Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. märtsil kell 17.34 teatati häirekeskusele, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel põleb kulu. Päästjad kustutasid saabudes ca 30 ruutmeetri ulatuses põlenud pinnase kella 17.57 ajal.

3. märtsil kell 21.28 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Randla tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas ema on voodist maha kukkunud ning ta ei jaksa teda asemele tagasi tõsta. Kohale saabunud päästjad aitasid vanaproua voodisse tagasi ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

3. märtsil kell 23.52 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Pae tänaval elav inimene ning teatas, et tema eakas ja üksi elav vanaproua ei ava ust ning kahtlustas, et temaga võib olla midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid korterist leitud abivajaja üle kiirabile.

Möödunud ööpäeval aitasid päästjad puu otsast alla kaks kassi, kes omanike sõnul seda ise teha ei suutnud – mõlemad sündmused leidsid aset Tallinnas Nõmme linnaosas.

Harjumaa

3. märtsil kell 19.16 helistas häirekeskusesse Viimsi vallas Haabneeme alevikus elav inimene ning teatas, et tema saunakerisel on põlema süttinud käterätikud. Päästjate saabumise ajaks oli teataja pulberkustuti abil leegid maha saanud, kuid kuna ruum oli veel paksult suitsu täis, asus päästemeeskond sauna ülerõhuventilaatori abil tuulutama. Esialgsetel andmetel käivitus keris juhtpuldist, mis asus kõrvalruumis. Päästjad palusid elanikul esimesel võimalusel kohale kutsuda elektriku, kes kerise enne järgmist kasutamist üle kontrolliks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. märtsil kell 9.25 teatati, et Põltsamaa vallas Võisiku külas sõitis auto teelt välja ja rullus üle katuse. Juht pääses ise autost välja. Kiirabi andis juhile esmaabi. Päästjad stabiliseerisid sõiduki ning kõrvaldasid kütuselekke ja süttimisohu. Seejärel vintsiti auto tee äärde, et puksiir sellele ligi pääseks.

Võrumaa

3. märtsil kella 9.10 ajal vajus Setomaa vallas Küllätüva külas rekka kraavi. Päästjatel õnnetus sõiduk teele tagasi aidata.

Lõuna-Eesti pommigrupp

3. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnast Võru vallast Lompka külast kaevetöödel leitud 45 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. märtsil kell 9.59 andis Narva Kangelaste prospekti kortermaja ühistu esindaja teada, et majas elava vanema naisega ei saa tema välismaal elav poeg ühendust. Uksele koputades oli kuulda, et inimene on elus. Päästjad avasid ukse ja andsid koridoris pikali olnud naise kiirabimeedikutele üle. Patsiendi sõnul oli ta seal lamanud neli päeva.

4. märtsil kella 5.56 ajal oli päästjate abi vaja Kohtla-Järvel Vironia bussipeatuses, kus reisijatega liinibuss oli jäänud jääauku kinni ja ei saanud liikuma. Päästjad tõmbasid bussi trossiga jääaugust välja.

Lääne-Virumaa

3. märtsil kell 14 anti häirekeskusele teada, et Väike-Maarja vallas Ebavere külas Tööstuse tänaval oli süttinud tööstushoones kilbiruum. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast evakueerunud ning lahtist põlemist enam polnud. Päästjad kutsusid kohale elektrikud ning tuulutasid ülerõhuventilaatoriga ruumid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. märtsil kell 11.53 teatati kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Pärnus Papsaare külas. Õnneks inimesed tõsisemalt viga ei saanud. Päästjad puhastasid tee avariijäänustest. Avariilistele autodele tulid järgi treilerid.

Kell 15.35 teatati, et Pärnus Põllu tänava piirkonnas Sauga jõel on vees uppumisohus hundikoer. Pääste pinnaltpäästjad aitasid kõrkjates hädas olnud looma kaldale ja ta jooksis minema.

Kell 20.53 teatati, et Pärnus J. V. Jannseni tänaval süttis sõiduauto ja leegid ohustavad lähedal asuvat kuuri ja maja. Enne päästjaid kustutas omanik põlengut käsikustutiga. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid tulekahju lõplikult kell 21.40. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai põleng alguse armatuurialuste elektrijuhtmete rikkest.

Läänemaa

3. märtsil kell 10.41 teatati, et Haapsalus Tamme tänaval lukustas väikelaps ennast vannituppa. Päästjad avasid kruvikeeraja abil ukse ja ema pääses lapse juurde.

Saaremaa

3. märtsil kell 11.42 teatati, et Kuressaares J. Smuuli tänaval asuva kaupluse kauba vastuvõtu sissepääsu juures purunes veoauto hüdraulika voolik ja maha voolas õli. Päästjad katsid välja voolanud õli absorbentainega. Juhtunust teavitati kaupluse juhatajat, kelle ülesandeks jäi olukorra lõplik lahendamine.