Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. märtsil kell 11.36 helistas hädaabinumbrile Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel elav loomaomanik, kes ütles, et tema koera käpp jäi tuulutusasendis olnud rõduukse vahele kinni. Kohale saabunud päästjad vabastasid lemmiku käpa ukse vahelt kella 11.44 ajal.

1. märtsil kell 14.53 sai häirekeskus teate kulupõlengust Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud ca 20 ruutmeetri ulatuses pinnast ning kustutasid selle kella 15.04 ajal.

1. märtsil kell 15.46 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaossa, kus Pae karjääri õhukesel jääl hüppasid mänguhoos kaks last. Päästjad palusid lastel jää pealt ära tulla ning viisid neile kaldal läbi põhjaliku selgitustöö.

1. märtsil kell 19.35 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosast Manufaktuuri tänavalt on leitud vigastatud tuvi, keda ilmselt poisikesed ajaviiteks kividega loopinud on. Päästjad toimetasid linnu loodusesse toibuma.

2. märtsil kell 8.45 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Järveotsa teel asuva üheksakordse kortermaja elanik ning teatas, et tunneb naaberkorterist põlemise lõhna. Koputustele keegi ei vastanud. Kohale saabunud päästemeeskond sai korterisse sisse ning selgus, et seal elav meesterahvas oli endale hommikusöögiks kotlette praadinud, kuid selle väsitava töö käigus nii ära väsinud, et unustas toidu pannile ja läks korraks magama tagasi. Päästjad tuulutasid ruumid ning tegid selgitustööd.

Harjumaa

1. märtsil kell 17.35 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et läks oma Loksa linnas Nooruse tänaval elavale vanaemale külla, kuid kahjuks ei vasta ta ei telefonile ega reageeri koputustele. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid toas põrandal lebanud eaka naise üle kiirabile.

2. märtsil kell 3.30 saabus häirekeskusele teade, et Anija vallas Kehra linnas põlevad kuurid. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud kaks kuuri ning nende vahel asuv varjualune. Päästemeeskond lokaliseeris põlengu kella 4.01 ajal ning likvideeris selle lõplikult kell 4.58. Tulekahju tagajärjel hävis täielikult kuuride vahel asunud varjualune ning mõlemad kuurid said tugevaid tulekahjustusi. Inimesed ega lähedal asunud hooned tules kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. märtsil kella 9.24 ajal põles Laiuse alevikus Põllu tänaval tühjalt seisva maja keldris tugitool, mille päästjad kustutasid.

2. märtsil kell 3.55 teatati, et Põltsamaal Sepa tänaval põleb maja. Päästjad selgitasid, et taas oli süttinud 28. veebruari õhtul põlenud elumaja. Päästjad kustutasid tulekahju.

Põlvamaa

1. märtsil kella 17.58 ajal käisid päästjad Põlva vallas Peri külas kustutamas kolme metsas järelevalveta põlevat lõket.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. märtsil kell 11.47 juhtus Jõhvis Narva maanteel kahe sõiduauto vahel liiklusõnnetus, mille tagajärjel üks masinatest suitsema hakkas. Päästjad likvideerisid sõiduki süttimisohu. Õnnetuses inimesed vigastada ei saanud

1. märtsil kella 19.01 ajal oli Narvas Rakvere tänaval süttinud kasutuseta jäetud ja prahti täis garaaž. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.29.

1. märtsil kell 20.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Toila vallas Kohtla-Nõmmel Raudtee tänaval asuvas eramus. Päästjad kustutasid esimesel korrusel asuvas saunas põlengu. Kiirabi andis majaomanikule kohapeal esmaabi. Arvatav tulekahju tekkepõhjus oli ehitusnõuetele mittevastav kamin, mille kasutamine keelati. Kustutustööd lõpetati kell 21.46.

2. märtsil kell 2.42 käisid päästjad Kohtla-Järvel Põhja alleel lumest välja aitamas väljakutsel olnud kiirabimasinat.

Lääne-Virumaa

1. märtsil kell 12.03 said päästjad väljakutse Kundasse Koidu tänavale, kus garaažis oli süttinud sinna laadima pandud autoaku. Päästjad võtsid saabumise järel omanikult kustutustöö üle ning põleng likvideeriti kell 12.32. Hinnanguliselt põles umbes kolme ruutmeetri suurune pind.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

2. märtsil kell 2.32 käisid päästjad Märjamaa vallas Käbikülas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid tee välja voolanud vedelikest ja purunenud autode osadest.