Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. märtsil kell 15.12 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval elav inimene, kes teatas, et tema vanaema läks vanni, kuid ei suuda sealt enam välja ronida. Ka abipalve edastanud lapselaps ei jaksanud vanainimest kuidagi tõsta. Päästjad aitasid vanaproua kitsast vannist välja ning kiirabi ta ei vajanud.

2. märtsil kell 20.17 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel Pirita linnaosas Kose teel, kus kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli ühes autos kõrvalistuja uks kinni kiilunud. Päästjad fikseerisid kannatanu, paigaldasid talle kaelalahase ning eemaldasid seejärel hüdrauliliste tööriistade abil sõiduki ukse, et viga saanud reisija välja aidata. Kannatanu anti üle kiirabile.

Harjumaa

3. märtsil kell 5.29 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Kehra linnas on pagaritööstuse aknast näha leeke. Kohale kiirustanud päästjad sisenesid suitsu täis hoonesse ning kustutasid sealt leitud tulekolde kell 5.49. Seejärel teostas päästemeeskond hoones suitsutuulutuse ning keelas kohale tulnud hoone peremehel tootmisruumides elektrisüsteeme mitte enne tehnikute saabumist kasutada. Inimesed põlengus viga ei saanud ning täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. märtsil kella 17.09 ajal põles Elva vallas Palupera külas elumaja korstnas tahm. Õnneks tuli korstnast välja ei levinud ja sumbus enne päästjate sekkumist. Päästjad kontrollisid termokaameraga hoone tuleohutust. Majaomaniku ülesandeks jäi enne järgmist kütmist korstna pühkimise korraldamine.

Kell 17.50 teatati, et Tartus Lubja tänaval sõitis auto löökauku ning tekkinud rikke tagajärjel voolas Ujula tänaval teele õli. Päästjad katsid reostuse absorbentainega.

Kella 19.33 ajal põles Tartus vallas Valgma külas prügihunnik, kus erinev kodutehnika ja majapidamisrämps. Päästjad kustutasid prügilõkke, info juhtumi kohta edastati keskkonnaameti inspektoritele.

Võrumaa

3. märsil kella 7.29 ajal käisid päästjad Võru vallas Puusepa külas sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust. Kits hukkus kokkupõrkes ja talle kustuti järgi jahimehed. Auto omanik sai sõitu jätkata.

Lõuna-Eesti pommigrupp

2. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnast Võru vallast Vana-Nursi külast leitud 45 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. märtsil kell 5.39 anti häirekeskusele teada, et Lüganuse vallas Varja külas oli põllul süüdatud seitse põhupalli. Päästjad kustutasid põlengu kell 6.47.

Lääne-Virumaa

2. märtsil kell 11.29 oli päästjate abi vaja Haljala vallas Sagadi külas, kus pull oli jäänud söödarõngasse kinni. Võsu vabatahtlikud päästjad vabastasid looma hüdrauliliste töövahendite abil ja kella 12.12-ks oli päästesündmus lõpetatud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.