Väätsa vabatahtlikud ohuala valvasid.

Kell 14.07 teatati purunenud ja teele kukkunud elektriliinist Paides Soo tänaval. Juhtunust teavitati elektrikuid, kelle tulekuni Väätsa vabatahtlikud ohuala valvama ja liiklusohutust tagama jäid.

Kell 16.10 teatati, et Koeru alevikus Tiigi tn on tänavale kukkunud elektriliin. Päästjad piirasid lindiga liikluse. Juhtunust teavitati elektrikke.

26. veebruaril kell 18.38 teatati, et Järva vallas Mägede külas on auto metsateel kinni jäänud, ei pääse liikuma, kuid ilm hakkas juba pimenema. Autos oli kolm last. Päästjad toimetasid hätta jäänud inimesed ööseks lähedal asuvasse puhkekeskusesse, kus oli nende ööbimispaik. Omanik lubas autoga järgmisel päeval ise edasi tegeleda.

Pärnumaa

Päästjad said 25. veebruaril tormikahjude likvideerimiseks 64 väljakutset. 26. veebruaril lisandus neile veel kuus väljakutset. Enamuses tuli tegeleda teedele kukkunud puude kõrvaldamisega. Paljud väljakutsed olid seotud ka purunenud elektriliinide või nende kukkunud puudega.

25. veebruaril kell 13.14 teatati, et Pärnus Mai tn on tuules koolimaja ventilatsioonisüsteemi plekkdetail lahti tulnud. Koolis õppetööd ei toimunud. Päästjad tähistasid ohuala lindiga, ühendust saadi kooli töötajaga, kelle ülesandeks jäi remonditööd organiseerida.

Kell 13.17 teatati, et Pärnus Ridalepa külas on tormituultes murdunud elektripost ja voolu all kaablid teele kukkunud. Päästjad tähistasid ohuala lindiga. Olukorra lahendamine jäi elektrikute ülesandeks, kellele sellest teada anti.

Kell 13.38 teatati, et Pärnus Papiniidu tänaval lendab tuulega katuselt eterniiti. Päästjad leidsid alla kukkunud eterniidid, edasist ohtu ei tuvastatud.

Kell 14.21 teatati, et Pärnus Ringi tänaval on tühjalt seisva maja küljes tuules lahti tulnud plekk, mis ohustab möödujaid. Päästjad piirasid ohuala lindiga ja teavitasid olukorrast hoone omanikku, kelle ülesandeks jäi oht kõrvaldada.

Kell 14.44 teatati, et Pärnus Tallinna mnt lendab tuulega maja katuselt tükke. Päästjad piirasid ohuala lindiga.

Kell 14.48 teatati, et Lääneranna vallas Karuse - Kalli mnt 21. km kukkus murdunud auto teele ja auto pihta. Päästjad eemaldasid puu, autoomanik pöördus kindlustusse.

Kella 15.47 ajal põles Saarde vallas Lodja külas kõrgepingeliini posti alla maapind, mis oli ilmselt süttinud liinist läbi kukkunud murdunud puu tõttu. Vool lülitati välja ja päästjad kustutasid põlengu.

Kell 16.09 teatati, et Pärnus Pikk tänaval on katusepleki riba lahti, mida töölised tulutult kinnitada üritasid. Päästjad piirasid ohuala lindiga.

26. veebruaril kell 19.02 teatati, et Põhja-Pärnumaal Sohlu külas on purunenud kõrgepingeliin maha kukkunud ja säriseb. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala.

25. veebruaril kell 13.59 teatati, et Tallinn-Pärnu mnt 106 km rekkaga juhtunud liiklusavariist. Päästjad aitasid külili oleva veoki kabiinist välja juhi, kes anti üle kiirabile. Seejärel kõrvaldati väheses koguses välja lekkinud õli absorbentainega.

Läänemaa

25. veebruaril käisid päästjad viiel väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murdunud puid.

27. veebruaril kell 11.16 teatas lapselaps, et tema Haapsalus Võnnu tänaval elav 95aastane vanaema ei võta telefoni vastu, kuigi majas on kuulda helinat. Päästjad sisenesid akna kaudu ja leidsid põrandalt kukkunud naise. Patsient viidi kiirabiga haiglasse, uste sulgemine jäi lapselapse ülesandeks.

27. veebruaril kella 13.12 ajal süttis Lääne-Nigula vallas Küllamaa külas elumajas pioneerpliidi alune põrand. Päästate saabudes oli kogu maja esimene korrus suitsuga täitunud, mida põranda alt juurde immitses. Põlengust andsid märku kaks tööle rakendunud suitsuandurit. Päästjad avasid pliidi ja soojamüüri ümbruses kaks ruutmeetrit põrandat ning kustutasid tulekahju. Päästetöö juhi sõnul oli suur ime, et seal varem tulekahju ei olnud puhkenud. Pliit oli paigaldatu otse puitpõrandale ja selle koldepõhi läbi põlenud. Sealt olid sädemed seekord põranda laudise ja saepuru süüdanud. Kogu pliidialune põrand oli juba varem söestunud. Omaniku kiituseks lisas päästetöö juht, et majas oli kuus töökorras suitsuandurit ja vingugaasiandur. Katkise kütteseadme kasutamine tuli siiski keelata.

Raplamaa

25. veebruaril käisid päästjad 13 väljakutsel eemaldamas teedelt tormituules murduud puid.

Kella 16.09 ajal sõitis Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu mnt 81. km esiosaga teelt välja veok. Inimesed viga ei saanud. Päästjatel õnnestus liiklus takistav veok tagasi teele aidata.

Kell 16.31 teatati, et Raplamaal Kehtna vallas Saksa külas libises liinibuss kraavi küljele. Päästjate saabumise ajaks olid reisijad tervelt välja saanud ning teise bussiga lahkunud. Päästjad tagasid tuleohutuse, bussijuht jäi puksiiri ootama.

Saaremaa

25. veebruaril käisid päästjad 19 väljakutsel kõrvaldamas tormikahjustusi, mis olid seotud teedele või elektriliinidele kukkunud puudega. 26. veebruaril lisandus neile veel kaks väljakutset.

Hiiumaa

25. veebruaril käisid päästjad neljal väljakutsel kõrvaldamas tormikahjustusi, mis olid seotud teedele või elektriliinidele kukkunud puudega. 26. veebruaril lisandus neile veel üks väljakutse.