Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28. veebruar kuni 1. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. veebruaril kell 10.05 helistas häirekeskusesse Kristiine linnaosas Spordi tänaval elav inimene, kes teatas, et tema korteris põleb suitsukonide hunnik. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde korteri köögist, kus põlesid mööbel ja suures koguses prahti. Suure kuumuse tõttu oli purunenud ka aken. Päästjad kustutasid põlengu kell 10.53 ning kontrollisid seejärel üle ka kõik teised kortermaja eluruumid. Elanikud õnneks viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

28. veebruaril kell 16.32 paluti päästjaid appi Nõmme linnaosasse, kus Ilmarise tänaval üksi elav eakas naisterahvas ei avanud teda külastama tulnud inimesele ust. Teataja arvas, et temaga on midagi juhtunud ning seepärast palus ta kohale saabunud päästjatel korterisse siseneda akna kaudu. Korteris pikali maas lebanud patisent anti üle kiirabile, kes ta haiglasse toimetas.

Harjumaa

28. veebruaril kell 9.01 sai häirekeskus teate tulekahjust Anija vallas Aegviidu alevikus ning teataja sõnul olid elanikud majast väljas. Kohale saabunud päästjad sisenesid majja ning leidsid tulekolde kahekordse puidust elumaja teiselt korruselt, kus põles kamina ees paiknenud diivan. Päästemeeskond likvideeris põlengu kella 10.55 ajal ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

28. veebruaril kell 11.40 sõitsid Tõdva vabatahtlikud päästjad appi kiirabile, kes ei saanud sisse Saku vallas Metsanurme külas Kuuseheki teel asuvasse korterisse, kus asus abivajav patsient. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning andsid eaka naisterahva kiirabile üle.

28. veebruaril kell 20.50 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Soodevahe külas põleb aiamajake. Päästjate saabudes põles majake lahtise leegiga ning päästemeeskond kustutas tulekahju kell 22.13. Inimesi aiamajas õnneks ei viibinud ning põlengu tekkepõhjus on alles selgitamisel.

28. veebruaril kell 23.52 helistas hädaabinumbrile lapsevanem, kes oli Lääne-Harju vallas Paldiski linnas asuvast korterist ilma võtmeteta hetkeks väljunud ning enda järel kogemata ukse lukustanud. Toas viibinud kaks last, kellest üks kõigest 2-aastane, ei avanud koputuste peale ust ning seepärast saadeti ärevil lapsevanemale appi päästjad, kes ukse avasid ning veendusid, et lastega oli kõik korras.

1. märtsil kell 1.51 saabus häirekeskusele teade, et Maardu linnas Vana-Narva maanteel põleb puidutööstusega külgnev saepurumahuti. Kohale saabunud päästemeeskond lokaliseeris tulekahju kella 2.50 ajal ning likvideeris selle lõplikult kell 4.54. Inimesed tulekahjus viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. veebruaril kell 18.48 teatati, et Põltsamaa linna Sepa tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes ulatusid leegid ühe majapoole akendest välja ning tuli levis juba katuse alla. Akna alt leiti viga saanud mees, kes anti üle kiirabile. Teises majapooles käivitunud suitsuandur äratas veel ühe majaelanikust mehe, keda päästjad akna lähedal märkasid. Kohe aidati kannatanu suitsu täis toast akna kaudu välja. Elu päästnud suitsuanduri olid Põltsamaa päästjad mõne aja eest kodunõustamise käigus paigaldanud. Tulekahju kustutati kell 22.21. Maja muutus elamiskõlbmatuks. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjus olla seotud hooletusega kütmisel. Kohale tuli valla esindaja, kelle ülesandeks jäi elamispaigata jäänud meestele ulualune leida.

Tartumaa

28. veebruaril kella 15.42 ajal põles Tartu Raudteejaama bussipeatuses prügikast, mille päästjad paari ämbri veega kustutasid.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. veebruaril kell 13.31 teatati, et pikemat aega ei saada kontakti Lääneranna vallas Kõmsi külas elava vanema naisterahvaga ning kahtlustati, et temaga on õnnetus juhtunud. Teatajaks oli lähisugulane, kes asus kaugemalt teele. Päästjad sisenesid uksest jõuga majja, kus leidsid voodi ja seina vahele kukkunud abitu naise. Naine anti üle kiirabi hoole alla.

Kell 15.44 käisid päästjad Pärnus Papiniidu tänaval Mai Kino hoone välisnurka tehtud prahilõket kustutamas. Sündmuskohalt oli nähtud lahkumas noorukeid. Info selle kohta edastati politseile.

Lääne-Eesti pommigrupp

28. veebruaril tegid demineerijad kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Võhma küla lähedalt metsast leitud 76 mm mürsu.